Horoskopi Horoskopi, e hënë 21 dhjetor 2020

Horoskopi, e hënë 21 dhjetor 2020

Si nis java?

Dashi

Sot do të jetë një ditë mjaft interesante. Venusi në shenjën e Shigjetarit do ju inkurajojë të merrni kontrollin e jetës suaj të dashurisë. Hëna, ende në opozitë, do të bëhet e favorshme duke filluar në mbrëmje dhe do të largojë nervozizmin që ju ka munduar në dy ditët e fundit. Shfrytëzoni rastin për të organizuar një mbrëmje të këndshme në shoqërinë e partnerit tuaj.

Demi

Të hënën do t’ju duhet ende maturi, dashuri dhe punë. Gjatë ditës mund të ndiheni pak të lodhur. Në frontin e biznesit mund të hasni në disa vonesa të vogla: jini të duruar dhe do të shihni se gjërat do të zhbllokohen deri në fund të dhjetorit! Për fat të mirë, Dielli dhe Mërkuri do të jenë të favorshëm dhe do të mbështesin marrëdhëniet ndërpersonale, dialogun dhe marrëdhëniet me kolegët dhe eprorët.

Binjakët

Siç është parashikuar nga horoskopi i Paolo Fox, do të duhet të bëni shumë kujdes, si në dashuri ashtu edhe në punë. Venusi i paqëndrueshëm mund të shkaktojë disa momente tensioni në çift: jini të kujdesshëm! Në orët e ardhshme, ju mund të ndjeheni mjaft nervozë dhe të trazuar, për shkak të kësaj Hëne ende në kundërshtim. Do të jetë më mirë të shtyni diskutimet dhe krahasimet në një ditë më të qetë.

Gaforrja

Mund të mbështeteni në një Hënë të bukur që do t’ju japë energji dhe gjallëri të mirë. Përfitoni prej saj, për tu rikuperuar në dashuri. Ju keni hyrë në mënyrë efektive në një fazë të re të jetës tuaj, më të lehtë dhe më pozitive: jini të sigurt! Shtrëngimi i vetëm do të përfaqësohet nga Marsi i cili mund të shkaktojë ndonjë dobësi ose problem të vogël praktik.

Luani

Mund të ndiheni pak nervozë dhe të ndjeshëm, faji i kësaj Hëne në shenjën e Peshqve. Nga mbrëmja, humori do të përmirësohet. Mundohuni të krijoni më shumë hapësirë ​​për dashurinë, sepse me Venusin e favorshëm do të jeni në gjendje të gjeni qetësi. Në punë nuk do të duhet të bëni zgjedhje të rrezikshme!

Virgjëresha

E hëna do të jetë një ditë mjaft e mirë. Ata që janë duke pritur për reagime në punë nuk do të duhet të presin shumë më gjatë. Në fakt, së shpejti mund të merrni lajme që mbase do të sjellin ndryshime. Në dashuri do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse Venusi në Shigjetar do të krijojë ende disa vështirësi, keqkuptime të vogla për tu zgjidhur. Kini kujdes nga shpenzimet e tepërta!

Peshorja

E hëna do të jetë një ditë interesante, edhe pse mund të shqetësoheni nga një farë nervozizmi, apo disa momente tensioni. Për fat të mirë do të jetë vetëm një moment kalimtar! Me një mori aleatësh të kalibrit të Jupiterit, Saturnit dhe Venusit, dashuria dhe puna do të fillojnë të ngjiten lart. Tani e tutje ju mund të filloni ta shikoni të ardhmen me optimizëm.

Akrepi

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, do të zgjoheni energjikë dhe vitalë, falë Hënës në një aspekt të favorshëm. Mërkuri në shenjën e Bricjapit do të ndihmojë marrëdhëniet ndërpersonale. Përdoreni këtë ditë për t’u afruar me dikë, për të rivendosur qetësinë në një marrëdhënie apo një bashkëpunim.

Shigjetari

Do të jetë një ditë stimuluese që mund të mjegullohet vetëm nga kjo Hënë në kundërshtim, për pak më shumë kohë. Kujdes nga nervozizmi! Për pjesën tjetër, do të jetë koha t’i përkushtoheni projekteve të reja të punës: rezultate të rëndësishme do të vijnë së shpejti! Edhe në dashuri, gjërat nuk do të përkeqësohen, falë Venusit të bukur që kalon në qiellin tuaj.

Bricjapi

E hëna do të jetë një ditë shumë premtuese! Përfitoni nga kjo, të përkushtoheni në projekte të reja pune, të përfshiheni. Me Merkurin në shenjën tuaj, nuk do të mungojnë idetë krijuese dhe qartësia mendore. Edhe në dashuri do të keni mundësinë të shëroheni, të rivendosni qetësinë në çift. Mos ngecni në të kaluarën!

Ujori

Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri dhe në familje. Në fakt, gjatë ditës, ju mund të pushtoheni nga një nervozizëm i caktuar që do të përfundojë të shfaqet edhe në marrëdhëniet në çift. Bëni kujdes! Më mirë të përqendroheni në projekte të reja pune, në funksion të një 2021 që do të jetë befasuese!

Peshqit

Sot me Hënën në shenjë do të keni ende energji, gjallëri dhe dëshirë për të dashur. Përfitoni nga kjo për tu rilidhur me partnerin tuaj nëse ka pasur ndonjë vështirësi kohët e fundit. Edhe në punë mund të mbështeteni në yje të favorshëm: mundësi të reja janë gati të trokasin në derën tuaj!