Horoskopi Horoskopi, e enjte 19 mars 2020

Horoskopi, e enjte 19 mars 2020

Dashi

Sot ju mendoni se diçka është më mirë. Duhet thënë, megjithatë, se java ka filluar vërtet shumë, kështu që për momentin është më mirë të mos kërkoni zgjidhje që nuk janë ende të pranishme. Në këtë periudhë mund të hiqni dorë edhe nga një angazhim, që të filloni përsëri nga muaji prill.

Demi

Ata që kanë lindur nën shenjën e Demit në këtë fazë duhet të ndalen pak. Duke pasur parasysh situatën aktuale, e vetmja gjë për të bërë është të përpiqeni të prisni dhe të vononi disa ngjarje. Në fakt, Jupiteri është në gjendje të shkëlqyer dhe kjo garanton sukses brenda vitit aktual. Vonesat janë megjithatë të dukshme. Në këtë periudhë, ju duhet të vendosni shpirtin tuaj në paqe: ajo që dëshironi nuk mund të arrihet gjithmonë.

Binjakët

Në këtë periudhë është shumë e rëndësishme të rizbuloni ndjenjën e shtëpisë, të fëmijëve dhe rrjedhimisht të familjes. Puna ka rëndësinë e saj dhe padyshim që ka peshë. Ndodh që nuk jeni në gjendje të qëndroni brenda shtëpisë, kështu që tani mund të provoni edhe tensione më të mëdha se shenjat e tjera. Lajmi i mirë, sidoqoftë, është se sa më shumë të afroheni javëve të ardhshme, aq më shumë shanse do të ketë që diçka pozitive zgjojë dhe rinovojë dëshirën tuaj të lindur për të bërë gjëra. Pra, mos u shqetësoni, bëni pak durim.

Gaforrja

Saturni nuk do të jetë më kundër me fundin e marsit. Duhet të theksohet se rrethanat e jashtme nuk janë të dobishme, por momenti i tensionit të madh që po përjetoni mund të çojë në mbylljen ose ndryshimin e disa situatave që ndoshta nëse do të varej nga ju, nuk do t’i kishit ndryshuar ose modifikuar kurrë. Ndonjëherë nevojitet një kërcim për të ecur përpara, kështu që mos u shqetësoni për pasojat që mund të sjellë, por jetojeni me qetësi.

Luani

Padyshim që ka forcë në punë, por tani për tani duket se e keni lënë mënjanë dashurinë: për ca kohë pothuajse të gjitha marrëdhëniet ndërpersonale janë bërë më të rënda, më të vështira për t’u menaxhuar. Edhe në familje këto ditë duhet të keni kujdes.

Virgjëresha

Në këtë periudhë, juaja është një nga shenjat që mund të përjetojnë emocionet më të forta dhe në këtë kuptim, e enjtja është një ditë shumë interesante. Ju jeni një person i “planifikuar” dhe madje nëse ka sfida të mëdha mund të ndryshoni rrugë. Lodhja ndihet, kujdesuni më mirë për formën tuaj fizike.

Peshorja

Prej disa ditësh tashmë ju dukeni si të zemëruar me gjithçka që ju rrethon, sikur dikush t’ju ketë ndonjë borxh mirënjohjeje. Dhe në disa raste në fakt kjo është e vërtetë. Përmirësohet gjendja fizike në këtë të enjte, një ditë që përgjithësisht do të rikuperoni. Tashmë mund të merrni frymë lirisht.

Akrepi

Jeni përballë një dileme: në orët e ardhshme do të vendosni nëse do ta filloni apo jo një projekt, nëse duhet ta vazhdoni apo jo një situatë të caktuar. Saturni do të jetë disonant nga fundi i muajit, kështu që është më mirë të mos i vononi zgjedhjet e rëndësishme. Deri në mes të prillit disa projekte pune mund të ndryshojnë.

Shigjetari

Ju mund të shqetësoheni dhe të mendoni për diçka tjetër kur nuk e doni atë që po ndodh në të tashmen. Këshilla në këtë periudhë është pikërisht kjo: shpërqendrohuni. Tërheqja, megjithatë, nuk duhet të jetë kurrë shumë e preferuar, sepse përndryshe një krizë mund të ndodhë në qershor. Duhet thënë se marrëdhëniet e brishta do të jenë nën presion midis prillit dhe qershorit.

Bricjapi

Periudha është e vështirë dhe shumë po i përjetojnë këto ditë me ankth. Fatmirësisht, megjithatë, Jupiteri është në shenjë, kështu që do të keni një avantazh të vogël ose të madh. Një projekt i shkëlqyeshëm është i pranishëm dhe do të vonohet shumë pak. Yjet janë të mirë dhe fundi i vitit do të sjellë një energji të mira. Ju jeni një person shumë i fortë, kështu që dini gjithashtu si të dilni nga situata të vështira, të cilat duket sikur nuk lënë vend për shpëtim.

Ujori

Një krizë ndryshimi do t’ju mërzisë. Në fakt, këto ditë do të duhet të përpiqeni të kuptoni se çfarë po ndodh në jetën tuaj. Tani ajo që ishte deri vitin e kaluar nuk është më thelbësore. Është një pasazh i shkëlqyeshëm i jetës tuaj, me të cilin do të duhet të përballeni me guxim, të përpiqeni të kapërceni të gjitha dyshimet dhe ngatërresat që mund të vijnë në mendjen tuaj.

Peshqit

Fundjava që do të vijë është interesante, por do të ketë një mënyrë për të folur në lidhje me të, në mënyrë më të thellë gjatë ditës së Premte. Në këtë periudhë, megjithatë, këshilla është që të bëni gjithçka me qetësi, veçanërisht nëse duhet të merrni disa vendime të rëndësishme në dashuri. Ata që nuk kanë më besim, në të vërtetë do të kenë mundësinë për të thënë sa duhet, ose për të vënë një ultimatum mbi partnerin apo partneren.