Horoskopi Horoskopi, e enjte 28 janar 2021

Horoskopi, e enjte 28 janar 2021

Dashi

Dita e sotme do të jetë shumë më mirë sesa ditët e kaluara. Do të zgjoheni energjikë dhe me zemër të mirë, të etur për të bërë miq të rinj. Do të jenë 48 orë veçanërisht të këndshme, për sa kohë që nuk ndjeni lodhjen dhe negativitetin që keni ndjerë në fund të vitit 2020.

Demi

Të enjten dhe të premten nuk do të ndiheni në gjendje të mirë. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht nëse keni disa shqetësime rreth e rrotull jush. Ata që punojnë me publikun duhet të kenë një frymë iniciative, por edhe mendje të shëndoshë dhe durim. Në dashuri duhet të matni fjalët që do të thoni.

Binjakët

Të enjten dhe të premten do të keni dy ditë që do t’ju lejojnë të rigjeni qetësinë tuaj të humbur. Do të shihni që deri më 10 shkurt do të merrni edhe lajme të mira, dritën jeshile për të kapërcyer vështirësi të tjera. Më shumë se një Binjak tashmë do të ketë ide për të zbatuar. Mos harroni dashurinë!

Gaforrja

Do të jetë një ditë e qetë, pa shumë trazira. Më në fund do të jeni në gjendje të filloni të përjetoni diçka të këndshme, edhe nëse për ta rikthyer dashurinë në modë do të duhet të jeni të duruar deri në shkurt, mars. Të enjten dhe të premten do të duhet të keni kujdes me paratë!

Luani

Hëna në shenjë do ju japë shumë forcë, por gjithashtu do të kërkojë shumë kujdes. Ju do të duhet të punoni shumë për ta drejtuar gjithë këtë energji drejt një qëllimi konstruktiv, përndryshe do të keni tension nervor ose, akoma më keq, zemërim që do të shfryni mbi ata që do të jenë armiqësorë me ju. Ngritja e zërit do të marrë një sekondë.

Virgjëresha

Do të ndjeni një nevojë në rritje për t’i besuar dashurisë. Mbi të gjitha, për ju ndjenjat janë një pjesë thelbësore e jetës, pavarësisht se keni një reputacion si një person i ftohtë dhe racional. Fundjava do t’ju lejojë të rikuperoni një marrëdhënie, për sa kohë që tjetri është bashkëpunues.

Peshorja

Hëna do të jetë në një aspekt interesant. Planeti do t’ju lejojë të rigjeni forcë. Do të keni ndjenjën e veçantë se gjërat po ndryshojnë për mirë, një aluzion se si do të jetë shkurti. Do të filloni një periudhë shumë të rëndësishme, por do të duhet ta shfrytëzoni sa më mirë.

Akrepi

Do të duhet të bëni kujdes shumë të madh në marrëdhëniet me të tjerët. Nëse e gjeni veten nën presion, do të jetë e lehtë të ngrini zërin dhe të humbisni durimin me dikë duke rrezikuar të pendoheni më vonë. Në 48 orët e ardhshme, shmangni konfliktet dhe shpërqendrimet.

Shigjetari

Do të jetë një ditë e konsiderueshme e rimëkëmbjes. Shpërblimi juaj është prapa qoshes tani! Do të ketë edhe nga ata që do të jenë në gjendje të përmbushin një dëshirë të vogël. Dikush tashmë ka filluar një histori, megjithëse virtuale, por në shkurt do të ketë shumë Shigjetarë që do të bëjnë takime të reja, do të përjetojnë emocione të forta. Dëshira për të lehtësuar shpirtin rritet.

Bricjapi

Mund të rezultojë një ditë mjaft fitimprurëse në punë. Ju do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhje të reja, do të ketë ndërmjetësime ose reagime të rëndësishme. Kënaqësitë e vërteta, sidoqoftë, do të vijnë më vonë, por ju jeni një tip që dini të prisni, i cili nuk kërkon gjithçka menjëherë. Në dashuri do të duhet të përqendroheni në fundjavën e ardhshme. Puna gjithashtu po ju thith shumë energji, mos i lini pas dore ndjenjat!

Ujori

Do të duhet të jeni të kujdesshëm, të shmangni bisedat e shumta dhe blerjet e çmendura. Bëni kujdes për një çështje ligjore! Sidoqoftë, shkurti do të jetë një muaj i veçantë, një muaj që mund t’ju japë shumë! Është e mundshme që shumë Ujorë tashmë kanë një ide të qartë se çfarë do të duan të bëjnë në javët e ardhshme.

Peshqit

Do të jetë një ditë e çuditshme, e cila do t’ju bëjë të mendoni pak më shumë. Në kohët e fundit, mund të ketë disa vështirësi në dashuri. Ndoshta do të duhet të metabolizoni një ndarje ose të menaxhoni një partner mjaft mbizotërues, i prirur të japë urdhra. E gjithë kjo do t’ju shkaktojë një sëmundje të thellë. Mos bini në grackën e provokimit dhe prisni fundjavën për të pastruar mendjen.