Horoskopi Horoskopi, e martë 16 prill 2019

Horoskopi, e martë 16 prill 2019

Dashi

Romanca do ju pushtojë sot. Ju duket sikur çdo njeri është i dashuruar, përveç jush. Mos u shqetësoni. Koha juaj do të vijë. Përpiquni të përqendroni pasionin tuaj në një përpjekje krijuese. Nëse keni menduar për të provuar dorën tuaj në shkrim ose pikturë, bëjeni tani.

Demi

Kreativiteti juaj është më mirë se kurrë sot, kështu që përfitoni nga kjo. Kjo do të ishte një ditë ideale për të pikturuar ose shkruar. Edhe pse i konsideroni talentet tuaja shumë amatore, mund të habiteni nga ajo që jeni në gjendje të prodhoni. Injoroni redaktorin tuaj të rreptë dhe punoni për kënaqësinë e pastër të krijimit. Ju do të kënaqeni nga rezultatet.

Binjakët

Sot jeni më të frymëzuar se kurrë. Nëse keni menduar të pikturoni apo të shkruani një poezi, niseni sot. Sigurohuni që perfeksionizmi juaj të mos hyjë në rrugën e nxitjeve tuaja krijuese. Ju mund të jeni një redaktor kritik. Tani për tani, mos u shqetësoni për produktin përfundimtar.

Gaforrja

Kur ka shumë kuzhinier në kuzhinë, nuk është gjë e mirë sepse duan të argumentojnë jo vetëm se si të gatuajnë ushqimin, por edhe se si të bëhet zbukurimi i pjatës. Ka gjasa që të ndizen debate sepse nuk do ju pëlqejë. Çdo person ju tregon se si duhet të dekoroni shtëpinë tuaj.

Luani

Vetëbesimi juaj është shumë i ulët këto ditë dhe kjo ju bën të pambrojtur. Ka të ngjarë që të përballeni me një konfrontim me një mik të ngushtë. Ju jeni tepër reagues. Ka mundësi që partneri/partnerja juaj ndihet po aq “lëmsh” sa ju.

Virgjëresha

Ju mund të ndjeni pak frustrime në lidhje me paaftësinë tuaj për të arritur një moment të rëndësishëm në karrierën tuaj. Është e mundur që të rivlerësoni standardet që keni vendosur në mënyrë që të shihni se keni bërë më shumë progres se sa keni menduar. Mos harroni, në fund të fundit, koha që ju nevojitet për të arritur qëllimin është më pak se fakti që e arrini atë.

Peshorja

Ndonjëherë ju mund të jeni shumë pasiv dhe lejoni të tjerët t’ju “shkelin”. Mungesa e egos është e admirueshme, por vetëm deri në një pike. Pse lejoni të tjerët të marrin lëvdata për idetë tuaja? Mund të ketë një situatë ku ndiheni të detyruar të flisni. Mbroni të drejtat tuaja dhe mbrojeni veten kundër një personi jo etik që synon minimizimin e kontributit tuaj.

Akrepi

Një i njohur mund të përhapë thashetheme të pabazuara. Mos merrni për bazë asgjë që dëgjoni sot. Merrni të gjitha faktet para se të dilni në përfundime. Pajisjet që po instalohen ose veprojnë do ju shtojnë konfuzionin. Nëse situata nuk do jetë frustruese, do të jetë komike.

Shigjetari

Një mik/mikeshë mund të bëhet diçka më shumë. Mund të ndizet shkëndija që ka qenë gjithnjë mes jush, por ju nuk keni qenë në gjendje ta pranoni atë deri tani. Sigurohuni para se të merrni një hap. Ju nuk doni të lëndoni ndjenjat e askujt kur filloni të eksploroni aspektet e reja të kësaj marrëdhënieje të vjetër.

Bricjapi

Ju mund të jeni të zemëruar sot. Një takim romantik i parashikuar mund të shtyhet ose të anulohet. Nuk ka asnjë arsye për ta konsideruar atë një pengesë të madhe në marrëdhënie. Nëse ju ndjeni dyshim dhe pasiguri, ka arsye të tjera. Mendohuni mirë dhe më pas planifikoni hapat e ardhshëm.

Ujori

Ju mund të ndiheni pak keq për shkak të zhgënjimit nga dikush i rëndësishëm në jetën tuaj. Mund të jetë një mentor/e nuk ju mbështet më, ose ndoshta një figurë autoriteti ka treguar ngjyrat e tij të vërteta. Në vend që të flisni për një lider model, pse nuk ndiqni rrugën që ju duket se është e drejtë për ju? Ju keni përvojë të mjaftueshme dhe nuk keni nevojë për një udhëheqës.

Peshqit

Ju ndoshta jeni duke ndryshuar mendim për diçka që ka qenë e rëndësishme për ju. Bëhet fjalë për rrugën e karrierës ose zgjedhjen e një shoku/shoqeje. Konfuzioni mund të dominojë mendimet tuaja sot. Mos prisni që të merrni përgjigje konkrete deri në fund të ditës. Kjo është një situatë që do të zgjidhet vetëm me kalimin e kohës. Mundohuni të jeni të duruar.