Horoskopi Horoskopi, e enjte 7 maj 2020

Horoskopi, e enjte 7 maj 2020

Dashi

Është shumë e mundur që gjatë muajit të kaluar disa të lindur në shenjën e Dashit iu është dashur të përballen me disa ndryshime në punë, të tilla si një detyrë ose një epror. Por duke filluar nga sot do të ketë zhbllokime të reja të rëndësishme dhe do të rritet një dëshirë e përtërirë për të dalë. Edhe nëse viti 2020 filloi në këmbë të gabuar për shumë prej jush, tani gjërat do të përmirësohen, madje edhe në dashuri.

Demi

Sot do të keni një aspekt negativ të Hënës: do të duhet të shmangni të gjitha format e provokimit sa më shumë që të keni mundësi. Muajt ​​e fundit kanë qenë shumë impenjues nga pikëpamja emocionale, keni përjetuar shumë tensione dhe në maj nuk do të jetë më ndryshe: do të duhet të armatoseni me shumë durim dhe të luftoni pak më fort.

Binjakët

Astrologu Paolo Fox parashikon një pikë kthese të rëndësishme për ju: nga sot të gjitha çështjet praktike, të cilat kanë mbetur në pritje, do të fillojnë përsëri shumë mirë. Nëse keni një projekt për të cilin kujdeseni shumë, duhet të filloni të punoni për të, sepse gjatë vjeshtës do t’ju japë kënaqësi të madhe. Këshilla për ju nga yjet është që të vazhdoni me vetëbesim.

Gaforrja

Mund të çliroheni nga ndikimi i rëndë i Saturnit. Horoskopi përfshin disa vendime të papritura për ju, të diktuara nga një dëshirë e madhe për të ndryshuar. Disa mund të kenë pasur tashmë shenja në muajt e fundit, fakti është që shumë prej jush do të duhet të vlerësojnë me kujdes hapat për të ndërmarrë dhe pastaj të fillojnë.

Luani

Saturni është në kundërshtim dhe kjo ju jep shumë momente tensioni. Sipas horoskopit, sot mund të rishikoni disa propozime, të cilat kanë ardhur në të kaluarën, e që i kishit humbur. Shumë të lindur në shenjën e Luanit, të cilët punojnë vetë, do të jenë me shpatulla pas muri: ose të kryejnë një projekt ose ta mbyllin atë përgjithmonë.

Virgjëresha

Kjo periudhë vazhdon të jetë shumë premtuese, veçanërisht përsa i përket punës. Mund t’ju japë shpërblime të reja. Sidoqoftë, astrologu Paolo Fox ju paralajmëron: nga 11 maji do të jeni në qendër të disa polemikave. Ju gjithmonë jepni më të mirën tuaj për atë që bëni, por keni dikë përreth jush që i shpëton përgjegjësive të veta. Ruani vigjilencën: veçanërisht me ata që ndjejnë zili.

Peshorja

Siç parashikon Paolo Fox, ka ende vështirësi personale për t’u kapërcyer. Nesër do të keni shumë forcë dhe do të keni mundësi të filloni të bëni hapa të rëndësishëm përpara. Dashuria premton shumë, edhe pse disa dyshime ndaj partnerit vazhdojnë. Puna gradualisht po përmirësohet: mbase ka një ndryshim të vogël që po ndodh, siç është një punëdhënës i ri ose një punë tjetër, por asgjë alarmante.

Akrepi

Sot do të keni Hënën në shenjë: kjo do të thotë që më në fund mund të dilni në pah! Ndoshta, siç parashikon astrologu Paolo Fox, ju mund të keni disa diskutime ose mund të filloni një bashkëpunim të ri biznesi. Dikush, megjithatë, vlerëson idenë e mbarimit të një projekti. Nëse ndonjë negociim dështon, përpiquni të reagoni në mënyrë diplomatike.

Shigjetari

Tre ditë shumë të trazuara ju presin. Sot mund të ndjeheni të shqetësuar për shkak të një pune që është në pritje ose për shkak të disa propozimeve që vonojnë të vijnë. Këto shqetësime do të pasqyrohen në mënyrë të pashmangshme në marrëdhënien e çiftit, duke humbur harmoninë e gjetur. Kini kujdes që të mos rrezikoni marrëdhënien tuaj.

Bricjapi

Ju po përballeni me një fazë shumë të rëndësishme të jetës suaj: maji dhe qershori do t’ju japin disa lajme të mira në punë. Punëtorët e pasigurt dhe ata që kanë patur edhe më shumë probleme ditët e fundit do të përfitojnë. Nga sot, siç thekson Paolo Fox, mund të shfaqen projekte interesante. Ju jeni në rrethin e atyre shenjave që do të fillojnë përsëri shumë shpejt, dhe kjo është veçanërisht e vërtetë për çështje praktike.

Ujori

Tani jeni vërtet shumë të lodhur. Disa Ujorë po mendojnë seriozisht të fillojnë diçka të re. Ata që janë më të vegjël madje mund të planifikojnë një transferim diku tjetër. Është e sigurt, siç tregon dhe horoskopi i Paolo Fox, që ju keni një dëshirë në rritje për të shpëtuar. Ka të ngjarë që sa më shpejt të jetë e mundur, shumë prej jush do të organizojnë një largim për diku.

Peshqit

Maji do të jetë një muaj shumë i veçantë në frontin e dashurisë. Do të duhet të reflektoni më tej në marrëdhënien tuaj ose mund të keni disa probleme në distancë me partnerin, si nga pikëpamja fizike ashtu edhe nga psikologjike. Yjet ju ftojnë të bëni shumë kujdes, veçanërisht ata që duhet të kapërcejnë shumë vështirësi ose po mbajnë dy histori në të njëjtën kohë.