Politika Berisha numëron protestuesit dhe ikën nga sheshi

Berisha numëron protestuesit dhe ikën nga sheshi

Ish-­kryeministri Sali Berisha ishte i pranishëm në protestën e organizuar nga opozita.

Duke postuar foto në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan se mbi 500 mijë shqiptarë i janë bashkuar protestës dhe duke e quajtur këtë si funeral të Rivdekjes.

Pas numërimit Berisha iku nga sheshi duke u drejtuar në zyrën e tij.