Horoskopi Horoskopi, e hënë 30 nëntor 2020

Horoskopi, e hënë 30 nëntor 2020

Dashi

Sot do të keni një ngarkesë të madhe energjie. Për dy javë do të jetë kthesa juaj e vërtetë. Dëshira për t’u përfshirë do të kthehet, një fazë e re e jetës suaj do të fillojë, nga pikëpamja astrologjike, edhe më me fat. Se sa mund të arrini në të ardhmen do të varet nga vendi ku jeni tani dhe cilat probleme duhet të zgjidhni. Edhe në dashuri do keni mundësi të mira.

Demi

Në javët e ardhshme do të jetë e nevojshme të pastroheni në dashuri dhe në familje. Nëse jeni në një lidhje të komplikuar ose nëse jeni dashuruar me një person të largët, do të keni shumë probleme. Për një shenjë si e juaja, e cila ka nevojë të ndiejë afeksion afër, është vërtet e vështirë të rezistosh nëse personi që dashuron është larg. Në punë do të duhet të keni durim. Do të jetë e nevojshme të përvishni mëngët për të kapërcyer disa vështirësi ose do të duhet të përpiqeni të merrni siguri më të madhe deri në muajt e parë të vitit 2021.

Binjakët

Hëna do të jetë në një aspekt interesant. Ditët në vijim do të jenë të frytshme në lidhje me projektet e reja. Aktivitetet që do të fillojnë në këtë kohë mund t’ju japin kënaqësi të madhe. Shtrëngimi i vetëm do të jenë paratë. Për dy javë do të duhet të përpiqeni të jeni të matur në shpenzimet tuaja, madje edhe si një masë paraprake. Në dhjetor, në fakt, shumë Binjakë mund të kenë një shpenzim të papritur ose një ish do të kërkojë para.

Gaforrja

Numërimi juaj do të fillojë sot. Në dy javë do të shpëtoni nga Saturni dhe Jupiteri në kundërshtim. 2021 duket mirë! Dhe do të jetë edhe më domethënëse për ata që kanë ditur të mbjellin si duhet, pavarësisht nga fakti se 2 vitet e fundit kanë futur në një lloj tendosje të gjithë ata që kanë lindur në Gaforre. Muaj si Prilli, Korriku dhe Tetori janë për t’u harruar! Tani e tutje do të jetë e rëndësishme për të rifituar besimin tek e nesërmja.

Luani

Do të duhet të përvishni mëngët dhe të përpiqeni të plotësoni disa nga boshllëqet tuaja në dashuri dhe në familje. Kjo këshillë do të vlejë edhe më shumë për çiftet që janë bashkë për një kohë të gjatë. Do të duhet të bëni shumë kujdes gjatë ditëve të ardhshme. Nëse historia ka lindur kohët e fundit, problemet mund të lindin për faktin se në këtë moment po mendoni për diçka tjetër.

Virgjëresha

Të hënën dhe të martën do të keni dy ditë mjaft të komplikuara, veçanërisht në punë. Ju jeni mirë, mbase edhe kohët e fundit keni marrë vlerësime, por është dikush që është ziliqar, i cili përpiqet në çdo mënyrë t’ju pengojë. Deri të mërkurën do të duhet të shtrëngoni dhëmbët dhe të jeni të kujdesshëm, sepse tensioni i akumuluar mund të shkarkohet në stomak ose zorrë. Në këtë moment do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm edhe në dashuri.

Peshorja

Po vjen koha kur ju mund të rimëkëmbeni. Për disa javë do të çliroheni nga Jupiteri dhe Saturni në kundërshtim dhe do të fitoni horizonte të reja për të ardhmen tuaj. Filloni të planifikoni tani, sepse vitin e ardhshëm mund të arrini gjëra të shkëlqyera! Tani është thelbësore që të rigjeni më shumë besim te vetja. Fatkeqësisht, Marsi ende disonant mund t’ju shkaktojë sëmundje të tjera fizike, si dhe pak lodhje. Në dhjetor, megjithatë, do të keni mundësinë të rikuperoni edhe më shumë energji.

Akrepi

Sot dhe në ditët në vijim Venusi ende në qiellin tuaj do të jetë në gjendje t’ju ndihmojë, në dashuri dhe në punë. Planeti mund të rindezë shkëndijën e pasionit, por gjithashtu mund të sjellë dritë në cepat më të errët të jetës tuaj. Nëse një lidhje nuk funksionon, tani e tutje do ta vëreni atë pothuajse menjëherë. Nëse, nga ana tjetër, kohët e fundit keni lënë pas dore partnerin tuaj, do të jeni në gjendje të rekuperoni. Në frontin e punës do të keni perspektiva shumë interesante: përvishjuni punës!

Shigjetari

Sot do të keni bashkëpunimin e Diellit dhe Mërkurit: do të gjeni dëshirën për t’u përfshirë. 2020 ka qenë një vit shumë i ngarkuar për ju, pasi keni parë shumë projekte të ngecura për shkak të parave. Tani e tutje, do të jetë e rëndësishme të rigjeni optimizmin, të kompensoni terrenin e humbur. Dhjetori do të jetë një muaj shumë premtues për dashurinë.

Bricjapi

Tani po bëni shumë! Ka nga ata që nuk do të kenë sqaruar brenda vetes, ndoshta dikush ende po përpiqet të marrë vendin e vet në punë. Megjithatë, duke hedhur sytë pas, mund të kuptoni se si gjërat kanë shkuar më mirë sesa keni menduar. Dhe dijeni se gjithmonë do të ketë kohë dhe mënyrë për t’u rikuperuar. Në dashuri duhet të jeni më pak kërkues!

Ujori

Do të keni aq shumë ide që do të lëvizin në kokën tuaj sa të rrezikoni të merrni vendime shumë të rrezikshme. E vërtetë, ju jeni gati për të hyrë në një fazë më pozitive në jetën tuaj, por në javët në vijim do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, për të mos e tepruar. Ju nuk do të duhet të ekzagjeroni me angazhimet dhe kritikat e të tjerëve! Në këtë moment ju jeni bërë më të paduruar për disa gjëra. Fakti është, së shpejti do të keni ndryshime të mëdha astrologjike. Jupiteri do të vijë qiellin tuaj dhe do të sjellë me vete një rinovim të madh. Edhe pse kjo periudhë mund të duket pak kaotike për ju, tani përpiquni të shtyni përpara atë që ju intereson më shumë, bëni kërkesat që kanë rëndësi. Në dashuri mund të keni disa vështirësi për faktin se mendja juaj është diku tjetër.

Peshqit

Sot mund të ndiheni pak të stresuar. Nëse historia juaj nuk po shkon mirë, nëse tjetra është e largët ose ju ka tradhtuar, ju mund të ndjeni një gjendje të keqe të brendshme. Kjo do të varet nga fakti që Venusi nuk po ju lejon të bini në dashuri me partnerin tuaj: kështu që do të qëndroni të dashuruar, por nuk do të ndiheni plotësisht të kënaqur. Kjo gjendje do të heqë vetëm qetësinë shpirtërore që do t’ju duhej shumë në fakt. Kini kujdes për paratë: jo gjithçka shkon mirë në punë.