22/04/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

4338 POSTS 0 Komente

Kuvendi përdori dy standarde për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në...

Në një deklaratë për shtyp të premten, kreu i kuvendit Ilir Meta deklaroi se zgjedhja e tre anëtarëve pa short të KED-së nga Prokuroria...

Llallaizmi si sharlatanizëm juridik dhe politik

  Prof. Dr. Fatos Tarifa Parmbrëmë pashë në TV një vajzë të re, e cila, në cilësinë e zëdhënëses së Prokurorisë së Përgjithshme, lexoi një deklaratë....

Listë e zezë edhe për politikanët?

Anulimi dhe refuzimi i vizave të gjyqtarëve është hapi i parë dhe shumë shpejt e njëjta masë do të zbatohet nga Ambasada Amerikane edhe...

Akuzat e Lu ndaj Prokurorisë, analistët: Kundërpërgjigja nuk duket si e...

Ambasadori Donald Lu ngriti akuza tepër të forta kundër Prokurorisë së Përgjithshme. SHBA ka më shumë se 1 muaj e gjysëm që kanë ndaluar...

Adriatik Llalla, prokurori WTF?

Nuk është e zorshme të vijëzosh profilin e një njeriu si Adriatik Llalla. Është tipiku i njerëzve që në Shqipëri bëjnë karrierë nga njohjet...

The Independent: Pas boshnjakëve, shqiptarët janë populli që emigrojnë më shumë

E përditshmja britanike The Indipendent ka publikuar një hartë ku tregohen popujt që emigrojnë më shumë në Europë. Në hartë tregohet se populli shqiptar zë vendin...

Braçe: Përplasja Llalla-Lu, ngjarja më e rëndë e pluralizmit…

Duke folur nga seanca plenare deputeti i PS-së, Erjon Braçe reagoi edhe për përplasjen e sotme mes ambasadorit të SHBA-ve, Donald Lu dhe prokurorit...

Rivlerësimi i pronave, shtyhet afati

Afati rivlerësimit të pronave me taksa të zbutura do të shtyhet deri më 31 maj. Ministria e Financave ka vendosur t’u japë më shumë kohë...

Nishani refuzon takimin me ambasadorin Lu

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka refuzuar këtë të enjte një takim me ambasadorin amerikan Donald Lu. Presidenca, që ka konfirmuar lajmin, nuk ka bërë...

Këshilli i Sigurisë, Nishani refuzon Peleshin

Presidenti dhe kryeministri janë përplasur sërish këtë të enjte, pak orë përpara mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare për çështjen “Balili”. Përpara se kryeministri...