Aktualitet Fundjavë e kthjellët dhe e ngrohtë

Fundjavë e kthjellët dhe e ngrohtë

Fundjava paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në veriperëndim gjatë së shtunës, por vranësira më të dukshme do të ketë dita e diel, kryesisht në veri dhe zonat qendrore duke krijuar mundësi për reshje të izoluara në skajin Verior të vendit.

Temperaturat e ajrit në këtë fundjavë do të shënojnë rritje të ndjeshme pasi termometri në zonat malore pritet të ngjitet në 14°C, ndërsa vlerat maksimale do të arrijnë mbi 17°C në zonat e ulëta dhe bregdetare./A2