Aktualitet “Beteja juaj është beteja jonë”, Ambasadori Lu takohet me gazetarët e paditur...

“Beteja juaj është beteja jonë”, Ambasadori Lu takohet me gazetarët e paditur nga Gjin Gjoni

Ambasada e SHBA ka postuar sot në profilin e saj në “Facebook” një foto ku ambasadori Donal Lu është duke zhvilluar një takim kafe me katër gazetarë.

Me konkretisht bëhet fjalë për Aleksandra Bogdani dhe Besar Likmeta të BIRN dhe Elton Qyno dhe Adriatik Doçi të Shqiptarja.com. te cilët janë të paditur nga gjyqtari Gjin Gjoni.

Ne foton e postuar bie ne sy diçitura: “Beteja juaj është beteja jonë”.

Ambasadori Donald Lu dhe një herë ka dashur te tregoje se kanë mbështetjen e tij katër gazetaret në këtë betejë dhe jo vetëm por dhe mbështetjen e SHBA.

Gazetari me herët Adriatik Doçi ka përdorur shprehjen nuk do ti hiqte asnjë presje shkrimeve të tij për gjyqtarin Gjin Gjonin, shprehje që ne fakt është përdorur në foton e postuar.