Politika Frederik Ndoci “thumbon” Bashën: Pranvera me një Lul nuk vjen

Frederik Ndoci “thumbon” Bashën: Pranvera me një Lul nuk vjen

Këngëtari i njohur shkodran Frederik Ndoci në një postim në rrjetet sociale ka ironizuar kreun e opozitës Lulzim Basha.

Ndoci shkruan se: “Pranvera me nji kët Lul nuk vjen!” duke thumbuar kreun e opozitës i cili nuk i arriti dot qëllimet e tij për pengimin e zgjedhjeve dhe për largimin e Edi Ramës.

Këngëtari e ka paralelizuar me këngën e tij të shumë viteve më parë të titulluar “Pranvera me një lule s’vjen”.