Horoskopi Horoskopi, e enjte 3 shtator 2020

Horoskopi, e enjte 3 shtator 2020

Dashi

Sot do të jeni shumë më energjikë sesa ditët e fundit. Përveç kësaj, të premten dhe të shtunën Hëna do të jetë aktive: tre ditë të rëndësishme janë përpara, në të cilat mund të sqaroni të gjitha çështjet e mbetura pezull, veçanërisht në dashuri. Çiftet që kanë përjetuar konflikte në gusht duhet të përfitojnë nga rasti të përballen me njëri-tjetrin dhe të flasin me zemër të hapur.

Demi

Në këtë periudhë ju ndjeni nevojën për të sqaruar gjithçka që ende ju shpëton. Në dashuri, mbi të gjitha, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht nëse çifti juaj ka përjetuar disa goditje. Të dielën tjetër, Venusi do t’ju ftojë të rishikoni të gjitha marrëdhëniet dhe të kuptoni, një herë e përgjithmonë, kush është në anën tuaj dhe kush jo.

Binjakët

Këtë të enjte do të jeni ende mjaft të zhytur në mendime. Që nga e marta e kaluar jeni marrë me polemika dhe thashetheme. Në dashuri, duke filluar të dielën e ardhshme me Venusin në favor, do të ketë përmirësime. Përveç kësaj, në fund të vitit Saturni do të bëhet aleati juaj i vlefshëm: do t’ju ndihmojë në punë, do t’ju japë shtysë projekteve dhe atyre situatave që nuk janë sqaruar ende.

Gaforrja

Sot mund të keni intuita të mira. Në ditët e ardhshme në dashuri duhet të përpiqeni të jeni pak më fleksibël dhe më pak kritikë. Ata që janë përfshirë në një marrëdhënie për disa kohë mund të kenë ende hezitime dhe të mbajnë pezull çdo të ardhme. Beqarët, nga ana tjetër, do të tentojnë të kërkojnë një histori të munduar, një që e bën njeriun të vuajë dhe të ndiejë distancën e tjetrit; duke vepruar kështu, megjithatë, ata rrezikojnë të hasin në një person të paarritshëm, sepse ata janë të zënë ose shumë larg. Do të jetë e nevojshme të bëni kujdes!

Luani

Sot do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse Marsi në favor mund t’ju nxisë të filloni beteja të humbura nga fillimi, ose beteja rraskapitëse. Në ditët në vijim do të jeni në gjendje të rindizni dëshirën për të dashur: Venusi të dielën do të hyjë në shenjë dhe do t’ju ndihmojë të rigjeni sigurinë.

Virgjëresha

Do të ndiheni disi dyshues sot. Këto janë ditë kur mbytni shumë ndjenja, shumë gjëra që nuk doni të thoni, sepse keni frikë mos ndezni një polemikë. Për këtë arsye, që nga e marta e kaluar ju jeni mbyllur në vetvete. Fakti është se këto mbyllje dëmtojnë trupin, veçanërisht stomakun dhe zorrët. Ju duhet të relaksoheni pak më shumë!

Peshorja

Sot do të fillojë një periudhë shumë e veçantë për atë që ka të bëjë me dashurinë. Sidoqoftë, në frontin e punës, ju do të jeni në gjendje të rikuperoheni nga e diela dhe do të ketë shumë punë për të bërë, sepse keni humbur shumë kohë! Ende keni shumë konfuzion në kokën tuaj! Gjatë fundjavës, do të nevojitet të bëni kujdes në marrëdhëniet me Dashin, Bricjapin dhe Gaforren.

Akrepi

Sot do të keni shumë forcë. Nga e diela tjetër Venusi nuk do të jetë më i favorshëm: kjo do të thotë që nëse deri më tani keni arritur të menaxhoni humorin tuaj të keq në dashuri dhe në familje, keni qenë në gjendje të maskoni çdo pakënaqësi, nuk do të jetë më e mundur ta bëni këtë. Dëshira për të thënë atë që mendoni në fytyrë do të mbizotërojë.

Shigjetari

Sot do të ndiheni ende mjaft të lodhur. Ju jeni testuar rëndë gjatë muajve të fundit. Venusi në opozitë ju ka dhënë ndjesinë e pakëndshme sikur e gjithë bota është kundër jush. Në punë mund të ndiheni paksa në siklet, mbase keni ndryshuar kolegë apo pozicione. Do të duhet guxim për t’u përballur me të gjitha këto ndryshime.

Bricjapi

Sot duhet të gjeni guximin për të sqaruar çështjet e rëndësishme, sepse pak nervozizëm mund të dalë në sipërfaqe gjatë fundjavës së ardhshme. Kjo është veçanërisht e vërtetë për dikë që po përjeton një marrëdhënie konfliktuale. Ata që janë në takim me një Dash, Gaforre ose Bricjap në fundjavë mund të përjetojnë edhe disa beteja. Ndonjëherë keni tendencë të mbylleni brenda vetes, për të shmangur tensione të mëtejshme, si këto ditë; fakti është se jo të gjithë janë në gjendje të interpretojnë këto heshtje tuajat.

Ujori

Sot duhet të filloni të planifikoni të ardhmen tuaj në mënyrë rigoroze, përndryshe do të përfundoni duke jetuar në konfuzion! Ju po kuptoni gjithnjë e më shumë se nuk mund të vazhdoni më kështu, duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj. Ajo që ka më shumë rëndësi për ju tani është të kuptoni nëse partneri ndan të njëjtën nevojë.

Peshqit

Sot do të jeni plot forcë dhe gjallëri. Ju keni qenë plot energji prej disa ditësh, edhe pse tensionet nuk mungojnë! Në dashuri dhe punë keni kaq shumë gjëra për të menduar, sa kohë pas kohe, nuk mund t’i duroni më. Mbeteni, megjithatë, shumë të guximshëm.