Aktualitet Dhunimi i koordinatorit të LSI, policia jep versionin zyrtar

Dhunimi i koordinatorit të LSI, policia jep versionin zyrtar

Policia ka reaguar pas dhunimit të koordinatorit të LSI në Fushë – Krujë, Blerim Çela.

Në një njoftim të shpërndarë për mediat thuhet se rreth orës 18:00, persona ende të paidentifikuar e kanë goditur me sende të forta 40–vjeçarin Çela.

Sipas policisë, ai ka qenë duke u futur në një lokal, kur është konfliktuar dhe goditur nga disa persona.

Njoftimi i plotë i policisë:

Krujë/Në datë 18.06.2017, rreth orës 18:00, persona ende të paidentifikuar kanë goditur me sende të forta shtetasin B.Ç. rreth 40 vjeç, banues në Fushë- Krujë, Drejtor i Shkollës 9-vjeçare në Fushë Krujë.

Shtetasi B.Ç. ka qenë duke u futur në një lokal, Bar- Kafe në Fushë Krujë kur është konfliktuar dhe goditur nga disa persona.

Shtetasi i mësipërm ndodhet në Spitalin  Ushtarak Tiranë jashtë rrezikut për jetën ku po merr ndihmë mjekësore.

Me të marrë njoftim menjëherë është ngritur grupi hetimor, të cilët po punojnë për identifikimin e autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Nën drejtimin e Prokurorisë po merren dëshmi nga vendngjarja, sekuestrohen pamje filmike si dhe kryhen veprime te tjera proceduriale për të zbardhur ngjarjen dhe vënë para përgjegjësisë ligjore autorët.