Horoskopi Horoskopi, e diel 17 janar 2021

Horoskopi, e diel 17 janar 2021

Dashi

Yjet do të gudulisin dëshirën tuaj për të dashur, Venusi mbi të gjitha. Tani e tutje do të jeni gati të përkushtoheni seriozisht. Aq më tepër nëse marrim parasysh horoskopin për ditët në vijim, një horoskop që flet për përkushtim, këmbëngulje dhe emocione të forta. Gjithçka që ka lindur tani mund të ketë një fat të lumtur dhe të qëndrueshëm, për sa kohë që nuk rrëmbeheni nga impulset e momentit ose nga nxitimi.

Demi

Do të jeni goxha të lodhur sot. Kohët e fundit, puna ju ka shkaktuar shumë tension. Dikush kritikohet vazhdimisht, dikush tjetër duhet të përballet me probleme dhe pengesa çdo ditë. Dhe pastaj ka nga ata që kanë një punë me kohë të pjesshme që garanton të ardhura shumë të ulëta. Punëtorët e pavarur duhet të presin një mësymje deri në shkurt. Për fat të mirë, në dashuri ka një atmosferë qetësie më të madhe. Por, në planin afatgjatë, problemet e punës mund të ndikojnë edhe në jetën tuaj të dashurisë.

Binjakët

Do të jetë një ditë tjetër mjaft kritike: në orët e ardhshme, në fakt, do të ndiheni të trazuar, të irrituar, të lodhur dhe të bezdisur. Ndoshta kjo do të varet nga dashuria, nga një problem që ju ka tërhequr për ca kohë ose nuk ndiheni mirë fizikisht dhe po përpiqeni, me vështirësi, të rigjeni ekuilibrin e humbur. Do të duhet shumë durim, por ju do ta bëni! Mbani në mend se 2021 do të jetë një vit shumë domethënës.

Gaforrja

Do të ndjeni se shfaqet dëshira juaj për dashuri, një ndjesi që sa më shumë të afrohet muaji mars, aq më shumë do të rritet. Edhe ata që në të kaluarën kanë përjetuar një krizë të thellë, një ndarje, një moment shumë të komplikuar, do të jenë gjithnjë e më të fortë nga tani e tutje. Për më tepër, tani që Saturni nuk është më kundër, ndryshimet e punës do të lehtësohen gjithashtu.

Luani

Kjo e diel dhe ditët në vijim do të jetë jetike të shmangni shkaktimin e problemeve tek të tjerët dhe veçanërisht tek vetja juaj. Sigurisht, rinisja e një diskutimi të ndërprerë në të kaluarën dhe rikuperimi i qetësisë nuk është e lehtë! Ju po bëni më të mirën tuaj për të mos tërhequr probleme të reja, megjithatë konfliktet vazhdojnë të lindin në punë dhe në dashuri. Për këtë arsye, ende do të nevojitet shumë kujdes.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë që do t’ju lejojë të rriteni dhe të shpreheni më së miri, ashtu si edhe ditët në vijim. Gjithçka që lind në këtë moment mund t’ju sjellë lajme interesante. Mos e braktisni përfundimisht një projekt të rëndësishëm të lindur në vitin 2020, por merreni përsëri në dorë për t’i dhënë një pamje të re. Edhe në dashuri do të filloni një sezon shumë premtues.

Peshorja

Një dëshirë për revansh do të rritet tek ju pas një të kaluare të vështirë, një dëshirë e madhe për të përjetuar emocione që nuk i keni ndjerë për një kohë të gjatë. Dhe me Mërkurin, Jupiterin dhe Saturnin aktiv do të jetë e mundur për ta marrë atë që doni. Gjithçka që fillon tani mund t’ju japë mundësi të mëdha në të ardhmen dhe do t’ju japë informacion të vlefshëm për mënyrën se si të ndiqni.

Akrepi

Hëna në Peshqit do t’ju ​​dhurojë një të diel të këndshme. Shijojeni plotësisht, sepse ditët e fundit keni luftuar shumë për të pasur sukses në punë, për të gjetur zgjidhje efektive për problemet tuaja. Ju duhet të shmangni rrëshqitjen në grackën e debateve, konflikteve, madje edhe më shumë nëse keni të bëni me Demi ose Ujorin.

Shigjetari

Sot do të stresoheni fort. Këto janë ditë disi problematike. Është e mundshme që ju keni përjetuar disa momente të pasigurta, të trazuara të shtunën dhe të dielën mund t’ju bëjnë të përjetoni tensione të reja. Jini veçanërisht të kujdesshëm nëse do të jetë dikush pranë jush që do të përpiqet të kufizojë aftësinë tuaj për të vepruar.

Bricjapi

Mund të shijoni një të diel të qetë, edhe nëse këto ditë jeni të zënë nga një person me pak probleme. Sidoqoftë, ju mund të mbështeteni në yje të favorshëm dhe dashuria do të jetë gjithmonë shumë e pranishme në jetën tuaj. Çdo gjë në të cilën do të përqendroheni tani do të ketë zhvillime të mëdha. Zgjidhjet që ju duhen tani do të vijnë së shpejti.

Ujori

Do të keni një dëshirë të madhe për liri. Një liri që tani për tani nuk mund ta përballoni: puna ju kërkon! Përgjegjësitë, detyrat janë të shumta. Gjithashtu në frontin e marrëdhënieve mund të merrni frymë nga një tension, një farë nervozizmi që do të duhet të përpiqeni ta zbutni. E diela, në këtë kuptim, do të jetë një ndihmë e madhe.

Peshqit

Do të jeni akoma në gjendje të mbështeteni në një Hënë të bukur. Tani mund të rizbuloni emocione dhe ndjenja që kanë qenë në gjumë për shumë kohë. Sidoqoftë, ju do të duhet të angazhoheni për t’u mbyllur me të kaluarën, nëse ka pasur një krizë të madhe ose një ndarje. Është koha për të filluar një kapitull të ri. Nëse, nga ana tjetër, po jetoni një histori të rëndësishme, mund të përfitoni nga Hëna për ta shijuar plotësisht këtë të diel.