Aktualitet Disa shqiptarë në pranga, grekët dhe DEA shkatërrojnë rrjetin e trafikantëve

Disa shqiptarë në pranga, grekët dhe DEA shkatërrojnë rrjetin e trafikantëve

Policia greke ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të lëndëve narkotike, i cili sipas mediave greke, transportonte kokainë nga vendet e Karaibeve në Europë.

Një sasi prej 1,18 tonë kokainë është sekuestruar në Athinë ditën e premte, ndërsa janë vënë në pranga edhe 8 persona, shumica prej të cilëve shtetas shqiptarë.

Droga u gjet e fshehur në një kompleks apartamentesh të dhënë me qira në Aitoloakarnania, ndërsa në këtë operacion policia greke ka pasur bashkëpunim edhe me DEA-n amerikane.