Aktualitet Dyshohet për një seri vjedhjesh në Zvicër, shpallet në kërkim shqiptari

Dyshohet për një seri vjedhjesh në Zvicër, shpallet në kërkim shqiptari

118
0
Shpërndaje

Një shqiptar është i dyshuar i policisë zvicerane për një sërë vjedhjes në Sarganserland midis Bad Ragaz dhe Unterterzen.

Autoritetet kanë publikuar foton e shqiptarit të identifikuar si Bardh Marku, 42 vjeç.

Policia lokale e Sënt Gallen, kërkon informacion në lidhje me vendndodhjen e tij.

Bardh Marku është i njohur në polici pasi ai ka qenë autor i disa vjedhjeve të mëparshme. Policia dyshon se Marku ka kryer më shumë se një duzinë vjedhjesh. Ai e nisi këtë seri krimesh me vjedhjen e një banese në kantonin e Valais.

Bardh Marku kryen kryesisht vjedhje në shtëpitë e largëta të pushimit si dhe në disa vendbanime alpine në periferi.

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in