Sport Bayern me “dhimbje koke”: Dëmtohet Lewandowski

Bayern me “dhimbje koke”: Dëmtohet Lewandowski

Bayern Munchen nuk iu gëzua fitores 3-0 në Londër ndaj Chelsea, pasi ditën e sotme erdhi lajmi se Robert Lewandowski do të qëndrojë jashtë fushave për rreth një muaj.

Sipas klubit gjerman, sulmuesi polak ka pësuar një dëmtim në gjurin e majtë.

Ky dëmtim është një goditje e fortë për skuadrën bavareze që do i duhet të bëjë pa golashënuesin e saj në periudhën më të rëndësishme të sezonit. Lewandowski do të mungojë në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë ndaj Schalke 04 që do të luhet javën e ardhshme, ndeshjen e kthimit ndaj Chelsea në Champions League (18 mars) dhe pritet të kthehet për supersfidën ndaj Borussia Dortmund (4 prill).