Horoskopi Horoskopi, e enjte 6 shkurt 2020

Horoskopi, e enjte 6 shkurt 2020

Dashi

Siç është theksuar tashmë edhe në horoskopin e mëparshëm, ju duhet të kapërceni këto dy muaj të parë të vitit dhe pastaj gradualisht do të jeni në gjendje të rikuperoni pozicion dhe të ktheheni në atë që keni qenë më parë. Në fakt, muajt Mars dhe Prill do të karakterizohen nga një forcë dhe energji e madhe. Nga e premtja, Venusi do të favorizojë marrëdhëniet sentimentale. Dritë jeshile për të dashuruarit, në funksion të fillimit të fundjavës.

Demi

Ju ende përjetoni një fërkim të vogël të enjten 6 dhe të premten 7 shkurt 2020. Horoskopi juaj është vlerësuar mesatarisht. Në këtë pjesë të parë të vitit do të keni mundësi të zgjidhni problemet që janë shfaqur kohët e fundit, dhe që dukeshin të braktisura në fatin e tyre, pra pa zgjidhje. Këshilla për marrëdhëniet e dashurisë është që të përpiqeni të jeni më të vendosur, kjo në fakt mund të sjellë përfitime edhe në të ardhmen e afërt.

Binjakët

Pjesa e dytë e kësaj jave është e favorshme, dhe në fakt nga e premtja Venusi do të jetë gjithashtu miqësor. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë të rëndësishme për ndjenjat. Në katër ditët e ardhshme, do të favorizohen bashkimet (nga e enjtja 6 deri të dielën 9 shkurt). Mund të vijë gjithashtu një surprizë ose një ftesë e veçantë, për të mbushur me gëzim zemrën tuaj, kështu që përpiquni të rrokni shansin dhe të përfitoni.

Gaforrja

Java është pak e munduar dhe nuk mund të arrini një marrëveshje me njerëzit përreth jush. Nuk është e qartë se kush është e ka gabim dhe kush ka të drejtë. Ajo që shihni është se jeni gjithmonë në kërkim të debatit, dhe kjo gjendje e tensionit emocional sigurisht që nuk luan në favorin tuaj, sepse mund të kalojë në dashuri, ku pasojat sigurisht nuk mund të jenë pozitive.

Luani

Në këtë pjesë të dytë të javës, shpresat tuaja për dashuri ushqehen dhe për çifte të forta, të shtunën 8 dhe të dielën 9 shkurt 2020, po vijnë perspektiva të mëdha. Ata që janë më me fat mund të organizojnë edhe ngjarje të mëdha për të ardhmen. Këshilla për ata që janë vetëm tani është të shikoni përreth dhe të mos rrini duarkryq.

Virgjëresha

Ju hidheni në punë pa menduar për asnjë moment kur zhgënjeheni nga dashuria, ose kur arrini një moshë të caktuar, pa pasur kënaqësi nga pikëpamja sentimentale. Në përgjithësi, jeta juaj profesionale gjithashtu mund të jetë e dobishme në këtë fazë. Nëse kohët e fundit keni pasur dyshime, tani mund të rikuperoheni. Nga e premtja 7 Shkurt, Venusi nuk do të jetë më në opozitë dhe për këtë arsye do të ketë qetësi më të madhe në dashuri.

Peshorja

Hëna disonante mund të shkaktojë disa sëmundje të vogla fizike, por këto janë shqetësime të papërfillshme, në një situatë përgjithësisht pozitive. Sidoqoftë, duhet të theksohet se fundjava mund të sjellë disa probleme sentimentale. Çiftet që kanë debatuar duhet të jenë më të kujdesshëm se të tjerët, veçanërisht duke filluar nga e premtja.

Akrepi

Kjo e enjte është një ditë në rënie, për ju që po kërkoni zgjidhje të qëndrueshme dhe pika referimi. Së shpejti do të keni mundësi të gjeni ekuilibrin tuaj në lidhje me punën dhe çështjet ekonomike. Por njeriu në mënyrë të pashmangshme duhet të anashkalojë diçka, është e pamundur të bësh çdo gjë me të njëjtën vendosmëri. Midis prillit dhe majit ka të ngjarë të ketë një ndryshim grupi ose roli në aktivitetin tuaj profesional.

Shigjetari

Në fundjavë, të gjithë ata që duan të fitojnë një sfidë dashurie do të ndihmohen dhe në fakt ditët e së shtunës 8 dhe të dielës 9 shkurt 2020, do të jenë të rëndësishme përsa i përket ndjenjave. Do të jetë e përshtatshme që menjëherë të merreni me ndonjë problem të vogël që del në marrëdhënien me partnerin. Takimet e reja janë shumë të favorizuara, kështu që këshilla është të dilni dhe të mos mbylleni në shtëpi.

Bricjapi

Të enjten 6 dhe të premten 7 shkurt 2020, Hëna do të jetë në kundërshtim. 48 orët e ardhshme do të jenë komplekse për t’u menaxhuar dhe mund të shfaqen disa dallime mendimesh ose ndryshimesh personale. Kushtojini vëmendje fjalëve që thoni dhe marrëdhënieve me të tjerët në përgjithësi. Kështu që në këto dy ditë është më mirë të lëvizni me kujdes, për të shmangur situata të pakëndshme.

Ujori

Për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit, ditët e së enjtes dhe të premtes janë të rëndësishme dhe me ndikim. Njerëzit e kësaj shenje po përpiqen të zgjidhin disa probleme kontraktuale dhe ekonomike në këtë fazë. Si në punë ashtu edhe në marrëdhëniet romantike, është e nevojshme të flisni qartë brenda fundjavës që do të vijë, duke përfituar nga kjo fazë pozitive.

Peshqit

Këshilla është të harroni atë që ndodhi në këtë pjesë të parë të javës dhe t’i kushtoheni vetëm marrëdhënieve të rëndësishme, atyre që kanë vërtet rëndësi. Në fakt, në këto 48 orë dashuria do të marrë forcë, bëhet fjalë për orët e fundit me Venusin në shenjë. Shpresa është që në muajin e fundit të keni bërë një zgjedhje dashurie. Kush është i pavendosur midis dy historive duhet të bëjë diçka të re dhe të largohet nga rutina e zakonshme e cila në këtë moment mund të jetë edhe kundërproduktive.