Horoskopi Horoskopi, e hënë 27 shkurt 2017

Horoskopi, e hënë 27 shkurt 2017

Dashi

Gjatë kësaj dite do e keni të vështirë të hiqni dorë nga kënaqësitë e jetës. Haromonia në çift do të jetë e luhatur, ndonëse nuk do të ketë përballje të ashpra. Këshillohet që të investoheni më shumë në lidhjen në çift dhe në ndjenjat tuaja.

Demi

Fillimi i javës paraqitet mjaft i mirë. Nuk do keni aspak vështirësi për të nxjerrë në pah prioritetet tuaja. Veç bëni kujdes ndaj të papriturave, të cilat mund t’iu prishin humorin. Një person mund të ndihet në siklet nga mënyra juaj e të vepruarit, ndaj silluni sa më spontanisht.

Binjakët

Pavarësisht gjithë rrethanave e hëna do jetë mjaft pozitive në shumë drejtime. Saturni do të ketë ndikim pozitiv dhe do ju ndihmojë që t’i vini gjërat në vijë. Disa prej jush mund të inkurajohen nga evente të ndryshme dhe stimujt e rinj që do paraqiten do i’u përmirësojnë humirin. Do arrini që të nxirrni anën më të mirë të karakterit tuaj.

Gaforrja

Në familje, ashtu si dhe në punë do të keni mundësi të shumta, për të mos thënë fat, për të zgjidhur probleme të ndryshme. Nisni që të merrni masa për situatat e dala jashtë kontrollit, duke i dhënë prioritet gjërave me më shumë rrezik. Mos u jepni shumë rëndësi opinioneve të kundërta.

Luani

Kjo është dita perfekte për të nisur një rrugë të re në çfarëdo sektori. Marsi dhe Saturni do të kenë rol mbrojtës tek ju. Gjithë problemet që keni hasur së fundmi do të gjejnë zgjidhje, Mundohuni të shfrytëzoni mundësitë dhe të merrni më të mirën prej tyre.

Virgjëresha

E hëna do të nisë në mënyrën më entuziaste të mundshme. Nën ndikimin e Hënës, në fushën e ndjenjave do të keni mbështetje maksimale. Këshillohet që të mos neglizohoni një takim të këndshëm që e keni lënë pas dore prej kohësh.

Peshorja

Java do të nisë disi me ritme të ngadalta, ku e hëna nuk do të jetë në ritmet e duhura. Venusi, Urani dhe Marsi do të ndikojnë negativisht në shenjën tuaj. Këshillohet që të bëni më shumë kujdes ndaj ndjenjave, pasi rrezikoni të gaboni.

Akrepi

Kjo është shenja më e favorizuar e ditës. Urani dhe Marsi do ju japin mbështetje maksimale në çdo drejtim. Me yjet në favorin tuaj, vështirë se do gaboni. Nën ndikimin pozitiv të një planeti “luftëtar” siç është Marsi, nuk do ju shpëtojë asgjë. Priten lajme dhe mundësi fantastike.

Shigjetari

Nuk do jetë fillimi më i mirë e javës, kështu që pranojeni idenë. Nën ndikimin negativ të Marsit do të hasni jo pak vështirësi. Bëni mirë të bindni veten se çdo situatë është kalimtare dhe se do i’a dilni.

Bricjapi

Nën ndikimin pozitiv të yjeve, në sajë të ndikimi të favorshëm të Hënës dhe Plutonit do arrini të bindeni dhe të jeni bindës lidhur me çështje që kanë të bëjnë me ndjenjat dhe dëshirat. Do të merrni propozime të mira, sidomos në fushën profesionale.

Ujori

Dita do të jetë mjaft e mirë dhe pa angazhime të shumta. Në dashuri, mundohuni të befasoni partnerin. Kryefjalë e ditës është “ndryshimi”. Dikush mund të flasë keq për ju ndaj bëni mirë të jeni të përgatitur dhe t’ia ktheni siç e meriton.

Peshqit

Në këtë të hënë yjet ju buzëqeshin. Ndikimi pozitiv i Diellit, Saturnit dhe Neptunit do ua bëjë rrugën të bardhë. Për shkak të pozitivitetit të ditës këshillohet të vini në vijë gjërat që keni zvarritur.