Horoskopi Horoskopi, e diel 5 maj 2019

Horoskopi, e diel 5 maj 2019

Dashi

Dashuria: Dita do të vazhdojë me qetësi dhe mund të kaloni momente të paharrueshme bashkë me të dashurin/ën tuaj. Për ata që kanë pasur zhgënjim do të vijnë dashuri të reja dhe madje edhe ata që janë vetëm do të kenë shumë mundësi për të gjetur personin e duhur.

Puna: Sot yjet janë të favorshëm dhe në punë trendi është pozitiv. Kohë e mirë për të paraqitur projekte të reja.

Demi

Dashuria: Disa keqkuptime mes çifteve sot do të jenë të pashmangshme, kështu që do të jetë mirë të përqendroheni në historinë tuaj dhe të kuptoni se çfarë duhet të bëni. Beqarët sot do të jenë në gjendje të bëjnë njohje të reja interesante, të cilat mund të revolucionarizojnë jetën.

Puna: Punët po ecin mirë dhe kështu vijnë edhe fitimet. Mbani një sy nga investimet, jo shumë të rrezikshme.

Binjakët

Dashuria: Yjet njoftojnë një ditë pozitive për dashurinë dhe gjithashtu shumë lajme të bukura për çiftet. Shumë do të jenë në disponim për të bërë plane për të ardhmen. Zemrat e vetmuara në vend të kësaj do të synojnë kontrollin e emocioneve të tyre dhe ata do të duhet të luftojnë për të pasur sukses.

Puna: Sot mund të ketë momente tensionesh në punë, ndoshta është më mirë të pushosh.

Gaforrja

Dashuria: Ata të lindur nga shenja e Gaforres do të jenë në gjendje të përjetojnë kontraste në dashuri, por së shpejti do të zhduken. Sot do të ketë edhe shumë momente gëzimi që mund të përjetoni me të dashurin/ën tuaj. Beqarët mund të mbështetet në miqtë e besuar dhe të planifikojnë një fundjavë të madhe me ta.

Puna: Edhe nëse jeni në kushte të shkëlqyera me të gjithë, mos i besoni verbërisht disa kolegëve, mund t’ju rezervojnë surpriza të hidhura.

Luani

Dashuria: Në dashuri sot ju mund të gjeni veten në një situatë jo-aq-të këndshme, por nga të cilat ju nuk keni faj. Reflektoni për të kuptuar se si të lëvizni. Dita e favorshme për beqarët, do të ketë shumë takime dhe emocione. Duke pasur parasysh flirtimet dhe aventurat e reja.

Puna: Dita do të ketë ulje e ngritje, por ju do t’ia kushtoni veten punës së menjëhershme me përkushtim të madh.

Virgjëresha

Dashura: Një ditë pozitive për sferën sentimentale, çiftet do të ndjejnë se pasioni zgjohet dhe do të përfitojë nga ky tranzit për të konsoliduar bashkimin e tyre. Projekte në horizont për ata që janë vetëm, ju do të jeni magjepsës dhe joshës dhe do të godisni shenjë!

Puna: Sot ju do të jeni në gjendje të sillni çdo angazhim që keni kryer në mënyrën më të mirë, ju jeni gati për të filluar projekte të reja.

Peshorja

Dashuria: Melankolia do të mbizotërojë sot dhe do të rrezikosh të grindesh me të dashurin/ën tend/e për arsye të pakuptimta. Beqarët që kërkojnë dashuri do të jenë në gjendje të vendosin të marrin pjesë në njohje të reja.

Puna: Ju jeni të vetëdijshëm për përpjekjet që keni bërë për të marrë vendin ku jeni dhe për të mbajtur pozicionin tuaj.

Akrepi

Dashuria: Dita jo komunikuese për shumë Akrep, dialogu sot lë diçka për të dëshiruar dhe madje edhe me partnerin/en që ju do të keni pak të disponueshëm. Sidoqoftë, në mbrëmje, dikush mund të vendosë të përfshihet. Beqarët do të duhet të reflektojnë se çfarë të bëjnë në lidhje me një takim me një person.

Puna: Projektet vazhdojnë të pandërprera dhe madje edhe sot do të vijnë bashkëpunime të reja. Është një kohë e mirë për ty.

Shigjetari

Dashuria: Sot sfera e dashurisë ka shumë surpriza dhe gjithashtu disa të papritura. Diskutimet do të lindin për shkaqe të parëndësishme, apo dallime në lidhje me fëmijët. Lajme për beqarët, dashuri të reja janë në rrugë, jini në dispozicion dhe hapni zemrën!

Puna: Puna sot siguron shumë kënaqësi, po mblidhni atë që keni mbjellë. Nuk do të ketë mungesë njohjeje.

Bricjapi

Dashuria: Dashuria ndaj yjeve, ndikimet astralë janë pozitive dhe për të përfituar është jeta e dashurisë. Perspektiva të shkëlqyera këtë fundjavë për çiftet në dashuri. Beqarët do të kenë surpriza, disa do të duhet të merren me një ish që kthehet nga e kaluara.

Puna: Puna vazhdon pa probleme, sidomos për ata që kanë një aktivitet të pavarur që do të shohin se të ardhurat e tyre rriten.

Ujori

Dashuria: Gjatë kësaj dite ju mund t’i gëzoheni gjendjen sentimentale që po përjetoni. Do të ishte më mirë të ndiqnit prirjet e zemrës sesa ato të diktuara nga arsyeja. Për beqarët, pritet një fundjavë e takimeve dhe ngjarjeve.

Puna: Me Merkur në shenjë, projektet do të pësojnë një ndalesë të lehtë dhe do të keni për të gjetur strategji të reja për të marrë gjithçka që po ndodh.

Peshqit

Dashuria: Ditë e shkëlqyer për ndjenjat, nëse jeni në një çift do të ketë shpërthime pasioni dhe momente me intensitet të madh. Edhe për ata që kanë përjetuar një krizë të vogël do të ketë një afrim. Fundjavë me fat për beqarët duke kërkuar për dikë që të duan!

Puna: Do të jetë një ditë fitimprurëse në punë, përdorni energjinë tuaj më të mirë për të ndërmarrë projekte të reja.