Aktualitet COVID-19, vdes regjisori korçar Naum Tërova

COVID-19, vdes regjisori korçar Naum Tërova

Ndërron jetë nga Covid 19 aktori dhe regjisori i njohur korçar Naum Tërova. Artisti ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme.

Ai ishte i shtruar prej disa ditësh gjendje të rëndë në pavijonin e pneumologjisë pranë spitalit Korçë ku trajtohen personat me Covid-19.

Ai është babai i nënkryetares së bashkisë Korçë, Benila Tërova.