Sport Bundesliga/ Paderborn nuk dorëzohet, Bayern merr fitore të vuajtur

Bundesliga/ Paderborn nuk dorëzohet, Bayern merr fitore të vuajtur

Bayerni i Mynihut vuajti shumë në ndeshjen e radhës në Bundeslig.

Skuadra bavareze fitoi 3-2 ndaj Paderbornit në fushën e këtij të fundit me skuadrën vendase që ka meritën që nuk u dorëzua deri në fundin e sfidës.

Për skuadrën e drejtuar nga Niko Kovac shënuan Gnabry, Coutinho dhe Lewandowski që bënë më mire se Proger dhe Kolins.

Krejt ndryshe shkuan gjërat për Leipzigun që u mposht nga Schalke me rezultatin 1-3, ndërkohë që jashtë fushe fitoi edhe Leverkusen që mposhti Augsburgun 3-0.