Horoskopi Horoskopi, e martë 22 qershor 2021

Horoskopi, e martë 22 qershor 2021

Dashi

Java filloi me Hënën e favorshme dhe deri të enjten mund të mbështeteni në një gjendje të mirë astrologjike që ju siguron forcë të madhe dhe mundësi të mira. Ditët e fundit kanë qenë të rënda, ka pasur sëmundje fizike por edhe hidhërime për shkak të shqetësimeve të vjetra. Këtë javë diçka është zgjidhur dhe ka një përmirësim në kontaktet dhe takimet: vera ju rrit dëshirën për të rifituar forcën tuaj autentike.

Demi

Hëna e kundërt dhe Saturni disonant tregojnë se ka probleme për t’u zgjidhur. Ndoshta jeni duke u përpjekur të rilidheni me dikë por ka keqkuptime dhe konflikte që e bëjnë gjithçka më të komplikuar. Edhe në punë ka projekte dhe programe që nuk kanë qenë të suksesshme. 2021 është një vit mjaft i sheshtë, në të cilin nuk ka pasur iniciativa dhe mundësi të mëdha. Mundohuni të mbani ato që kanë rëndësi për të ardhmen tuaj. Në korrik, do të jeni në gjendje të kuptoni nëse një marrëdhënie ka vërtet rëndësi.

Binjakët

Mërkuri dhe Saturni janë të favorshëm dhe kjo ju lejon të ecni përpara, megjithëse me një ritëm më të ngadaltë sesa do të dëshironit. Në fakt, ka pengesa të vogla që ju detyrojnë të ngadalësoni, dhe nëse keni një ide të shkëlqyer, ka ngadalësime për shkak të faktit se nuk është gjithmonë e lehtë të bindni të tjerët për vlefshmërinë e ideve tuaja. Një kurs studimi gjithashtu mund të ndryshojë. Në dashuri, pak lajme në këtë pjesë të dytë të qershorit. Përmirësohet në korrik.

Gaforrja

Dielli hyn në shenjën tuaj, fillon një sezon i rëndësishëm për emocionet. Jupiteri dhe Venusi në një aspekt të favorshëm mund të sjellin kënaqësi brenda gjysmës së parë të muajit të ardhshëm. Me Venusin aktiv ka emocione të rëndësishme, dhe ata që tashmë kanë një histori do të marrin konfirmime. Ndërsa ata që janë vetëm, mund të mbështeten në një takim të këndshëm.

Luani

Jeni gati për projekte të reja, jeni gati të përfshiheni dhe të pranoni detyra të reja. Saturni në opozitë tregon se nuk jeni plotësisht të kënaqur me atë që do të bëni. Megjithatë, ju i pranoni këto detyra sepse duhet të përfshiheni dhe të pranoni sfida të reja. Gjithmonë ka disa probleme ligjore dhe burokratike për t’u zgjidhur. Korriku do të jetë një muaj më stimulues dhe intensiv për dashurinë.

Virgjëresha

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se keni një qiell të mrekullueshëm, por ka dyshime për një marrëveshje që po bëni. Ndoshta ka një mungesë konsensusi, ose ndoshta ju jeni ai që nuk jeni plotësisht i bindur për atë që po bëni. Ka vonesa që duhet të përpiqeni t’i kompensoni. Në dashuri, jini të kujdesshëm, mos bëni zgjedhje të këqija.

Peshorja

Në dashuri jeni shumë kërkues. Nëse ka pasur një krizë midis fundit të vitit të kaluar dhe muajve të parë të 2021, ka të ngjarë që në raundet e ardhshme të jeni në gjendje të flisni përsëri. Në historitë ku ka pasur një tradhti ose një krizë më të thellë, do të jetë e nevojshme të jeni shumë të kujdesshëm. Korriku është një muaj vendimtar dhe ndihmon për të sqaruar.

Akrepi

Ju mund të bini në dashuri dhe ta lini veten të rrëmbehet nga një ndjenjë. Nëse ka ndonjë histori, tani ka më shumë projekte për të realizuar. Ata që janë të ndarë do të gjejnë një kompromis më lehtë. Ndërsa ata që janë vetëm dhe janë kthyer nga një zhgënjim, mund të kërkojnë histori me kohë të pjesshme. Të paktën për momentin, një raport më sipërfaqësor mund të jetë i mjaftueshëm. Por kur një histori bëhet më e kërkuar dhe e vrullshme, është e vështirë për ju që të jeni të kënaqur dhe pastaj të mos prisni garanci.

Shigjetari

Dashuria mund jetë prapa qoshes në korrik! Hëna në shenjë gjithashtu jep mundësinë të përjetoni diçka të re. Pjesa e fundit e qershorit është sigurisht shumë interesante sepse gjeni më shumë vendosmëri dhe gjallëri. Kini kujdes nga debatet që mund të lindin me Virgjëreshën dhe Binjakët.

Bricjapi

Dielli në opozitë, si dhe Venusi. Nëse ka pasur një diskutim, nëse disa lidhje nuk funksionojnë më, do të ishte mirë të flisnit. Ekziston një qëndrim intolerant dhe zëri ngrihet. Jupiteri është në një pozitë të mirë, dhe ju jeni shumë të vendosur të ndiqni një rrugë të caktuar. Por ka shumë të ngjarë që do ta keni të vështirë të ndiqni disa imponime, dhe gjithashtu për këtë arsye ka të ngjarë që mund të ketë ndonjë mosmarrëveshje në vazhdim.

Ujori

Po afrohet revolucioni që Paolo Fox njoftoi këtë vit në horoskopin e 2021. Shumë nuk do të duhet as të bëjnë zgjedhje të veçanta, sepse fati do të kujdeset për ndryshimin e gjithçkaje. Shumë do ta gjejnë veten në një rol të ri, ose në një vend të ri. Do të ketë transformime në jetën e dikujt. Saturni në shenjë është në çdo rast qetësues, madje edhe në dashuri kërkon të jeni të kujdesshëm. Nëse jetoni një histori të munduar dhe transgresive, është gjithashtu e natyrshme që të jeni të detyruar të keni momente agjitacioni.

Peshqit

Mund të përballeni me një marrëdhënie apo situatë të komplikuar. Por nuk duhet të dekurajoheni nëse e keni të vështirë të mësoheni me këtë ekuilibër të ri, sepse Jupiteri është vetëm në fillim të një rruge që ju inkurajon të rinovoni jetën tuaj. Stimujt dhe zgjidhjet e duhura janë në rrugë e sipër, të cilat gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të harroni një zhgënjim. Shumë janë të hidhëruar sepse nuk vlerësohen saktësisht nga njerëzit që janë më të afërt me ta në familje dhe ata do të dëshironin mbrojtje. Por Peshqit kanë një dhunti të shkëlqyeshme: shkuarjen deri në fund të problemeve. Për t’i zgjidhur ato dhe për të filluar përsëri më të fortë se më parë. Mos dyshoni në zgjedhjet tuaja dhe ato që do t’ju sjellin.