Aktualitet Fjolla Morina në “arrest shtëpie”, burg për biznesmenin dhe shoferin

Fjolla Morina në “arrest shtëpie”, burg për biznesmenin dhe shoferin

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina doli sot para gjykatës së ku u njoh me masën e sigurisë.

Gjykata e Kukesit dha sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për këngëtaren Fjolla Morina.

Gjykata e Kukësit vendosi ta lerë në arrest shtëpie Fjolla Morinën. Këngëtarja u kap pak ditë më parë në Morinë, pasi në çantën e saj autoritetet gjetën një pistoletë.

Ndërsa për biznesmeni nga Kosova që jeton në Belgjikë Fysnik Syla, si dhe për shoferin e këngëtares, Fitim Muji, u dha masa “arrest me burg” për 30 ditë, deri në përfundim të hetimeve.

Këngëtarja pretendoi se ishte shtatzënë, por ekoja e dytë zbuloi se në fakt kjo nuk ishte e vërtetë.

Avokatja e Morinës i tha gjykatëse se arma e gjetur në çantën e klientes së saj ishte pistoletë zhurmuese dhe një çakmak.