Horoskopi Horoskopi, e hënë 23 nëntor 2020

Horoskopi, e hënë 23 nëntor 2020

Dashi

E hëna do të jetë një ditë tjetër në të cilën mund të shëroheni. Dhjetori, muaji i kthesës së madhe, po afrohet gjithnjë e më shumë. Ju tashmë mund të vini re sugjerimet e para të ndryshimeve të ardhshme, të brendshme dhe të jashtme. Ndoshta disa të lindur në shenjën e Dashit, tashmë kanë gjetur një punë të re. Ka nga ata që po zbulojnë një ndjenjë të veçantë ndaj një miku. Me pak fjalë, ka transformime të thella që po ndodhin. Për më tepër, nga e marta e ardhshme, Hëna do të jetë në favor.

Demi

E hëna dhe ditët në vijim do të duhet të shfrytëzohen në maksimum. Ju duhet të përfitoni nga muaji nëntor për të marrë pak më shumë në punë, të përpiqeni të ndiqni disa nga intuitat tuaja. 2021 do të jetë një vit i konsolidimit të gjithçkaje që keni ndërtuar më parë. Prandaj, do të keni pak hapësirë ​​për lëvizje. Risitë do të jenë të pakta dhe do të duhet të bëni si të bëni, me burimet që do të keni. Ka nga ata që gjithashtu do të duhet të angazhohen për të kursyer para. E premtja dhe e shtuna do të jenë dy ditë premtuese për dashurinë.

Binjakët

Këtë të hënë mund të ndiheni pak të trazuar. Java juaj do të fillojë në një mënyrë mjaft kaotike: ka shumë ide, por pak kohë për t’i vënë ato në veprim. Ju nuk duhet të dekurajoheni, pasi qielli juaj është i pastër nga kundërshtimi planetar. Në të vërtetë, viti i ardhshëm do të jetë shumë i rëndësishëm për shumë të lindur në shenjën e Binjakëve. Shtrëngimi i vetëm do të përfaqësohet nga një problem i lidhur me të kaluarën dhe i lënë pa zgjidhur. Risitë në dashuri janë rrugës!

Gaforrja

E hëna do të jetë një ditë interesante. Duket se më e keqja është lënë pas jush dhe tani po rizbuloni aftësinë për të krijuar projekte të reja, për të dashur dhe për të dialoguar me njerëzit. E gjithë kjo është e mundur, sepse ju po rikuperoni një harmoni të brendshme. Në këtë moment ju keni rifituar besimin në të ardhmen. Pas disa ditësh do të jeni të lirë nga kundërshtimi i Saturnit dhe rruga do të jetë e hapur.

Luani

E hëna do të jetë një ditë e veçantë. Këto ditë duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mos futeni në ndonjë sfidë të panevojshme. Po përjetoni një periudhë që ju fton të përdorni më shumë mençuri, në funksion të një 2021 që do të jetë paksa delikat. Ju tashmë mund ta keni kuptuar që menaxhimi i gjithçkaje nuk është aspak i lehtë. Midis fundit të nëntorit dhe fillimit të dhjetorit do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe dashurisë. Bëni një përpjekje për të lënë të gjitha mendimet tuaja mënjanë dhe për të bërë vend për ndjenjat.

Virgjëresha

E hëna mund të jetë një ditë mjaft e vrullshme. Hëna në aspektin e kundërt do t’ju ​​shkaktojë pak stres. Keni kaq shumë gjëra për të bërë, shumë situata për të menaxhuar. Ju nuk keni një qiell të keq, por po përjetoni ditë të një eksitimi të madh. Ndalimi për një moment bëhet pothuajse i pamundur! Ndoshta jeni duke punuar për diçka të re që pothuajse me siguri do t’ju japë kënaqësi të madhe. Vazhdoni!

Peshorja

E hëna do të jetë një ditë tjetër e rëndësishme e rimëkëmbjes. Sa më afër mesit të dhjetorit, aq më konkrete bëhet rilindja juaj. Një rilindje që do të jetë e ngadaltë, por graduale dhe që do t’ju ​​çojë shumë larg! Ka nga ata që do të duhet të sakrifikojnë atë që kanë arritur deri më tani dhe të fillojnë nga e para. Ka shumë të lindur në Peshore që do të shohin jetën e tyre të përmbysur. Në dashuri duhet të kërkoni siguri të reja. Ju po punoni shumë: ajo që po bëni tani do t’ju japë sukses të madh, por tani është bërë thelbësore të keni pika referimi.

Akrepi

E hëna do të jetë një ditë shumë e rëndësishme. Venusi dhe Hëna do të jenë në anën tuaj. Kjo do të thotë më shumë fat në dashuri, por edhe aftësi të mira ndërpersonale. Ju do të jeni në gjendje të përvetësoni një qëndrim pozitiv, energjik dhe të shëndetshëm ndaj të tjerëve. Kjo mënyrë e të bërit mund të tërheqë vetëm fat!

Shigjetari

Sot mund të ndjeni pak agjitacion dhe lodhje. Për fat të mirë, të martën do të rigjeni energji dhe vendosmëri. Në këtë periudhë keni një dëshirë të madhe për të vepruar, për të kompensuar kohën e humbur. Në fakt, muajt e fundit disa projekte nuk kanë marrë hov, ju jeni ndjerë të bllokuar. Në këtë ditë, shmangni teprimin dhe pushoni! Në dashuri duhet të keni kujdes, veçanërisht nëse ju duket se personi tjetër është paksa mbytës.

Bricjapi

Sot do të jeni të fortë, energjikë dhe të vetëdijshëm. Ky 2020 ka qenë një vit shumë i ngarkuar. Pasi keni kaluar testet që fati ju ka vendosur gjatë rrugës, ju jeni bërë shumë më të fortë dhe më të mençur. E gjithë kjo do të rrjedhë në mënyrë të pashmangshme në punë dhe dashuri. Meqë ra fjala tek ndjenjat, Afërdita është përsëri aktive: prisni lajme interesante!

Ujori

Sot do të jeni shumë të trazuar. Ju keni një dëshirë në rritje për ndryshime rrënjësore, madje edhe ato jokonvencionale. Ju madje do të ishit të gatshëm të merrni vendime të rrezikshme për të mos bërë më kurrë të njëjtat gjëra. Yjet ju ftojnë, megjithatë, të zgjidhni me qetësi, të mendoni mirë. Në dashuri do të jetë e rëndësishme të rishikoni disa pozicione ose, në disa raste, edhe të distancoheni.

Peshqit

Venusi do të jetë sot në aspektin harmonik. Do të jeni në gjendje të përjetoni disa momente plot emocione, marrëdhëniet me të tjerët do të përmirësohen shumë. Tani ju keni vetëdije më të madhe për veten tuaj dhe kjo do të reflektohet edhe në marrëdhëniet e ardhshme, në njohjet e reja. Ju duhet të përpiqeni t’i jepni vetes një relaksim: ju e meritoni! Në dashuri do të jetë e mundur të rikuperoni qetësinë e humbur në të kaluarën.