Horoskopi Horoskopi ditor, e diel 14 shkurt 2021

Horoskopi ditor, e diel 14 shkurt 2021

Dashi

Do të keni një dëshirë të madhe për të dashur. Hëna në shenjën tuaj do ta amplifikojë këtë dëshirë, duke e shndërruar atë në vrull. Se si e kaloni Shën Valentinin do të varet nga marrëdhënia juaj si çift, sa harmonike është. Nëse ka pasur konflikte për disa kohë, atëherë në orët e ardhshme dyshimet tuaja do të shtohen. Shumë shpejt Venusi do të bëhet aktiv dhe do të jetë për dy muaj: marrëdhëniet e sapolindura do të bëhen më solide!

Demi

Nëse doni të kaloni një Shën Valentin të këndshëm, do të jetë më mirë për ju të lini gjithçka të vijë mbi ju dhe të mos ktheni polemika dhe diskutime rreth problemeve të çiftit të përjetuara në fillim të shkurtit. Sigurisht, ideali do të ishte të keni pranë vetes një person po aq të matur dhe të arsyeshëm, i cili di të bëjë të njëjtën gjë!

Binjakët

Mund të keni një Shën Valentin me të vërtetë të këndshëm nëse keni në krah personin e duhur. Hëna, Dielli, Venusi dhe Saturni do të jenë ende të favorshme dhe do t’ju japin një ngarkesë të madhe, dëshirën për të rilindur nga çdo pikëpamje. Ata që kanë pritur një lajm të mirë që nga dhjetori mund ta marrin atë në këto ditë!

Gaforrja

Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, do t’ju duhet të kundërshtoni efektet e një Hëne në aspektin e kundërt. Ju do të dëshironi të largoni çdo mendim negativ, shqetësim ose mëdyshje dhe të përpiqeni t’i jepni hapësirë ​​vetëm dashurisë. Lidhjet e gjata do të duhet të jenë veçanërisht të kujdesshme.

Luani

Do të duhet të punoni shumë për të kërkuar dashurinë. Asnjëherë më parë nuk ju është dashur aq shumë një pikë referimi. Jeta juaj po merr një kthesë të re, në punë po përballeni me shumë ndryshime dhe ndoshta marrëdhënia e çiftit do të duhet gjithashtu të përshtatet me ndryshimet që ndodhin. Nëse ende nuk ka pasur këtë evolucion në dashuri, përpiquni ta filloni vetë!

Virgjëresha

Do të keni hequr qafe Hënën në opozitë dhe mund t’i jepni dritën jeshile pasionit. Kush dëshiron të përfshihet, mund të kalojë një Shën Valentin të bukur. Nëse, nga ana tjetër, keni qenë beqarë për një kohë të gjatë, mbase duhet të ndryshoni qëndrim dhe të bëheni më pak kritikë ndaj vetes dhe të tjerëve.

Peshorja

Do të duhet të bëni shumë kujdes, sepse Hëna do të jetë në aspektin e kundërt. Gjatë ditës, ju mund ta gjeni veten duke kritikuar të kaluarën. Do të ketë nga ata që nuk do të jenë në gjendje të shohin personin që duan për ndonjë arsye ose nuk do të ndihen në gjendje të mirë. Mos u dekurajoni, do të jetë vetëm një shqetësim i vogël!

Akrepi

Premton të jetë një ditë shërimi, megjithëse përgjysmë. Fakti është që prej ditësh ju jeni ndjerë shumë nervozë, të trazuar, keni ndjenjën e pakëndshme se ju mungon forca për të dashur. Nëse në të kaluarën ka pasur edhe një krizë mjaft serioze, në orët e ardhshme do të jetë vërtet e vështirë! Ju do të keni nevojë për shumë kujdes.

Shigjetari

Do të jeni shumë të fortë në dashuri. Nëse ju pëlqen dikush mund ta tregoni. Më shumë se një Shigjetar ka të ngjarë të interesohet për dy persona! Ata që janë ndarë së fundmi duhet të përpiqen të harrojnë të kaluarën, dhe të shikojnë përpara, edhe sepse yjet do të favorizojnë takime të reja!

Bricjapi

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, mund të ndiheni paksa me humor të rënë: shmangni rrëshqitjen në diskutime të padobishme! Ju keni qenë mjaft të trazuar për ditë ose po përjetoni tensione në familje. Ju po përjetoni një kohë të transformimit të madh që në fund të fundit do të jetë pozitive. Për momentin, megjithatë, vështirësitë janë ende të shumta, jo të gjithë e kuptojnë se çfarë po bëni.

Ujori

Ju keni një dëshirë në rritje për liri, për të eksploruar territore të reja. Sidoqoftë, në këtë moment mund të jeni duke u përmbajtur, prandaj do të jetë e rëndësishme të veproni me qetësi, të përpiqeni të zgjidhni një problem të vogël. Pranvera dhe vera do t’ju lejojnë të bëni gjëra të mëdha. Nxitni njohje të reja!

Peshqit

Do të jetë dita më e mirë për të ndaluar dhe vlerësuar se sa rëndësi ka dashuria për ju, çfarë do të duhet të bëni në të ardhmen. Në kohët e fundit, ju mund të keni menduar shpesh nëse jeni duke dalë me personin e duhur. Nga ana tjetër, ata që janë ndarë për ca kohë mund të përjetojnë një Ditë të Shën Valentinit me rënie humori. Gradualisht të gjithë Peshqit do të jenë në gjendje të kthehen në majë!