Sport E paprecedentë! Pritje e jashtëzakonshme e Ronaldos në Iran (VIDEO)

E paprecedentë! Pritje e jashtëzakonshme e Ronaldos në Iran (VIDEO)

Ndonjëherë nuk ka fjalë për të përshkruar një situatë. Ajo që ka ndodhur orët e fundit në Teheran, që nga momenti kur Cristiano Ronaldo shkeli në kryeqytetin e Iranit, është e paprecedentë. Superylli portugez udhëtoi me pjesën tjetër të skuadrës së Al dhe prania e tij në Teheran shkaktoi… një “tërmet”.

Surpriza e parë e priste në dhomën VIP të aeroportit pasi drejtuesit e klubit kundërshtar Persepolis i dhuruan një tapet të punuar me dorë.

Pas përfundimit të pritjes zyrtare, pasojat ishin kaotike pasi jashtë aeroportit kishte qindra fansa që dëshironin ta shihnin nga afër. Madje, para se të bënte paraqitjen e tij, disa u siguruan ta prisnin me mënyrën e tij karakteristike të fitores.

Megjithatë, mbresëlënëse ishte se mes atyre që prisnin me padurim ishin edhe shumë fëmijë të vegjël me fanella të Al Nasr-it apo foto të Cristianos në duar.

Pas shumë mundimesh dhe vuajtjesh, autobusi më në fund mbërriti në hotel. Cristiano u largua i shoqëruar nga siguria e madhe pasi njerëzit ishin mbledhur atje duke brohoritur ritmikisht emrin e tij.

Dhe çmenduria e tifozëve për të parë portugezin nga afër bëri që disa të ngjiten në një kodër të rrezikshme, mbi të cilën është ndërtuar hoteli! Mirëpo nuk u ndalën me kaq!

Turma arriti të futej brenda në hollin e hotelit duke thirrur në kor emrin e Ronaldos e ndërsa kjo u shndërrua në një problem për sigurinë e futbollistit.