Horoskopi Horoskopi, e enjte 23 shtator 2021

Horoskopi, e enjte 23 shtator 2021

Dashi

Do ta filloni ditën në mënyrë të hutuar. Hëna në shenjë tregon se kjo është një kohë kur keni shumë gjëra për të përgatitur dhe shumë gjëra për t’u rikuperuar. Shumë po përballen me projekte të reja dhe janë të shqetësuar mbi të gjitha me gjykimin e të tjerëve. Zakonisht nuk ju intereson se çfarë mendojnë të tjerët, por tani ju duhet të rikuperoni njëfarë vlerësimi dhe jeni shumë të tensionuar.

Demi

Jeni shumë të ashpër. Në dashuri, mund të ketë një gjendje të sikletshme. Ju jeni një shenjë e drejtpërdrejtë, nuk dini si të heshtni, dhe këto ditë me Akrepin, Luanin dhe Ujorin ka polemika të vazhdueshme, sepse mund të ketë përplasje të vështira. Mundohuni të kalibroni goditjen tuaj sepse askujt nuk i pëlqen të kritikohet, dhe për këtë arsye rrezikoni të ndiqni diskutimet me ata që nuk e tolerojnë qëndrimin tuaj.

Binjakët

Horoskopi i Paolo Fox shpall sot një qiell të rëndësishëm me Mërkurin e bukur dhe një Diell të favorshëm. Ju jeni të suksesshëm, ndoshta keni marrë një propozim interesant. Edhe nëse kjo është një periudhë e komplikuar, përfundimisht do të shëroheni, madje edhe në dashuri.

Gaforrja

Për çështjet e punës dhe shtëpisë jeni pak të shqetësuar. Në këtë periudhë, megjithatë, ju jeni të mbërthyer dhe siç ndodh shpesh, keni një humor disi me luhatje. Por nëse ka dyshime, mos i mbani të gjitha brenda, por përpiquni të flisni qartë, edhe sepse këto tensione pastaj mund të përkthehen në dhimbje stomaku!

Luani

Horoskopi sinjalizon Venusin kundër, që tregon se ka tensione në dashuri. Ndoshta sepse jeni shumë të zënë me punë dhe studime dhe nuk dini në cilën rrugë të shkoni. Ose ndoshta sepse qëndrimi i partnerit tuaj, ose i një ish-i, është vërtet shumë pretendues dhe ju nuk jeni më të gatshëm për kompromis. Jupiteri, Saturni dhe Venusi janë në konflikt për menaxhimin e parave.

Virgjëresha

Ju jeni të preferuarit e yjeve dhe jeni shumë të fortë. Mund të merrni një propozim të mrekullueshëm ose një lajm të mirë. Aktualisht ju jeni protagonistët e skenës, përpiquni të përfitoni më shumë nga gjithçka që bëni. Por edhe nëse puna është shumë shpesh një përparësi, mbani mend edhe dashurinë, përndryshe do të pendoheni!

Peshorja

Ka filluar sezoni juaj, i karakterizuar nga një moment i bukur në dashuri. Edhe nëse Hëna është në kundërshtim, ju arrini të kaloni mirë. Në dashuri jeni romantikë të pashërueshëm, por përpiquni të distancoheni nga ata që ju kanë lënduar në të kaluarën dhe të cilët nuk mund t’i kuptojnë gjithmonë nevojat tuaja. Largohuni nga e kaluara që tashmë ju ka zhgënjyer një herë.

Akrepi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, të dielën do të keni një marsh shtesë dhe mund të shpengoheni nëse i keni thënë diçka fyese dikujt afër jush, dhe ndoshta ju e doni. Në fakt, ju jeni shpesh shumë kritikë, dhe të tjerët nuk janë gjithmonë në gjendje të tolerojnë fjalët tuaja. Pra, përpiquni të shëroheni dhe të kuptoni nëse keni bërë një gabim ndoshta.

Shigjetari

Është një qiell dashurie dhe miqësish të rizbuluara. Në punë, për momentin, përpiquni të vazhdoni me kujdes, sepse keni marrë një goditje të ulët ose kritikë që ju ka destabilizuar. Por nëse keni njerëz në krah që ju mbështesin, atëherë përballeni më mirë me çdo vështirësi dhe ndiheni të lehtësuar. Kjo është një kohë e dobishme për takime.

Bricjapi

Këto dy ditë nuk dini çfarë të bëni. E keni të vështirë të mbështeteni te të tjerët, sepse keni nevojë të mbani gjithçka nën kontroll, dhe kurrë nuk delegoni asgjë. Ky qëndrim, megjithatë, i çon të tjerët të përmbushin përgjegjësitë e tepërta, të cilat më pas përkthehen në lodhje.

Ujori

Krijimtaria juaj është e dukshme, ju jeni në gjendje të ndryshoni formën, të përfshiheni dhe të përshtateni me çdo situatë. Ju jeni gati të ndryshoni në lidhje me mjedisin në të cilin ndodheni. Por tani ju duhet të vendosni një rregull, për të kuptuar se cilët janë referencat, sepse edhe në dashuri keni bërë shumë konfuzion.

Peshqit

Ka një gjendje mjaft të rregullt dhe të qetë, është një qiell më i mirë se ai i verës, në të cilin pati një moment pavendosmërie serioze. Ata që janë beqarë mund të kenë takime të veçanta, ndërsa ata që kanë ndryshuar një dashuri mund të përjetojnë emocione të forta. Dita më e mirë për ndjenjat këtë javë do të jetë e diela: shfrytëzoni rastin për të organizuar diçka të bukur.