Horoskopi Horoskopi, e hënë 1 shkurt 2021

Horoskopi, e hënë 1 shkurt 2021

Dashi

Hëna në kundërshtim do të kufizojë disi aftësinë tuaj për të vepruar, megjithatë do të mbusheni me energji. Energji që do të rritet në mënyrë dramatike me kalimin e orëve. Për këtë arsye, dashuria dhe marrëdhëniet në çift do të favorizohen ende: mos u mbyllni në vete!

Demi

Do të fillojë një javë që do t’ju detyrojë të bëni kujdes. Tani e tutje, një nervozizëm i lehtë mund të çojë në prishjen e nervave. Në marrëdhëniet dashurore dhe ndërpersonale do të duhet të keni një maturi të madhe. Në punë do të jetë e nevojshme të rendni për riparime nëse gjendja juaj është jashtëzakonisht e pasigurt.

Binjakët

Do të fillojë një fazë shumë premtuese që do të zgjasë rreth dy javë. Gjatë ditëve të ardhshme mund të merrni disa lajme të rëndësishme. Më në fund keni gjetur entuziazmin e kohërave më të mira. Ata që kaluan një krizë dashurie vitin e kaluar tani do të kenë mundësinë të riforcojnë marrëdhënien ose të fillojnë një histori të re.

Gaforrja

Hëna në kuadraturë mund t’ju shqetësojë në një nivel emocional. Fakti është se ju jeni duke luftuar për të gjetur ekuilibrin tuaj të brendshëm, edhe nëse tani vështirësitë janë më pak se në vitin e kaluar. Kursimet duhet të jenë përparësia juaj, sepse mund të keni më shumë shpenzime ose më pak të ardhura në ditët në vijim.

Luani

Do të ndiheni ende si në luftë. Sidoqoftë duhet thënë se të qënit gjithmonë në betejë, duke u përballur vazhdimisht me sfida, i përket natyrës tuaj. Në dashuri, si dhe në punë, nuk ju pëlqen të fitoni lehtë. Në planin afatgjatë, jeta juaj do të kthehet në një fushë beteje!

Virgjëresha

Do të duhet të përpiqeni të rigjeni energjinë mendore dhe fizike. Për fat të mirë, në këtë kuptim, Marsi do t’ju vijë në ndihmë! Duhet pranuar që qielli ka qenë i mirë me ju. Vitin e kaluar keni arritur të ruani një qetësi të caktuar. Sidoqoftë, kushtet shoqërore mund t’ju kenë shkaktuar pak shqetësime emocionale dhe psikologjike.

Peshorja

Mund të filloni të hidheni në mesin e mundësive! Shkurti dhe Marsi do të jenë muaj me forcë të madhe. Ju do të jeni në gjendje të rindërtoni një identitet profesional dhe të merrni vendime me një peshë të caktuar në dashuri. Sidoqoftë, ju nuk do të duhet të nënvlerësoni ndonjë ngjarje që do t’ju ndodhë.

Akrepi

Do të jetë më mirë për ju të përpiqeni të mos futeni në situata të komplikuara dhe të trazuara. Shmangni debatet, provokimet! Ju nuk do të keni yje plotësisht të kundërt, por sigurisht që do të duhet të punoni shumë për të marrë rezultate, të bëni gjëra dy herë. Kini kujdes nga polemikat!

Shigjetari

Duhet ta lini të kaluarën tuaj dhe ta shikoni të ardhmen me më shumë besim. Ata që përjetuan probleme në dashuri gjatë muajve të parë të vitit 2020 duhet të përfitojnë nga kjo pjesë e parë e vitit për të rikuperuar emocione pozitive dhe pëlqime. Shumë shpejt do të ketë lajme interesante!

Bricjapi

Do të zbuloni se keni fituar një këndvështrim tjetër për gjërat. Në punë mund të merrni pak kënaqësi: nëse doni të bllokoni një person që ju ka shqetësuar, mund ta bëni! Duhet thënë që kohët e fundit keni bërë progres të rëndësishëm. Tani e tutje, ju mund të zgjidhni edhe disa situata profesionale që keni ndërprerë në të kaluarën. Kini kujdes për paratë!

Ujori

Do të jeni në mes të trazirave, por mund të bëhet fitimprurëse nëse lëvizni mirë. Eshtë pikërisht në stuhitë që ne mund të ngrihemi dhe të kthehemi në lojë, me më shumë forcë dhe vendosmëri. Nga tani e tutje nuk do të keni për të vendosur kufij, shikoni përpara me synimin për të ndërtuar një të ardhme të re.

Peshqit

Do të jeni në gjendje të merrni përsëri jetën tuaj të dashurisë, duke shfrytëzuar Marsin në një aspekt të favorshëm. Ata që i dhanë fund një marrëdhënieje në vitin 2020 tani do të duhet të shohin përpara. Në këtë kuptim, shkurti dhe marsi do të jenë dy muaj të rëndësishëm. Diçka mund të rilindë.