Horoskopi Horoskopi, e diel 16 maj 2021

Horoskopi, e diel 16 maj 2021

Dashi

Me të vërtetë do të donit një ndryshim të peizazhit dhe ajrit dhe nëse është në mundësitë tuaja do të largoheni për fundjavë, mbase jo shumë larg, me familjen për shembull. Por fakti i thjeshtë i ndryshimit të kontekstit do t’ju bëjë mirë. Tani, nëse nuk mund të lëvizni, gjë që është e mundur pasi Saturni mbetet aktiv deri më 23 maj, do t’ju duhet të gjeni një mënyrë për t’u shpërqendruar, pa lëvizur nga shtëpia. Një film, një seri, një sport i vogël mund t’ju ndihmojë të gjeni mirëqenie.

Demi

Falë harmonisë midis Marsit dhe Uranit, dy yje që ju dërgojnë energji të bukura, do të ketë një rikuperim të mirë. Eshtë në interesin tuaj të shpreheni, të thoni qartë atë që mendoni, edhe nëse do të thotë të provokoni reagime tek të tjerët. Qëllimi juaj do të jetë stimulimi i vetëdijes tek dëgjuesi, dhe do të jeni të suksesshëm. Por është gjithashtu e mundur që ju të keni vendosur diçka dhe të keni ndryshuar mendje në minutën e fundit. Nuk ndodh shpesh, por mund të ndodhë këtë fundjavë.

Binjakët

Për horoskopin e Paolo Fox, Hëna mund t’ju bëjë emocionalë, një gjendje që do t’ju shohë të ndryshoni humor në çdo moment. Ju gjithashtu mund të ndryshoni mendje në çdo kohë, për sa kohë që nuk ngatërroni të tjerët. Me pak fjalë, ju do të jeni shumë të ndryshueshëm, aq sa ata që janë afër jush do të kenë vështirësi t’ju ndjekin! Venusi është i bashkuar me Diellin dhe ju mund të kënaqni, tërhiqni dhe pushtoni. Mjafton vetëm të jeni vetvetja.

Gaforrja

Horoskop pozitiv me Marsin që është në fazë me Uranin dhe papritmas mund të merrni një vendim shumë të beftë, që do të habisë ata që ju rrethojnë. Ndoshta jeni të lodhur me disa zgjedhje dhe zakone dhe po bëni atë që duhet për të rimarrë një farë lirie. Në çdo rast, projekti që ju mund të keni planifikuar për disa kohë me siguri do t’ju lejojë të ndjeheni më të lirë dhe autonomë.

Luani

Venusi dërgon prurje të këndshme dhe ju mund të përfitoni prej tyre emocionalisht dhe sentimentalisht. Por ndoshta keni një tërheqje të veçantë për një nga miqtë tuaj? Nëse jeni tashmë në një lidhje, me këto dyndje të Venusit, afinitetet që ju kishin bashkuar në fillim të historisë suaj mund të rishfaqen, gjë që do të ishte stimuluese për mirëkuptimin e çiftit. Mos i bëni vetes shumë pyetje, merrni atë që jeta ka për të ofruar.

Virgjëresha

Po i bëni vetes shumë pyetje tani, të cilat i bëni gjithmonë, por sot dhe nesër edhe më shumë pasi Mërkuri është tek Binjakët. Ekziston edhe një aspekt i mirë i Marsit që ju tregon se është më mirë të veprosh sesa të mendosh. Dhe nëse keni një projekt në mendje, një ide, është koha ta realizoni, e keni menduar mjaftueshëm: vazhdo përpara. Ju keni aftësinë të arrini me lehtësi një nga qëllimet tuaja, prandaj lëvizni.

Peshorja

Horoskopi i Paolo Fox ju fton të përfitoni nga fluksi i mirë i Venusit për të udhëtuar, edhe nëse do të ishte vetëm në kokën tuaj, ose të përgatitni një udhëtim të bukur në çift, në funksion të muajve më të lirë. Nëse keni shansin dhe keni një familje, merrni disa ditë vetëm për ju dhe gjysmën tuaj më të mirë, kjo do të përmirësonte shumë marrëdhënien tuaj. Mos harroni se para se të jeni prind, duhet të jeni një dashnor nëse doni që lidhja juaj të zgjasë.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox do të jetë një fundjavë shumë e këndshme, pavarësisht disa bezdisjeve sepse do të kujdeseni për gjithçka dhe do të keni besim tek vetja, te fuqitë ose aftësitë tuaja. Problemi do të vijë kryesisht nga ju, përveç nëse dikush, në punë ose në shtëpi, nuk ju nënvlerëson. Në këtë rast, mos u lëshoni, mos jini agresivë, duhet të gjeni një ekuilibër, një kompromis për mirëqenien tuaj.

Shigjetari

Do të ketë një shpjegim për të ofruar brenda javës tjetër, nuk do të jetë e vështirë në fillim të shpjegosh arsyet e tua, por është e sigurt që nëse je provokues, nëse e shtyn tjetrin deri në kufij, nuk do të jetë aq e lehtë të gjeni një kompromis! Nëse nuk doni që të përshkallëzohet në një debat, ose një krizë ku të gjithë do të zhyten, jini diplomatikë dhe kërkoni kompromis në vend që të insistoni në konflikt.

Bricjapi

Horoskopi për datën 16 maj është me fat, për disa ditë Marsi është kundër dhe kjo përfaqëson një luftë për pushtet me një partner, profesional apo emocional. Nuk do të zgjasë shumë, problemi do të zgjidhet brenda dy ose tre ditësh. Gjithashtu, mos e merrni shumë seriozisht, mos e dramatizoni, nuk ia vlen. Ju gjithashtu mund të ndiheni të sulmuar nga një partner ose koleg. Mos reagoni duke u zemëruar, por duke kërkuar qetësi një shpjegim.

Ujori

Jupiteri do të jetë në aspekt me Diellin për një kohë të gjatë dhe kjo do të thotë që qendra e vëmendjes do të jetë tek ju, për shkak të një suksesi. Por më tepër për diçka që ju nxjerr në pah për problemet me administratën, me një punëdhënës apo edhe me dikë që keni punësuar, ose një klient. Nuk do të jetë e lehtë për të trajtuar këtë konflikt, prandaj mos e merrni me lehtësi. Dhe mbi të gjitha, kërkoni këshilla nga ata që ju rrethojnë.

Peshqit

Keni një shans të madh të përparoni tani. Nga njëra anë, Marsi rrit dhjetëfish energjinë dhe vullnetin tuaj, nga ana tjetër, Urani ju bën të dëshironi të ndryshoni, të interesoheni për gjëra të reja, me pak fjalë, dilni nga zona juaj e rehatisë, por pa prishur shumë zakonet tuaja. E ardhmja juaj ju përket juve, ju mund të veproni në interesin tuaj.