Kryesore Ermal Meta, mesazh për gazetarët shqiptarë: Mos spekuloni mbi jetën time

Ermal Meta, mesazh për gazetarët shqiptarë: Mos spekuloni mbi jetën time

313
0
Shpërndaje

Është folur shumë për jetën e Ermal Metës dhe aluduar për raportin e tij me një baba të dhunshëm.

Pas gjithë atyre që janë thënë e shkruar, vjen reagimi i vetë kantautorit shqiptar në faqen e tij në Facebook.

“Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekuloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër.

Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua, por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.

Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.

Falemnderit për vëmendjen.

Ermal Meta”

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in