Horoskopi Horoskopi, e enjte 19 nëntor 2020

Horoskopi, e enjte 19 nëntor 2020

Dashi

Dita e sotme do të jetë një ditë interesante, edhe nëse do ta keni Hënën në opozitë. Kjo është për shkak se ju keni një dëshirë të madhe të keni sukses, të rishfaqeni pas një periudhe për t’u harruar. Pasiguritë e vetme që do të qëndrojnë pak më shumë do të jenë ato në lidhje me punën. Ka nga ata që kanë një punë me kohë të pjesshme, ndërsa të tjerë duhet të zgjidhin disa probleme të rëndësishme. Mos kini frikë! Në këtë kuptim, 2021 do të jetë një ilaç!

Demi

Sot dhe në ditët në vijim do të duhet të shmangni shikimin e realitetit në një mënyrë tepër negative dhe pesimiste. Ndonjëherë, duke folur, ju mund të kapërceni situatat që dukeshin shumë të komplikuara! Mundohuni të kurseni ca para për vitin e ardhshëm. Fundjava do të sjellë dyshime për çiftet që kanë përjetuar kohët e fundit një krizë.

Binjakët

Do të keni më shumë vetëdije për situatën tuaj aktuale. Ka të ngjarë që këto ditë ju po ndryshoni rrugën tuaj, keni mbyllur një situatë, një aktivitet për të filluar diçka të re. Mos u shqetesoni! Kur një derë mbyllet, një derë tjetër shpesh hapet. Dhe kjo është pikërisht ajo që do t’ju ndodhë në pranverën e ardhshme. Sidoqoftë, këtë herë, ju do të vendosni se cilin drejtim do të merrni!

Gaforrja

Dita do të fillojë me disa momente të vogla shqetësimi, por në përgjithësi ana juaj më luftarake do të mbizotërojë. Tani po përjetoni një situatë me përfitime të mëdha që do të bëhet më e dukshme në javët në vijim. Gjithashtu në fund të muajit, dashuria do të rikthehet në modë. E rëndësishme është që të ndaloni së menduari për të kaluarën!

Luani

Sot dhe të premten do të keni dy ditë mjaft të trazuara. Ju mund të ndiheni shumë të zemëruar, do të ishte e vlefshme ta bëni të qartë se çfarë nuk shkon. Ka njerëz që përhapin të keqen mbi ju, njerëz ziliqarë që do të përpiqen t’ju akuzojnë për gjërat që nuk i keni bërë. Do të duhet të tregoni shumë kujdes, si në dashuri ashtu edhe në miqësi. Mundohuni të vlerësoni mirë njerëzit përreth jush, sepse ka nga ata që nuk do të jenë plotësisht besnikë.

Virgjëresha

E enjtja do të jetë një ditë shumë stimuluese për marrëdhëniet ndërpersonale, falë Hënës, Jupiterit dhe Saturnit në një aspekt të favorshëm. Po përjetoni një moment riorganizimi që do të japë fryte në të ardhmen. Nëse po kultivoni projekte cilësore dhe keni një rezyme të respektueshme, mund të merrni kënaqësi të madhe. Për më tepër, që nga data 21 dashuria mund të kthehet në plan të parë.

Peshorja

Do të ndiheni të shtypur nga shumë mendime dhe shumë shqetësime. Në këtë periudhë keni shumë nevojë për vëmendjen e të tjerëve. Ju ndjeni nevojën për këshilla, por edhe për rehati. Ndoshta thjesht duhet të besoni në veten tuaj pak më shumë! Nga mesi i dhjetorit tensionet që keni përjetuar deri më tani mund të kapërcehen. Mbahuni dhe mos vendosni shumë mish në zjarr tani për tani!

Akrepi

Do të duhet të filloni të hapeni përsëri për dashurinë, edhe nëse jeni lënduar në të kaluarën. Afërdita do të fillojë një tranzit të ri dhe së shpejti do të arrijë në shenjën tuaj. Që në orët e ardhshme mund të ndjeni një nevojë të thellë për të rikuperuar emocionet e humbura.

Shigjetari

E enjtja do të jetë një ditë interesante, por ju ende po luftoni me veten. Ju ndjeheni të bllokuar tani. Mos u dëshpëroni! Edhe nëse projektet e filluara në fillim të vitit nuk kanë marrë hov, 2021 do të jetë shumë më mirë! Do të keni shumë planetë në krah dhe do të gjeni dëshirën për t’u përfshirë, e cila ju ka karakterizuar gjithmonë.

Bricjapi

Ju mund të gjeni ndonjë zgjidhje efektive këtë të enjte. Ju mund të ndiheni shumë të zhytur në mendime gjatë kësaj kohe, pasi po përjetoni disa privime të tjera. Megjithatë, ju jeni një person shumë i kujdesshëm dhe i fortë, i aftë të jetoni edhe me disa gjëra njëherësh. Dhe mbi të gjitha, ju jeni një person shumë i sigurt, edhe nëse ndonjëherë dëshironi të keni komoditetin e dikujt tjetër.

Ujori

Këtë të enjte dhe në ditët në vijim do të jeni veçanërisht të hapur për dashuri. Beqarët do të jenë të lumtur të bëjnë takime të reja, ndërsa çiftet do të jenë në gjendje të gjejnë një harmoni të mirë. Ajo që ka më shumë rëndësi do të jetë të keni personin e duhur pranë vetes, dikë që nuk krijon probleme ose pengesa, por që mbështet dhe ndan rrugën tuaj.

Peshqit

Sot mund të filloni të shëroheni. Kohët e fundit keni përjetuar një shqetësim të madh, tani e tutje mund të rigjeni qetësinë më të madhe të brendshme, por do të duhet të punoni shumë. Për fat të mirë, nga e shtuna Venusi do të bëhet i favorshëm dhe do të ndihmojë! Çiftet që kanë përjetuar një krizë të madhe ose largim mund të kërkojnë një afrim. Nëse fraktura ishte shumë e rëndë, atëherë do t’ju duhet të kërkoni diku tjetër. Dhjetori do të jetë një muaj i takimeve interesante.