Horoskopi Horoskopi, e hënë 6 prill 2020

Horoskopi, e hënë 6 prill 2020

Dashi

Është një javë që fillon në mënyrën më të mirë dhe që do t’ju shohë të mbuluar nga një dëshirë e madhe për të bërë gjëra dhe për të dalë në pah. Është gjithashtu e vërtetë që ne jemi akoma të kufizuar në udhëtime, por kjo nuk do të kufizojë dëshirën tuaj për të bërë gjëra të rëndësishme. Po ashtu duhet thënë se që nga e shtuna e ardhshme, Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj. Kjo do të thotë që do të ketë një mënyrë për të rivlerësuar një dashuri dhe të jetoni emocione të bukura.

Demi

Në këtë moment ju keni një dëshirë të fortë për të rikuperuar terrenin e humbur por edhe për të bërë projekte të reja në funksion të rikuperimit. Keni shpresa të mëdha dhe kjo do t’ju japë forcë të madhe. Jupiteri, në pamje të shkëlqyer, do t’ju japë mundësinë për të fituar disa beteja. Do të ketë gjithashtu një verë të bukur që ju pret, dhe kjo do t’ju japë optimizëm dhe pozitivitet. Thjesht ajo që ju nevojitet në këtë fazë karantine që ju ka tronditur paksa.

Binjakët

Ju mund të keni një intuitë të këndshme që mund t’ju ndihmojë, veçanërisht në lidhje me ndjenjat. Mund të përjetoni emocione të bukura me njerëz të rinj, veçanërisht të takuar përmes mediave sociale. Nëse tashmë keni një histori të bukur dashurie, mund ta përmirësoni. Vetëm në kohë krize dhe vështirësish, historitë e dashurisë mund të konsolidohen dhe bëhen më kohezive.

Gaforrja

Fakti që Saturni nuk është më kundër mund t’ju sjellë momente vërtet magjike. Disa pengesa që kanë kushtëzuar jetën tuaj në të kaluarën mund të eleminohen shumë lehtë. Tani është koha të shtyni për të rikuperuar terrenin e humbur. Më në fund mund të vendosni rregulla të reja dhe të jeni më proaktivë.

Luani

Fakti i pasjes së Venusit në një aspekt pozitiv do të favorizojë aspektin emocional të lidhur me ndjenjat dhe marrëdhëniet me të tjerët. Ndjenjat dhe marrëdhëniet e çifteve kthehen veçanërisht për ata që jetojnë një marrëdhënie të qëndrueshme dhe të fortë. Këtë javë, yjet ju rekomandojnë të jeni shumë të kujdesshëm në administrimin e parave dhe të shmangni hedhjen e hapave më të gjatë se këmba. Do të keni lajme edhe për punën.

Virgjëresha

Ky është një vit i lajmeve të rëndësishme për ju. Do të keni mundësinë e pastrimit të gjërave të përgjithshme që janë të gabuara dhe që e kanë munduar jetën tuaj për vite me rradhë. Tani është e rëndësishme të dini se si të filloni nga e para dhe të përpiqeni ta bëni atë në mënyrën më të mirë, duke vepruar me vendosmëri. Mund të ketë shumë episode që do të jenë një mundësi për të filluar ose të bëjnë gjëra të ndryshme. Për të arritur kthesën e shumëpritur, shumë varet nga qëndrimi juaj. Do të duhet të përpiqeni të inkurajoni ndryshimin pa e kundërshtuar atë.

Peshorja

Midis fundit të pranverës dhe fillimit të verës keni një dëshirë të madhe për të planifikuar diçka të rëndësishme. Ende ka disa mendime që po e bëjnë jetën tuaj të ndërlikuar. Mërkuri do të jetë kundër nga e shtuna e ardhshme dhe kjo mund të krijojë një shqetësim në lidhje me sferën ekonomike dhe të punës. Do të duhet të përpiqeni të jeni më afër njerëzve që ju duan dhe që kanë një dëshirë të fortë për të krijuar një projekt me ju.

Akrepi

Tani jeni duke kaluar një nga fazat më pozitive të këtij viti. Sipas parashikimeve të Horoskopit të Paolo Fox, megjithëse koha nuk është më e mira për komunitetin, ju po gjeni forcë të madhe të brendshme për të bërë gjëra të reja dhe të provoni veten në këtë situatë. Edhe marrëdhëniet ndërnjerëzore do të përfitojnë nga pozitiviteti juaj. Ju jeni njerëz të bukur për të patur pranë, veçanërisht në momentet më pak të lehta.

Shigjetari

Është një moment në jetën tuaj në të cilin ka shumë shqetësime dhe dyshime në lidhje me sferën sentimentale. Thjesht dashuria është bërë shqetësimi i vërtetë i jetës suaj në këtë moment të vështirë. Eshtë një fazë shumë e ndërlikuar nga një këndvështrim yjor për çiftet. Ndoshta ju keni kuptuar që ka diçka për t’u shqyrtuar, por ende nuk i keni të qarta gjërat që duhen bërë.

Bricjapi

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë janë në rregull vetëm kur kanë garanci të vërteta. Gjashtë muajt e parë të këtij viti do të sjellin lajme që në fillim do të jenë të vështira për t’u menaxhuar dhe tretur, por që me kalimin e kohës mund të rezultojë shumë të frytshme. Do të ketë gjithashtu mundësi të reja por edhe disa konfirmime të këndshme që do të ndriçojnë ditën tuaj. Faza aktuale është vetëm kalimtare dhe për këtë arsye nuk duhet t’ju shqetësojë shumë.

Ujori

Ju do të fajësoni të tjerët për çështje për të cilat jeni me të vërtetë përgjegjës. Nëse shtyni vendimet, sigurisht që nuk ka qenë faji i të tjerëve. Nëse nuk keni guximin të ndërmerrni ato hapa përpara që do t’ju ndihmojnë të ndryshoni gjërat, sigurisht që nuk keni nevojë t’ua hidhni atyre që nuk kanë faj. Do të duhet të bëni një reflektim të sinqertë mbi atë që doni të bëni me të vërtetë dhe të shikoni gabimet e bëra në të kaluarën.

Peshqit

Ju jeni në një situatë të paqartë që ka të bëjë kryesisht me sferën sentimentale. Ata që kanë një histori të re dashurie, po e kuptojnë se nuk po merr krahë, ndërsa ata që kanë një histori të gjatë, tani mund të vuajnë nga monotonia dhe shumë grindje të panevojshme. Ndoshta disa të vërteta janë fshehur shumë gjatë. Yjet e Horoskopit të Paolo Fox rekomandojnë sqarime të menjëhershme për të shmangur problemet e mëtejshme.