Horoskopi Horoskopi, e martë 21 shtator 2021

Horoskopi, e martë 21 shtator 2021

Horoskopi nga Paolo Fox

Dashi

2022 do të jetë një vit shumë i rëndësishëm. Për momentin, megjithatë, po përgatiteni, dhe pas dy vitesh të vështira keni disa probleme për të zgjidhur. Por edhe vonesa dhe pengesa që nuk ju lejojnë të nxitoni siç dëshironi të bëni. Por jini optimistë sepse edhe në dashuri do të ketë kushte më të mira për të qenë në gjendje të ecni përpara.

Demi

Ka një rënie të lehtë me këtë Venus të kundërt. Situata sentimentale është e tensionuar sepse ndoshta shumë shpesh e qortoni partnerin tuaj, si për çështje që kanë të bëjnë me paratë, ashtu edhe për arsye që lidhen me xhelozinë. Mundohuni të jeni më tolerantë sepse me partnerin tuaj nuk duhet të ketë konkurrencë, por ndarje.

Binjakët

Dëshironi më shumë kënaqësi, ose tashmë keni konfirmime personale. Ajo që do të përjetoni këtë javë është një gjendje e favorshme që ka të bëjë jo vetëm me punën, por edhe me ndjenjat. Dhe eksperti i astrologjisë, Paolo Fox, tani rekomandon të mendoni për fundjavën që do të jetë vërtet intensive dhe e veçantë për emocionet.

Gaforrja

Është një javë reflektimi. Midis të mërkurës dhe të enjtes do të ndiheni kundër të gjithëve. Këto ditë ju duhet të mendoni se çfarë do të bëni në muajt e ardhshëm. Mos harroni se në pranverë do të keni një Jupiter të shkëlqyer që sigurisht do të krijojë kushte më të mira se ato aktuale. Kështu që ka të ngjarë që përpjekjet dhe sakrificat që po bëni sot, do të paguhen vetëm pas njëfarë kohe. Mos harroni ndjenjat.

Luani

Është një qiell i rëndësishëm për ndryshimet. Përkundrazi sinjalet e Saturnit tregojnë se juve ju është dashur të ndryshoni rolet, grupet ose kushtet e punësimit. Në dashuri, mund të jeni pak dyshues. Ndërsa jeni në punë, përgatituni tani për të marrë disa lajme.

Virgjëresha

Për horoskopin e Paolo Fox ka një qiell që vazhdon të jetë shumë i rëndësishëm. Zgjidhjet e mira janë në rrugë midis shkurtit dhe marsit. Për ju, të menduarit është thelbësor, reflektimi gjithmonë parashikon veprim dhe shumë janë duke punuar në idetë e tyre të mira tani.

Peshorja

Në pranverë ju ishit të humbur dhe të hutuar. Por tani ju jo vetëm që e dini se çfarë zgjedhjesh duhet të bëni, por gjithashtu keni një qëllim të madh për të arritur. Ditët më të mira të javës do të jenë ato qendrore. Të keni dikë të veçantë pranë jush tani është shumë e rëndësishme sepse do të të garantonte qetësi më të madhe, pasi kjo është një shenjë që ju pëlqen të ndani emocionet tuaja me njerëzit.

Akrepi

Venusi ju ndihmon, por prej disa kohësh keni vendosur t’i lini gjërat të rrëshqasin, nuk doni të zemëroheni më. Në fillim ju gjithashtu mund të jeni në gjendje të kapërceni njëfarë tensioni, por shqetësimet kthehen gjithnjë pezull në mendimet tuaja, pavarësisht se sa shumë përpiqeni të tregoheni indiferentë. Pra, sado që të përpiqeni të mos mendoni për të, në fund ju duhet t’i nënshtroheni një reflektimi. Gjëja e rëndësishme është të mos izoloheni me këtë Venus të bukur në shenjë.

Shigjetari

Nëse keni dikë për ta dashur, atëherë këtë javë do të jeni të preferuarit pasi kjo është një kohë e mirë për t’u angazhuar. Këto ditë mund të rizbuloni një pasion. E meta e vetme që duhet theksuar është se mund të bëni hapin më të gjatë se sa këmbën. Prandaj përpiquni të mos mendoni shumë për të ardhmen, jetoni të tashmen dhe bëhuni të vetëdijshëm për emocionet tuaja nga dita në ditë.

Bricjapi

Jini të i vëmendshëm ndaj mjedisit në të cilin ndodheni. Do të donit të bënit diçka më shumë, por dikush ju kufizon, ose nuk ka kushte për të qenë në gjendje të vazhdoni ashtu siç dëshironi. Ju jeni një shenjë shumë pragmatike dhe mendoni se nëse nuk ka stabilitet ekonomik, atëherë është e vështirë të jeni në gjendje të qëndroni të qetë në familje. Dhe ndoshta edhe sepse nuk ndiheni plotësisht të sigurt, mund të debatoni në dashuri.

Ujori

Ky është një vit rritjeje, por është e vështirë në këtë periudhë të jeni në gjendje të qëndroni të qetë. Jeni shumë të zënë me shumë gjëra që keni, dhe kaosin e madh që sjell jeta në këtë periudhë. Por ka edhe disa nga gabimet tuaja, të tilla si mosorganizimi dhe çrregullimi, të cilat mund t’ju ​​shkaktojnë lodhje të madhe.

Peshqit

Këtë javë ka një Venus të bukur. Gjithashtu, bëhuni gati për një të diel të mrekullueshme plot dashuri. Prandaj, takimet duhet të organizohen menjëherë në rastin më të mirë në funksion të një fundjave shumë të veçantë dhe intriguese.