Horoskopi Horoskopi, e diel 26 korrik 2020

Horoskopi, e diel 26 korrik 2020

Dashi

Sot do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri, sepse debatet do të jenë lojë fëmijësh. Këto ditë ka shumë shqetësime për punën që ju sjellin tensione. Ndoshta, në rastet më ekstreme, madje edhe një profesionist do të jetë i nevojshëm për të sqaruar me kujdes disa çështje burokratike. Mundohuni të shëroheni nga situata para se të bini plotësisht.

Demi

Sot do të jetë një ditë e shkëlqyer për të rikuperuar një qetësi, por do të jetë më mirë të ruheni larg njerëzve që do të përpiqen t’ju zemërojnë në çfarëdolloj mënyre. Në këtë periudhë jeni më të qetë se në të kaluarën, ju po zhvilloni një dëshirë të thellë për familjen dhe shtëpinë. Muaji gusht do të jetë shumë premtues, sepse Venusi do të bëhet i favorshëm; ndërkohë shmangni tensionet dhe debatet.

Binjakët

Sot do të keni Hënën, Venusin dhe Marsin në favor: do të jeni shumë të motivuar, plot vullnet dhe forcë! Ju nuk do të humbni dëshirën për të dashur dhe mundësitë për ta bërë atë, por duhet të përpiqeni të kapërceni pasigurinë tuaj. Historitë që sapo kanë lindur në këto muaj mund të dëshmojnë se janë shumë të rëndësishme: nëse ka më shumë marrëdhënie në diskutim, megjithatë, do të jetë e nevojshme të bëni një zgjedhje.

Gaforrja

Sot do të ndjeheni ende pak të shqetësuar. Disa situata nuk zhbllokohen, mbase keni më pak para sesa në të kaluarën. Ata që kanë marrë ndihmë nga dikush tani do të ndihmohen shumë më pak dhe është e natyrshme që ata të ndjehen pak të shqetësuar! Mundohuni t’i jepni më shumë hapësirë ​​marrëdhënieve pozitive, në funksion të një gushti që do të shpërblejë dashurinë.

Luani

Sot do të jeni protagonistë të padiskutueshëm të ditës. Dhe do t’ju ​​duhet, sepse në kohët e fundit jeni ndjerë shumë të zemëruar, keni pësuar disa padrejtësi. Dikush, me siguri, nuk e ka njohur meritën tuaj në një ngjarje; në të vërtetë madje ju ka futur në një qoshe! Mundohuni të ruani qetësinë, sepse tani krenaria e dëmtuar nuk ju jep mjaft kthjelltësi për të reaguar në mënyrë efektive!

Virgjëresha

Fundi i korrikut po afron dhe do të jetë një periudhë pjellore, si dhe fundi i gushtit, që të planifikoni diçka të rëndësishme në funksion të së ardhmes. Ju duhet të veproni me qetësi, të filloni të bëni plane, madje edhe në dashuri, sepse gushti do të jetë një muaj që do të inkurajojë ndjenjat.

Peshorja

Hëna do të jetë në shenjën tuaj: në këtë ditë ju do të përjetoni emocionet në një mënyrë të amplifikuar. Nëse është dashuri do të jetë një gjë e mirë, por kur bëhet fjalë për jetën praktike dhe atë të punës, atëherë do të ekzistojë rreziku të ndjeni shumë stres. Tani për tani jeni në ankth se çfarë do të keni për të bërë në muajt e ardhshëm, çfarë të ardhme do të keni nga një këndvështrim praktik.

Akrepi

Ju mund të filloni të rikuperoheni mirë në dashuri, për sa kohë që nuk mendoni shumë për të kaluarën. Gushti do të jetë një muaj i mirë në këtë kuptim, sepse ju mund të bëni një takim interesant ose të lehtësoni veten nga një barrë e rëndë. Ata që, nga ana tjetër, tashmë kanë një histori të bukur, do të jenë në gjendje të mendojnë për projekte të rëndësishme, që do të realizohen me sukses.

Shigjetari

Sot mund të filloni t’i përkushtoheni projekteve të reja të punës, të cilat tashmë mund të kenë implikime interesante në vjeshtë. Ndërkohë, përpiquni të jeni më të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur konflikte të vogla në çift. Mbahuni, sepse në gusht yjet do të vijnë në shpëtimin tuaj!

Bricjapi

Këto ditë keni një dëshirë të madhe për të pastruar nga të gjithë njerëzit që nuk vlejnë më. Në plan të parë do të vendosni marrëdhënie të gjata, veçanërisht marrëdhënie pune. Ju jeni një person shumë linear dhe konkret dhe e keni gjithnjë e më të vështirë të gjeni njerëz po aq konkretë dhe të ekuilibruar, por nuk mund të jeni vetëm! Kushtojini vëmendje të veçantë Dashit dhe Gaforres.

Ujori

Hëna do të jetë harmonike sot dhe do të ngjallë më shumë optimizëm, mendime pozitive. Tani ndjeheni të lirë nga paragjykimet, të lirë për të shprehur veten dhe dashurinë, madje edhe më shumë se muajt e kaluar. Nëse dëshironi, mund të bëni diçka të rëndësishme, thjesht përpiquni të jeni të kujdesshëm për paratë dhe shtëpinë. Shpenzime në lidhje me rinovimin ose makinën po vijnë.

Peshqit

Ju vazhdoni të ndiheni dyshues, ndoshta edhe të hutuar, në dashuri, por për fat të mirë nga gushti Venusi do të jetë përsëri aktiv. Ata që kanë pasur probleme në punë ose kanë kaluar një pushim të detyruar gjatë ditëve në vijim, do të jenë në gjendje të shohin shenjat e para të mundësive të reja dhe të rëndësishme, falë Mërkurit në një aspekt të favorshëm.