Aktualitet Dërgoi të sëmurin në Infektiv, shoferi i ambulancës befason me veprimin e...

Dërgoi të sëmurin në Infektiv, shoferi i ambulancës befason me veprimin e tij

Një tjetër person është dërguar ditën e sotme në Infektiv, ai ishte një burrë në moshë.

Shoferi i ambulancës ka bërë një gjest mjaft të bukur teksa po largohej nga infektivi duke bërë shqiponjën me duar.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe ministria Manastirliu ku shkruan: “Falënderim nga zemra për të gjithë personelin mbështetës në Qendrën e Urgjencës Kombëtare dhe gjithë spitaleve tona, që në këto orë të vështira po punojnë plot përkushtim për qytetarët, në mbështetje të mjekëve dhe infermierëve, në vijën e parë të luftës me 🤜Covid19🤛”.