Horoskopi Horoskopi, e enjte 11 shkurt 2021

Horoskopi, e enjte 11 shkurt 2021

Dashi

E enjtja premton të jetë një ditë tjetër e rëndësishme, sepse do të keni favorizimet e gjashtë planetëve. Sigurisht që nuk do ta ktheni jetën përmbys për 24 orë! Vitin e kaluar keni grumbulluar kaq shumë probleme sa që do t’ju duhet kohë dhe përpjekje për t’u rikuperuar plotësisht. Nga këtu deri në fund të pranverës do të keni mbështetjen e një qielli shumë bujar: pjesa tjetër do të varet nga ju.

Demi

Sot do të jeni akoma shumë nervozë, mbase edhe të lodhur fizikisht. Ju mund të keni një dhimbje koke në familje ose dikush po ju pengon juve dhe dikë që ju pëlqen. Për këtë ditë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, pasi që të premten marrëdhëniet ndërpersonale do të bëhen më të relaksuara.

Binjakët

Do të fillojë një periudhë shumë fatlume. Dikush mund të marrë lajme të mira shumë shpejt, atë mesazh të shumëpritur. Ata që nuk po presin përgjigje do të shohin ende përmirësime në marrëdhëniet e tyre me të tjerët. Shkurti do të jetë një muaj që do të japë dashuri të reja për shumë Binjakë. Nëse kohët e fundit i keni dhënë fund një marrëdhënieje, duhet të filloni të lëvizni përpara.

Gaforrja

Sot do të jetë një ditë interesante, por më e mira do të vijë gjatë fundjavës, sepse do të ketë një tranzit të bukur hënor. Edhe nëse këto ditë keni një dëshirë të madhe për të dashur, jeni bërë më të kujdesshëm, lëvizni me ngadalë. Në frontin e punës do t’ju duhet të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër. Kënaqësitë e vërteta do të vijnë vetëm në fund të majit!

Luani

Do të dilni në një mënyrë mjaft të lodhur nga tre ditët e fundit. Do të ketë nga ata që do të pyesin nëse duhet të vazhdojnë një punë të caktuar apo të heqin dorë. Për fat të keq shkurti do t’ju vendosë në një pozicion për t’u marrë me një person, ju do të duhet të pajtoheni me këtë nëse ngurroni. Dikush do të vendosë të fillojë një projekt më vete.

Virgjëresha

Do të jetë dita më e mirë për të folur për dashurinë, për t’u përballur me partnerin apo partneren, sepse nga e premtja e tutje do të duhet të përballeni me Hënën në opozitë. Nëse keni filluar një marrëdhënie me një person që është shumë ndryshe nga ju, tani mund të keni disa vështirësi në dialog, mbase edhe një shkëputje. Do të jetë e rëndësishme të merrni masa në orët e ardhshme!

Peshorja

Pritet një ditë tjetër shumë interesante. Idetë fituese mund të vijnë tek ju në orët e ardhshme. Do të ketë nga ata që do të fillojnë të shohin jetën e tyre me të tjerët në një mënyrë krijuese. Të gjitha historitë që fillojnë nga këtu e tutje do të kenë yje shumë të mirë. Sigurisht, do të duhet të bëni pjesën tuaj dhe të mos izoloheni!

Akrepi

Do të jeni ende nën presion. Për disa ditë mund të jeni izoluar pak, mbase jeni ndjerë të lodhur, nëse jo të idhëruar. Izolimi, për një tip si ju është pothuajse thelbësor herë pas here, sepse ju lejon të sqaroheni brenda vetes, pa kaosin e jashtëm. Në fakt, tani mund të jeni më të vetëdijshëm për atë që dëshironi për të ardhmen.

Shigjetari

Do të duhet të ndaleni dhe të bëheni më të vetëdijshëm për aftësinë tuaj për veprim dhe ndoshta edhe fuqinë tuaj joshëse. Fakti është që ju jetoni një histori dashurie edhe për sa kohë që keni disa stimuj, pas së cilës ju jeni në gjendje ta mbyllni atë brenda natës. Në ditët në vijim, të vërtetat e fshehura mund të shfaqen.

Bricjapi

Sot mund të ndiheni pak me humor të rënë, do t’ju mungojë pak forca. Në çdo rast, do të jetë një ditë e mirë për punë, për ambicie dhe mundësi për të marrë pak kënaqësi personale. Më e mira, megjithatë, do të vijë gjatë fundjavës! Tani e tutje ju mund të vendosni që të doni më shumë liri dhe më pak duhet të ndikoheni nga problemet dhe të tjerët.

Ujori

Do të ndiheni plot gjallëri, por ndoshta edhe pak të hutuar. Kjo është normale, sepse ju keni një qiell shumë të veçantë. Ju do të dëshironi të kaloni gjithë jetën tuaj në detaje për ta bërë atë më të lumtur. Ujorët më të provuar, me siguri, janë ata që do të kenë më pak aftësi për veprim. Do të jetë e rëndësishme, megjithatë, të insistoni në përpjekjen për të ndryshuar diçka, të mos hiqni dorë, qoftë edhe vetëm për të gjetur shpresë në të ardhmen. Në dashuri do të keni një nevojë në rritje për marrëdhënie të forta. Do të ketë nga ata që duan të afrohen me një person.

Peshqit

Do të jetë një ditë e vlefshme për dashurinë. Për më tepër, fundjavën e ardhshme mund të mbështeteni në bashkëpunimin e Hënës: ju presin ditë plot emocione! Në fund të shkurtit, Venusi do të vijë shenjën tuaj. Planeti do t’ju lejojë të rivendosni qetësinë në çift dhe, nëse ju pëlqen dikush, të hidheni përpara me sukses.