Kuriozitete Drejtuesi i NASA-s beson se nuk jemi vetëm ne në univers

Drejtuesi i NASA-s beson se nuk jemi vetëm ne në univers

Drejtuesi i NASA-s, Bill Nelson, ka deklaruar se sipas tij, njerëzit nuk janë të vetëm në univers, duke pasur parasysh raportin për UFO-t në SHBA të publikuar disa ditë më parë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se nga 144 raporte të “UAP” (fenomene ajrore të paidentifikuara), të gjitha mbeten të pashpjegueshme, përveç njërës që ishte një tullumbace e madhe e fryrë.

Gjithashtu, nuk përjashtohet mundësia e origjinës së jashtëtokësoreve.

A jemi vetëm atje?

“Unë personalisht nuk mendoj se jemi”, është përgjigjur Nelson.

Administratori i NASA-s tha se Shtetet e Bashkuara nuk besojnë se ndonjë vend tjetër në planet ka aftësinë të krijojë objekte fluturuese si ato të përmendura nga pilotët e forcave ajrore, duke nënkuptuar se mund të ketë një civilizim tjetër alien.

“Universi është kaq i madh dhe kaq i vjetër. Ne kemi një program në NASA të quajtur ”kërkimi i inteligjencës jashtëtokësore“. Por deri më tani, ne nuk kemi asnjë komunikim, asnjë” sinjal “nga diçka e tillë,” theksoi ai.