Horoskopi Horoskopi, e enjte 8 tetor 2020

Horoskopi, e enjte 8 tetor 2020

Dashi

Sot dhe të premten, ju do të duhet të menaxhoni financat tuaja me mendje të shëndoshë. Aspekti ekonomik po ju shkakton shumë stres: nëse nuk i kushtoni vëmendje, rrezikoni të projektoni këtë tension në marrëdhëniet e çiftit. Marrëdhëniet afatgjata do të duhet të lëvizin në majë të gishtave. Fundjava do të jetë shumë e rëndësishme për ndjenjat.

Demi

Do të jeni gati të filloni përsëri planifikimin, organizimin e jetës tuaj. Në muajt e fundit ju keni qenë duke lundruar me shikim, si në dashuri ashtu edhe në punë, por tani e tutje do të keni ide më të qarta. Mos harroni, megjithatë, se forca që keni rifituar tani, nuk duhet të shpërdorohet me marrëdhënie të pamundura.

Binjakët

Do të duhet të bëni kujdes me paratë. Ju nuk po bëni shumë para tani, dhe keni shpenzime të ndryshme për familjen, fëmijët dhe shtëpinë. Para se të bëni një investim, do të duhet të mendoni me shumë kujdes për të. Kurrë më parë nuk ka qenë e rëndësishme sa sot, që të rrethoheni me njerëz të këndshëm, pozitivë.

Gaforrja

Sot do të keni forcë të mirë! Do të jetë dita e duhur për të thënë atë që keni mbajtur brenda për një kohë të gjatë, për të lehtësuar veten nga ndonjë barrë. Ndoshta do të jeni në gjendje të kapërceni disa vështirësi të lindura në të kaluarën. E enjtja dhe e premtja do të jenë dy ditë shumë premtuese, veçanërisht për jetën e dashurisë. Eshtë koha të ktheheni në rrugën e duhur dhe të qëndroni fort për veten tuaj!

Luani

Këtë të enjte do të duhet të filloni të pastroni të gjitha tensionet dhe polemikat që keni patur për muaj të tërë. Periudha që po përjetoni nuk është negative, aspak! Kushdo që pret një përgjigje personale ose të biznesit do të duhet të presë edhe pak. Do të nevojitet durim, sepse një klimë debatesh mbetet në punë dhe detyrat e reja do të jenë të komplikuara për një farë kohe.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë tjetër e rëndësishme për t’u shfrytëzuar. Ata që kanë përjetuar disa probleme në punë, nëse dinë të përfshihen me inteligjencë, do të jenë në gjendje të kompensojnë kohën e humbur. Në frontin e dashurisë është gjithashtu një periudhë shumë interesante. Ju do të jeni në gjendje të bëni një takim të veçantë dhe më në fund të lini mënjanë ndrojtjen dhe frenimet.

Peshorja

Sot do të duhet të bëni shumë kujdes, sepse do të jetë një ditë e vështirë. Ndoshta do të duhet të përballeni me rrethana ose njerëz të pakëndshëm, të zgjidhni një problem praktik, të punoni. Debatet mund të lindin me kalimin e orëve: jini shumë të kujdesshëm! Edhe nëse gjërat ende nuk funksionojnë, mos e humbni shpresën! 2021 do të jetë viti i çlirimit.

Akrepi

E enjtja do të jetë një ditë produktive. Tani për tani ju jeni të zënë duke prerë dru të kalbur, duke filluar projekte të reja pune që do të mbrohen nga yje të shkëlqyera. Shumë Akrepë janë gati të rifitojnë qetësinë dhe motivimin që kanë patur dikur. Mos u merrni me thirrjet e kaluara! Këto ditë janë të mira për të arsyetuar në një mënyrë praktike, për zgjidhjen e çështjeve të pazgjidhura.

Shigjetari

Sot do të jeni më të zhytur në çështjet e punës, të jetës praktike. Ju do të duhet të përvishni mëngët dhe të angazhoheni me punë! Sa i përket dashurisë, do të keni një qiell shumë të çuditshëm, por do të duhet të jeni të kujdesshëm. Nuk do të ketë nevojë të betoheni për dashurinë e përjetshme.

Bricjapi

Nuk do të jeni me fuqi të plotë, mbase do të ndiheni edhe nervozë dhe të zhgënjyer. Kur të jeni kështu, keni tendencë të mbylleni në vetvete, të heshtni dhe përkundrazi do t’ju bënte mirë të jetoni përvoja të reja, të përfshiheni! Kjo gjendje e mendjes, në planin afatgjatë, mund të kalojë edhe në atë fizik, duke ju shkaktuar disa siklete të vogla. Mbahuni, edhe në vështirësi gjithmonë arrini të reagoni.

Ujori

Sot do të duhet të bëni kujdesin më të madh. Ju po përjetoni një moment disi të veçantë, ndërlikimet mund të lindin si në marrëdhëniet ndërpersonale ashtu edhe në ato sentimentale. Dikush madje do të akuzohet nga partneri për diçka që ata nuk e kanë bërë! Ata që presin të mbledhin para do të hasin vonesa të reja; ata që janë duke punuar në një projekt të ri do të duhet të jenë shumë të kujdesshëm. Me pak fjalë, këto janë ditë që kërkojnë shumë kujdes.

Peshqit

Sot do të duhet të flisni qartë. Nëse keni një çështje ligjore të pazgjidhur, mund të jeni në gjendje ta mbyllni atë shumë shpejt. Kurrë më parë nuk ka qenë e rëndësishme të përpiqeni të kuptoni se kujt mund t’i besoni, sa njerëz ju duan. Një fundjavë shumë e lodhshme ju pret: bëni kujdes!