Horoskopi Horoskopi, e martë 2 shkurt 2021

Horoskopi, e martë 2 shkurt 2021

Dashi

Edhe nëse dita mund të jetë pak e lodhshme, ju përsëri do të jeni ndër të preferuarit e yjeve. Një muaj i rëndësishëm ka filluar që do t’ju ofrojë kaq shumë mundësi për t’ju lënë pa fjalë. Tani e tutje, gjërat do të ndryshojnë, si në dashuri ashtu edhe në punë. Sigurisht, jo gjithçka do të bjerë nga qielli! Ju do të duhet të bëni pjesën tuaj, por nuk do të zhgënjeheni këtë shkurt.

Demi

Do të jenë tre ditë me një rrezik shumë të lartë konflikti. Ju do të duhet të numëroni deri në dhjetë para se të hapni gojën, përndryshe do të përfundoni duke thënë diçka për të cilën më vonë mund të pendoheni. Përpiquni të qëndroni të qetë, edhe nëse problemet e punës dhe parave nuk ju japin pushim. Fakti është që ju nuk keni garanci për të ardhmen tuaj, ju po jetoni për atë ditë dhe nuk ju pëlqen aspak kjo!

Binjakët

Rikthimi juaj do të fillojë këtë të martë. Edhe ata që kanë dalë nga një ngërç tani mund të kthehen në rrugën e duhur. Në ditët e ardhshme do të ketë edhe disa lajme të mira. Nëse jeni duke u përqëndruar në një projekt të madh, me planetët të vendosur në një aspekt të favorshëm, ju mund të prisni një kënaqësi të jashtëzakonshme. Edhe në dashuri do të ketë mundësinë të rilindni.

Gaforrja

Do të sulmoheni nga një ankth i thellë. Ju duhet të ndaloni së qëndruari në të kaluarën! Në orët e ardhshme do të duhet të forconi larg durimin tuaj, sepse përndryshe do të përfundoni duke debatuar në familje. Ky muaj do t’ju ndihmojë të rikuperoni. Nga data 15 e tutje do të jeni në gjendje të përmirësoni punën tuaj dhe në fund të shkurtit Venusi do të arrijë shenjën e Peshqve, një pozicion shumë i mirë. Dashuria mund të kthehet në modë.

Luani

Do të jetë edhe një ditë tjetër luftimesh. Edhe pse periudha është veçanërisht e rëndë, ju luftoni të pranoni kompromise. Temperamenti juaj është i tillë që gjithmonë e vendosni veten në një pozicion për t’u përballur me sfida të reja, konkurse të reja, në dashuri si dhe në punë. Për ju, jeta është më shumë si një fushë beteje sesa një shëtitje përgjatë bregut të detit: gjëja e sigurt është që të mos përkuleni kurrë!

Virgjëresha

E marta do të jetë një ditë mjaft nervoze – përpiquni të qetësoni veten sa më shumë që të jetë e mundur. Shtyjeni çdo detyrë të rëndë të Mërkurën, sepse gjendja shpirtërore do të jetë më e qetë, ndërsa të enjten do të kthehet pak tension. Ndjesia e rraskapitjes që do të ndjeni në orët e ardhshme mund të shkaktojë disa momente shqetësimi, veçanërisht nëse jeni duke punuar së bashku me njerëz armiqësorë.

Peshorja

Do të jetë një ditë tjetër stimuluese e një muaji që mund t’ju ofrojë shumë mundësi. Mos harroni se 2021 do të jetë viti i projekteve të shkëlqyera, nga çdo këndvështrim. Mund të ketë bashkëjetesa, martesa, fëmijë, tregti, punë të reja. Pavarësisht nga koha e ndërlikuar për të gjithë, ju mund të zgjeroni shumë horizontin tuaj.

Akrepi

Do të jeni të humbur në mendime. Premtojnë të jenë 48 orë shumë të çuditshme: do të ishte më mirë për ju të përjashtonit nga jeta mendimet dhe situatat që ju shkaktojnë shqetësime. Në realitet, shqetësimi i lindur përreth jush nuk është për shkak të ndonjë qëndrimi tuaj. Përkundrazi, janë të tjerët që përpiqen të luftojnë kundër jush, të cilët përpiqen në çdo mënyrë të pengojnë rrugën tuaj. Mundohuni të mos e fusni këtë tension në marrëdhënie.

Shigjetari

Do të ndiheni përsëri gati për dashuri. Më në fund jeni mirë, diçka brenda jush ka ndodhur! Edhe nëse po vazhdoni një marrëdhënie afatgjatë, konfliktet pothuajse të përditshme janë thjesht një kujtim i largët. Shkurti do t’i japë një shtysë të re marrëdhënieve afatgjata, por edhe beqarëve që janë të gatshëm të dashurohen përsëri.

Bricjapi

Dita do jetë pozitive, megjithatë mund t’ju ​​shqetësojë një nervozizëm i lehtë. Për ditë me radhë keni menduar për të kaluarën, për atë që shkoi keq, edhe nëse nuk do ta pranoni kurrë përgjegjësinë tuaj. Ndonjëherë ju bëheni shumë krenarë dhe nuk i njihni lehtë gabimet tuaja. Tani e tutje do të mund të gjeni më shumë qetësi, madje edhe në punë. Dikush së shpejti do të plotësojë një rol të ri! Me sa duket ju po bëheni gjithnjë e më të qartë brenda vetes.

Ujori

Do të jeni në qendër të vëmendjes së yjeve. Si mund të ishte ndryshe kur ju prisni Diellin, Merkurin, Venusin, Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj? Energjia që do të keni në ditët në vijim mund t’ju bëjë paksa të paqëndrueshëm emocionalisht, por nuk do të jetë diçka e keqe! Ju do të duhet të mësoni ta menaxhoni më mirë, ta orientoni drejt një qëllimi specifik, një rruge të re që ju kënaq. Nëse nuk keni ide të qarta, mund të filloni me një ndryshim të vogël, për shembull një ndryshim në pamjen tuaj fizike, në pamjen tuaj. Tani për tani ju duhet të përkëdhelni pak veten!

Peshqit

Do të gjeni besimin tek e nesërmja. Ju presin dy muaj që mund t’ju japin shpresa të mira, por do t’ju duhet të bëni përpjekje për të lënë të kaluarën pas jush. Edhe nëse keni vuajtur shumë vitin e kaluar, tani e tutje mund të shëroheni në dashuri dhe të punoni. Ndoshta dikush tashmë ka hasur në një takim interesant…