Horoskopi Horoskopi, e martë 13 korrik 2021

Horoskopi, e martë 13 korrik 2021

Dashi

Konteksti aktual ka të ngjarë të ju irritojë, por një projekt, një shpresë, ju ndihmon ta shihni jetën në një mënyrë më optimiste se të tjerët. Do të keni besimin e vendosur se gjërat do të funksionojnë, se nuk do të zgjasë kështu. Sidoqoftë, aspekti i veçantë i Venusit dhe Saturnit mund të ndikojë tek Dashi, i cili mund të ndihet në nevojë për miqësi ose mbështetje për të përmbushur ambiciet.

Demi

Ekziston një disonancë midis Diellit dhe Marsit, dhe ka të ngjarë që dikush po ju shkakton zemërimin apo që një vendim që keni marrë është plotësisht i papërshtatshëm për gjendjen tuaj. Dhe zemërimi juaj mund të përshkallëzohet për shkak të pasigurive tuaja, të cilat do të ndikojnë negativisht në biznesin tuaj. Por kini kujdes që të mos bëni ndonjë gjë impulsive e cila do të kthehet kundër – zemërimi është një këshilltar i keq.

Binjakët

Ka vërtet mundësi me fat për t’u shfrytëzuar, por ajo që ju shqetëson është se gjithçka është shumë e ngadaltë; do të dëshironit të shpejtonit kohën. Por fati ka vendosur ndryshe dhe duhet të jeni të duruar. Ju duhet të jeni në gjendje të përmirësoheni në fund të javës dhe veçanërisht javën e ardhshme. Për më tepër, nëse ka pasur ballafaqime, ju jeni gjithashtu më të arsyeshëm në një nivel sentimental, dhe për këtë arsye ka nga ata që kanë vendosur të mos angazhohen shumë shpejt.

Gaforrja

Një dëshirë e madhe për shpengim mund të korrespondojë me atë që disa po ndiejnë tani. Mund të jetë thjesht frika e humbjes së një njeriu të dashur që ju bën të imagjinoni se si do të ishte jeta juaj pa të, por emocionet që ndjeni janë të forta dhe konfliktuale, dhe disa kufizime ju rëndojnë. Sidoqoftë, atmosfera do të jetë shumë e ndryshme javën e ardhshme, kur do të jeni shumë më të përgjegjshëm dhe pozitivë!

Luani

Për horoskopin Paolo Fox, aspekti i veçantë i Venusit dhe Saturnit nuk do të jetë shumë i lumtur. Disa janë të mërzitur në marrëdhëniet e tyre, të tjerët ndihen shumë të vetmuar, me pak fjalë, nuk ka qetësi dhe harmoni të madhe. Ju dëshironi një ndryshim të madh dhe mund të jeni në rrugën tuaj për të filluar një udhëtim të ri, por sa e vështirë është të lini pas të kaluarën!

Virgjëresha

Për horoskopin e Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e zodiakut që dyshojnë më shumë, vënë në dyshim atë që u thuhet dhe tani ju duket se jeni të mbingarkuar nga pyetje të panumërta për të ardhmen tuaj, dhe pasigurinë në të cilën e gjeni veten, mbi atë se çfarë mund të ndodhë. Mbi të gjitha, dyshoni në premtimet e bëra në punë, fjalimet alarmante ose siguruese që ju bëhen dhe nuk mund të keni një ide të saktë të situatës. Gjë që mund të jetë shqetësuese për disa.

Peshorja

Në horoskopin e tij Paolo Fox sinjalizon aspektin e mirë të Jupiterit dhe mund të përjetoni emocione shumë të këndshme. Megjithëse nuk do të jeni gjithmonë në gjendje të injoroni disa tensione të përcaktuara nga Saturni. Diçka ju nervozon dhe madje mund t’ju trembë dhe kjo shqetëson, edhe një herë, një nga projektet tuaja. Ndoshta ju është refuzuar diçka dhe po e mendoni, por mos u ndalni në këtë çështje që do të rregullohet javën e ardhshme gjithsesi. Ose në çdo rast, një zgjidhje do të arrijë deri në fund të verës.

Akrepi

Shumë mendojnë se mos është më mirë të presin që të kalojë një moment pasigurie dhe të jenë të duruar për disa ditë. Pas disa ditësh do të jeni më të qetë, do të jeni edhe më pranues dhe të gatshëm për të zgjidhur çdo situatë. Papritmas disa do të ndihen të detyruar të reagojnë, domethënë të shprehin atë që kanë në zemrat e tyre: takimi midis Venusit dhe Saturnit, i cili përfaqëson mungesë, humbje, shkakton ndjenja që shumë duhet të ndajnë.

Shigjetari

Duket se nuk shqetësoheni shumë nga situata astrologjike, dhe ju përpiqeni të gjeni elementë të forcës që do t’ju bëjnë të ecni përpara dhe të kapërceni vështirësitë. Në fakt, ju gjeni interes për atë që po ndodh këtu ose diku tjetër sepse jeni ju që përcillni optimizëm tek të tjerët. Për këtë arsye, në horoskopin e tij Paolo Fox ju sheh si fitues, sepse gjeni një çikë shpresë edhe në vështirësi. Ju arrini të merrni një vendim dhe të keni një pamje mjaft pozitive për gjërat.

Bricjapi

Shqetësimet alarmante që ju vijnë në mendje mund të mbivlerësohen, mos harroni sa të rreptë jeni kur keni nevojë, mos u trembni. Ju mund të mendoni se nuk keni pse të dorëzoheni nga frika dhe se, përkundrazi, duhet të jeni qetësues për veten dhe të tjerët, edhe nëse në disa momente është e vështirë. Mos harroni se do të jenë veçanërisht të dashurit tuaj që do të kenë nevojë për stabilitetin tuaj dhe ndjenjën e sigurisë që ju mund t’u përcillni atyre. Edhe nëse mendoni se nuk jeni të dobishëm, do të jeni pikë referimi.

Ujori

Nuk e dini më në cilën rrugë të shkoni, nga njëra anë janë bllokimet, frenat, nga ana tjetër ka tepricë, ndoshta në zemërim. Disonanca midis Diellit dhe Marsit rrezikon t’ju irritojë, ndërsa një sulm ndaj lirisë ju pengon të evoluoni siç dëshironi. Në këto rrethana, ju mund të duhet të shtyni një projekt, por qëndroni të qetë, ai përfundimisht do të funksionojë.

Peshqit

Venusi është në një aspekt të veçantë dhe mund të mendoni se po ju mungon butësia dhe ato detaje të vogla që ju bëjnë të ndiheni të dashur. Por kini kujdes, ky mund të jetë thjesht një detaj që ju prireni ta ekzagjeroni dhe të cilit do t’i jepni një rëndësi që nuk e ka. Do ta vini re këtë brenda pak ditësh, kur Venusi dhe Saturni nuk janë më nervozë.