Horoskopi Horoskopi, e diel 9 gusht 2020

Horoskopi, e diel 9 gusht 2020

Dashi

Sot do të keni një ditë mjaft të ngazëllyer. Një sasi e caktuar impulsi mund të jetë e mirë, sepse ju jep vrull shtesë në jetë për të shkuar dhe për të marrë atë që dëshironi. Sidoqoftë, kur kjo shndërrohet në tension, në provokim, atëherë duhet të keni kujdes, përndryshe rrezikoni pasoja serioze, veçanërisht në dashuri. Në këto ditë të një konfuzioni të madh të brendshëm, kur mund të ndjeheni partnerin tuaj larg, bëni shumë kujdes!

Demi

Hëna do të jetë sot në aspekt interesant: në tre ditët e ardhshme mund të merrni përgjigje të rëndësishme në punë. Sidoqoftë, më e mira do të vijë nga 20-25 gushti! Gjithashtu, shtatori, tetori dhe nëntori do të jenë muaj fitimprurës nëse dëshironi të riktheheni në rrugën e duhur. E vetmja pengesë për shumë të lindur të shenjës së Demit do të jetë mundësia e një pune me kohë të pjesshme, kur ata do të duhet të gjejnë një punë më të qëndrueshme.

Binjakët

Këtë të diel Marsi do të jetë i favorshëm dhe do t’ju japë një ngarkesë të mirë energjie të kombinuar me një dëshirë të re për të dashur. Muaji gusht nuk do të jetë shumë premtues për takime të reja, por prapëseprapë mund t’ju japë disa emocione të mira. Pse të mos e përdorni këtë të diel për të verifikuar forcën e marrëdhënies tuaj? Vëmendje e veçantë është e nevojshme nëse jeni duke takuar një Bricjap, Dash, Gaforre ose Peshore.

Gaforrja

Ju mund të ndiheni mjaft mirë nën presion këtë të diel. Kohët e fundit, puna nuk po jep shumë siguri dhe, si rezultat, po kërkoni strehim në marrëdhënien në çift. Nëse, sidoqoftë, personi tjetër është i largët, fizikisht ose psikologjikisht, ju e perceptoni këtë distancë edhe më shumë, ajo peshon shumë mbi ju, veçanërisht në këto ditë. Dëshira sentimentale për një referencë është aq e fortë saqë mund ta kërkoni edhe diku tjetër.

Luani

Sot do të keni një dëshirë të madhe për të luftuar, pasi të gjithë ju jeni luftëtarë nga natyra! Në 24 orët e ardhshme, megjithatë, kini kujdes që të mos përfundoni së debatuari me ndonjë anëtar të familjes ose, edhe më keq, me veten tuaj. Kohët e fundit, sa herë që përpiqeni të zgjidhni një problem personal, përfundoni të kundërshtoni veten. Problemet e punës vazhdojnë.

Virgjëresha

Ju keni një qiell shumë premtues deri në fillim të javës tjetër! Nëse ka emërime ose angazhime të rëndësishme në pritje, caktojini ato për të martën! Porosi të reja mund të shfaqen në punë, megjithëse më të mirat do të vijnë nga 20 gushti e tutje. Ndërkohë, duhet t’i kushtoni më shumë hapësirë ​​dashurisë dhe argëtimit, sepse në kohët e fundit ato i keni lënë shumë mënjanë. Nëse ka një mundësi, kënaquni me një emocion të mirë.

Peshorja

Këto ditë jeni plot dyshime. Edhe kur ndiheni më energjikë, mendimi ju mbetet sërish në mendje, se jo të gjitha problemet janë zgjidhur. Mundohuni të jeni më optimistë: pse të mos planifikoni diçka për vjeshtë? Në muajt e ardhshëm do të keni një fazë të vogël të përshtatjes, të ndryshimit rrënjësor, pas së cilës, në dhjetor, do të vijë një Saturn i favorshëm dhe do të sjellë më shumë qetësi në jetën tuaj. Ndërkohë shmangni provokimet!

Akrepi

Kjo e diel mund t’ju ​​japë disa momente relaksi dhe duhet ta provoni në tërësi, duke marrë parasysh faktin se java e ardhshme mund të fillojë në një mënyrë të shqetësuar, me disa provokime. Tani ka probleme financiare të lidhura me familjen për të zgjidhur, ose jeni duke pritur për një telefonatë të rëndësishme. Të gjitha këto shqetësime ju merakosin qartësisht shumë! Kujdes nga kontratat dhe çështjet e parave gjatë ditëve në vazhdim.

Shigjetari

Sot do të keni Mërkurin në favor: do të jetë nxitja ideale për të krijuar diçka të re, të mendoni për një projekt, një program që do të fillojë në vjeshtë. Në dhjetor do të fillojë një periudhë shumë e frytshme, për këtë arsye nga gushti deri në nëntor duhet të përfitoni nga ajo! Ata që kanë përfunduar një lidhje gjatë muajve të fundit mund të fillojnë të shikojnë përreth.

Bricjapi

Këto janë ditë plot pasiguri. Në dashuri mbi të gjitha ju nuk mund të keni sigurinë që do t’ju duhej tani. Ndoshta partneri është shumë larg ose dëshironi të jeni vetëm. Do të duhet të bëni kujdes ekstrem, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj ka përjetuar, ose po përjeton, një turbullirë. Dikush mund të ketë pasur disa keqkuptime gjatë ditëve të kaluara. Ju keni qenë shumë dyshues për të ardhmen tuaj kohët e fundit. Këshillat e astrologut popullor janë që të filloni të ndërmarrin hapa të ngadaltë, por të sigurt.

Ujori

Kjo e diel do të jetë një ditë interesante përsa i përket marrëdhënieve me të tjerët. Gjithmonë ka një hije që errëson ditën tuaj: paratë. Ndoshta një vendim biznesi i bërë kohët e fundit mund të çojë në probleme nga ky këndvështrim. Dikush do të përfundojë të debatojë, të ndryshojë llogaritarin ose të përpiqet në çdo mënyrë për të kursyer kohë dhe para. Ju duhet të keni kujdes! Në dashuri nuk ka emocione të mëdha në horizont, por as edhe kriza.

Peshqit

Në gusht, nëse mundeni, duhet të lini mënjanë çështjet e punës, dhe të përqendroheni në dashuri. Keni një hap të rëndësishëm për të hedhur: një pajtim, një takim, mbase një emocion për t’u përjetuar plotësisht. Dikush do të duhet të zgjedhë midis dy marrëdhënieve në fjalë. Një histori shumë tërheqëse mund të lindte me një Gaforre ose një Peshore! Shumë Peshq janë duke kuptuar se kanë humbur kohë në lidhje me njerëzit e fortë dhe tani ata duan të gëzojnë një marrëdhënie më paqësore, bazuar në ndarjen e gjërave dhe rehati.