Extra FOTO: Si koronavirusi ka zbrazur sheshet e famshëm të botës

FOTO: Si koronavirusi ka zbrazur sheshet e famshëm të botës

Portat e Branderburgut, Berlin, Gjermani

Fotografi nga e gjithë bota, realizuar nga Agjencia Reuters, tregojnë disa nga sheshet dhe rrugët më të famshme, të boshatisura për shkak të pandemisë së koronavirusit, ndërsa ora shënon fiks 12:00.

Zakonisht të mbushur me njerëz që nxitojnë për diku, këto vende duken tashmë të shkreta, ndërsa qeveritë vijojnë të ndërmarrin masa të rrepta për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Të gjitha fotot janë realizuar më 31 mars.

Nje treg ne Najaf, Irak
Bejrut, Liban
Kajro, Egjipt
Portat e Branderburgut, Berlin, Gjermani
Godina e Parlamentit, Londër, Angli
Terminali “Grand Central”, Manhatan, Nju Jork, SHBA
Sheshi i Kuq, Moskë, Rusi
Bulevardi Bolivar, Karakas, Venezuelë
Kongresi amerikan, Uashington
Amfiteatër romak, Aman, Jordani
Sheshi i Pavarësisë, Kiev, Ukrainë
Plazh në Rripin e Gazës, Palestinë
Shën Pjetërburg, Rusi
Bangkok, Tajlandë