Horoskopi Horoskopi, e hënë 15 shkurt 2021

Horoskopi, e hënë 15 shkurt 2021

Dashi

Puna juaj mund t’ju japë kënaqësi të madhe, dhe pse jo, edhe jeta juaj e dashurisë mund t’ju çojë të jetoni momente të lumtura, edhe nëse nuk është gjithmonë e përshtatshme të prisni lajme të veçanta.

Demi

Është një periudhë “pune në progres”, pa ndonjë risi të menjëhershme, por që lidhet pikërisht me një gjendje të tipit “punë në progres”, si në fushën e punës ashtu edhe në atë sentimentale. Çdo vendim do të ketë pasoja afatshkurtra.

Binjakët

Një periudhë lulëzimi nga pikëpamja sentimentale, pavarësisht nga situata juaj, beqarë apo të angazhuar: çfarëdo që të vendosni të bëni në këtë periudhë, ajo do të priret të shkojë në drejtimin e duhur. Takime janë të preferuara, mbajini sytë hapur.

Gaforrja

Së shpejti do të dëshironi të ndryshoni diçka në jetën tuaj të dashurisë dhe në punën tuaj, sigurisht një vendim i guximshëm dhe pse jo, ndoshta i vlefshëm. Sidoqoftë, mos lejoni që të tërhiqet nga entuziazmi dhe vlerësoni mirë, ndoshta me dikë që ju njeh mjaft mirë, çdo problem të mundshëm.

Luani

Shmangni qëndrimet impulsive në punë, sepse një “acarim” ose ndonjë manifestim i dukshëm emocional mund t’ju sjellë probleme afatgjata. E njëjta gjë vlen për partnerin tuaj të ardhshëm, reagimi i tepërt do të çojë vetëm në probleme në të ardhmen.

Virgjëresha

Nuk ka problem apo nxitim të veçantë në punë, përkundrazi mund të mbështeteni në afate edhe relativisht të largëta, ndërsa do të këshillohet të zgjidhni çdo “grindje” sentimentale ose në çdo rast që lidhet me kontekstin e familjes sa më shpejt të jetë e mundur, para se ato të bëhen gjithashtu komplekse për t’u trajtuar.

Peshorja

Padyshim një periudhë pozitive nën anën produktive, pasi vështirësia e kësaj kohe nuk do të ketë një efekt të veçantë negativ mbi ju, një gjendje që do t’ju lejojë t’i përballoni ato më mirë, duke gjykuar me mençuri.

Akrepi

Ditë “tranzicioni”, e cila do të jetohet me qetësinë maksimale dhe mënyrë shumë të zgjuar për të shmangur “çmendjen”, edhe sepse gjatë ditës praktikisht gjithçka do të duket se shkon kundër jush.

Shigjetari

Njohje të reja në horizont, edhe nëse gjendja e trazimit që mund të kishte filluar në orët që i paraprinë kësaj dite mund të ndikojë në atë në një mënyrë vendimtare. Asgjë e pakapërcyeshme gjithsesi.

Bricjapi

Mos u tërhiqni nga dëshira për të bërë, pavarësisht nga fusha: ju mund të ndjeni një injeksion të madh të energjisë, por kjo duhet të kontrollohet me qetësi dhe maturi, për të shmangur vlerësimin e gabuar.

Ujori

Këtë të hënë gjithçka do të varet nga vullneti juaj për të bërë, duke pasur parasysh se yjet do të jenë shumë të lakmueshëm: çdo hezitim ose dështim do t’i atribuohet vetëm një doze pasigurie nga ana juaj, pasigurisë që ndoshta është për shkak të një jave mjaft të vështirë.

Peshqit

Emocionaliteti mund të luajë disa hile me ju sot, veçanërisht në fushën sentimentale, kështu që shmangni hapat e gabuar, më mirë shmangni shikimin prapa dhe shikojeni të ardhmen me optimizëm. Ndryshe është fjala për punën, ku është e përshtatshme një dozë shkathtësie më e lartë se normalja.