Extra Çfarë fshihet pas fotos dhe urimeve për përvjetorin e 65-të të presidentit...

Çfarë fshihet pas fotos dhe urimeve për përvjetorin e 65-të të presidentit Vladimir Putin?

103
0
Shpërndaje

Një foto në plazh me syze e presidentit rus, Vladimir Putin, përveç komenteve të shumta mbi fizikun e tij gjatë pushimeve në Siberi ka ngjallur jo pak dyshime. Kur President Vladimir Putin mbushi më 7 tetor 65 vjeç, ai mori shumë urime, por sa vjeç ka qenë ai në të vërtetë në atë foto?

Një llogari në “Teitter” me foton e Putin u përhap në rrjetet sociale: Urimi “Gëzuar Ditëlindjen President” u bë mjaft popullor gjatë ditëve të fundit në Rusi.

Urimi shoqërohej me foton e tij gjatë pushimeve në muajin gusht.

Ku urim u shpërnda mbi 800 herë, edhe nga ata që nuk flisnin rusisht.

Analistët e BBC i kanë bërë një analizë fotos dhe urimit që më pas u bë lajm nga dy mediat e lidhura me Kremlinin, RT and Sputnik, duke ngritur dyshime se fotoja që tregon se Putin është fizikisht në formë në moshën 65 vjeç mund të jetë bërë vite më parë.

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in