Horoskopi Horoskopi, e hënë 25 maj 2020

Horoskopi, e hënë 25 maj 2020

Dashi

Ditët e fundit diçka është zhbllokuar falë Hënës në Binjakët. Kjo nuk është një periudhë e lehtë sepse përfshin lëvizje të mëdha dhe revolucione të mëdha prandaj do të jetë e nevojshme të bëni pak durim. Nëse është bërë ndonjë gabim në të kaluarën e fundit, tani do të duhet të punoni për ta rregulluar atë dhe nuk është e sigurt që nuk keni nevojë për këshilla ekspertësh. Shkurt, është një horoskop në evolucion të vazhdueshëm, në të cilin do të duhet të përpiqeni të ecni drejt, edhe nëse do të ketë lëkundje. Nuk është e lehtë për një shenjë impulsive si e juaja të përpiqeni të ruani ekuilibrin, edhe kur gjërat nuk po shkojnë në drejtimin e duhur.

Demi

Në aspektin negativ, Saturni kërkon që ju të rishikoni shumë gjëra, veçanërisht në një nivel ekonomik. Sidomos përsa i përket menaxhimit të shtëpisë dhe disa ngjarjeve burokratike. Diçka ka ndryshuar kohët e fundit dhe ju është dashur të përballeni me disa situata të rënda që ju kanë hequr gjumin. Në dashuri tani po kërkoni një konfirmim më shumë. Ndoshta ju ndiheni shumë larg nga partneri juaj, edhe sepse kohët e fundit keni qenë shumë të zënë me çështje praktike dhe keni lënë pas dore shtëpinë, familjen dhe ndjenjat. Ditët më të mira të kësaj jave që nis, do të jenë ato të fundjavës. Prandaj do të jetë një javë në rritje.

Binjakët

Është një javë që do të vijë në rritje dhe që mund të përmbyllet shumë pozitivisht. Deri të enjten mund të ndodhin gjëra që mund t’ju fusin në siklet, në një nivel emocional. Nëse një histori nuk po funksionon si duhet, mund të tundoheni nga dëshira për t parë më qartë dhe për të sqaruar keqkuptimet me partnerin. Mes të shtunës dhe të dielës mund të kuptoni diçka më shumë.

Gaforrja

Java do të nisë me hënën në favor. Do të jetë java e intuitës brilante dhe befasive. Nëse ka çështje të rëndësishme në punë, këshilla e yjeve është që të përballeni me njëherë me to, duke mos i shtyrë në kohë. Disa kanë vënë në diskutim punën dhe kjo gjë ju ka irrituar disi.

Luani

Në këtë javë, ata që përpiqen të zgjerojnë horizontin e tyre dhe të bëjnë gjëra të reja dhe stimuluese, do të favorizohen nga yjet. Do të ketë ende probleme në punë, edhe sepse dikush mund të jetë zhgënjyer për shkak të disa keqkuptimeve me punëdhënësin. Në këtë moment, veçanërisht nga një këndvështrim ekonomik, do të duhet të përpiqeni ta bëni domosdoshmërinë, një virtyt. Jo gjithçka do të shkojë në rrugën e duhur dhe do të duhet të bëni si të bëni me ato që keni. Periudha është përfundimisht kritike nga një këndvështrim ekonomik jo vetëm për ju të Luanit. Në këtë fazë do të duhet të luani mirë në mbrojtje dhe të prisni momentin e duhur për të sulmuar.

Virgjëresha

Dikush mund të ketë provuar kohët e fundit diçka të pariparueshme ose të ketë kaluar një fazë krize ose sikleti të brendshëm. E shtuna dhe e diela ishin shumë të rënda në shumë drejtime. Të gjithë ata që kanë një projekt të rëndësishëm për të realizuar do të duhet të përpiqen ta rivlerësojnë tërësisht pa e lënë mënjanë: mbase ai mund të përfaqësojë pikën e kthesës në jetën tuaj. Nga 29 maji do të fillojë një fazë e ngadaltë e rimëkëmbjes për ju dhe e gjithë kjo mund të rezultojë në situata që zhbllokohen, ose intuita të shkëlqyera. Në këtë moment është e rëndësishme të mos humbni durimin dhe të jeni të kujdesshëm.

Peshorja

Ju po kërkoni ngushëllim në këtë javë që do të fillojë qetësisht. Ndoshta ju do të kërkoni miratim ose mbështetje nga një mik, koleg apo person i afërt. Yjet rekomandojnë që të mos lini asgjë të pazgjidhur. Nga e mërkura do të vijë një valë energjie pozitive, e cila mund t’ju japë motivime të forta, si në punë ashtu edhe në jetën praktike.

Akrepi

Fakti që disa situata pune nuk kanë shkuar në mënyrën e duhur, ju ka irrituar shumë. Në këtë moment dëshironi të lini gjithçka dhe të hiqni dorë nga disa projekte që keni pasur në proces, por do të bëni një gabim serioz. Një situatë e mirë astrologjike do të vijë së shpejti, kështu që duhet të prisni dhe pak për të marrë frytet që keni pritur ngahera.

Shigjetari

Fakti që shumë gjëra janë të paqarta tani po ju krijon siklet. Ju i përkisni një shenje që ka forcë dhe rezistencë të madhe që është e pakonkurueshme në zodiak, por në këtë moment ju keni njerëz të paqartë dhe jo shumë të sinqertë përreth jush. Ndoshta po e kuptoni që po jepni shumë dhe nuk po merrni asgjë në këmbim. Nëse ky zemërim dhe pakënaqësi do të përhapet në dashuri, problemet do të dyfishohen. Do të rrezikoni të konfliktoheni me gjysmën tuaj më të mirë dhe kjo mund t’jua përkeqësojë sikletin. Tani për tani do të jetë e rëndësishme të luani në mbrojtje.

Bricjapi

Në 48 orët e ardhshme mund të ketë keqkuptime dhe vonesa për shkak të hënës kundër. Natyrisht do të jetë vetëm një ngjarje kalimtare që do të zgjidhet gjatë kësaj jave, e cila do të përfundojë në rritje. Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe çështjeve ekonomike që ende mund t’ju shkaktojnë bezdi. Është një horoskop ideal për ata që kërkojnë të rifitojnë vetëbesimin. Fundi i kësaj jave do të sjellë një siguri më shumë dhe disa dhimbje koke më pak, dhe tani është vërtet ajo që dëshironi.

Ujori

Ju duhet të rimerrni disa energji pozitive këto ditë. Kohët e fundit ka pasur shumë tensione dhe ekziston një dëshirë e madhe për të ndryshuar jetën tuaj, por jo të gjithë kanë guximin të veprojnë. Dielli, Mërkuri dhe Venusi janë në një aspekt pozitiv ndërsa ka yje të mirë. Mos harroni se dashuria mund të kapërcejë çdo sfidë dhe mund t’ju lejojë të kapërceni pengesat.

Peshqit

Në këtë moment ju jeni në një gjendje shqetësimi dhe nervozizmi. Në këtë moment ndjeheni sikur diskutoni me të gjithë si në dashuri ashtu edhe në punë. Ju jo domosdoshmërisht duhet të jeni shkaku i këtyre problemeve. Ndoshta keni njerëz përreth jush që po përpiqen t’ju lëndojnë. Do të nevojitet edhe pak kujdes në lidhje me ndjenjat.