Horoskopi Horoskopi, e martë 24 gusht 2021

Horoskopi, e martë 24 gusht 2021

Horoskopi nga Paolo Fox

Dashi

Rëndesa e muajve të kaluar i jep rrugë një qielli të ri, dinamik dhe plot stimuj. Ka kaq shumë gjëra për të bërë saqë dashuria do të zërë vendin e dytë: ju do t’i jepni përparësi mbi të gjitha punës, shkollës, jetës shoqërore të cilat për një kohë të gjatë janë prekur nga kufizimet e kësaj periudhe që po përjetojmë. Por ju gjithashtu mund ta gjeni veten në një pozicion për të ofruar mbështetjen tuaj për dikë pranë jush që është në telashe, dhe kjo do të kërkojë vëmendjen dhe angazhimin tuaj.

Demi

Dielli kalon në shenjën e Virgjëreshës dhe bëhet përsëri aktiv. Hëna është e favorshme dhe Mërkuri inkurajon nisma të reja dhe të mira, dhe Marsi i cili sjell energji të mirë. Java fillon shkëlqyeshëm dhe do të përfundojë edhe më mirë me Hënën që është në shenjën tuaj. Prandaj ka një shërim të mirë psikofizik, madje edhe në dashuri ka më pak konflikte sesa në të kaluarën.

Binjakët

Paolo Fox na inkurajon të jemi të kujdesshëm. Këto janë ditë kur edhe ju ndiheni të trazuar, duhet t’i kushtoni vëmendje kujt keni pranë. Ju duhet t’i merrni gjërat ashtu siç vijnë dhe të mos e teproni. Dikush mund t’ju ​​ketë vënë në humor të keq, por ju nuk mund t’i fajësoni të tjerët!

Gaforrja

Po kaloni një rimëkëmbje të bukur në jetën tuaj të dashurisë. Ata që jetojnë së bashku ose kanë filluar kohët e fundit një situatë të rëndësishme që ka të bëjë me jetën e një çifti, mund të shqetësohen për çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë ose menaxhimin e jetës së çiftit. Ju dëshironi të bëni një hap përpara në dashuri, por jeni të vetëdijshëm për përgjegjësitë më të mëdha që kjo përfshin. Shumë shqetësime, megjithatë, kërcënuan se do t’ju rëndonin dhe mbase do të ishte e përshtatshme t’i lini gjërat të rrëshqasin.

Luani

Saturni kundër përfaqëson një lloj rikuperimi të personaliteti. Shumë do të duhet të pranojnë se po ndryshoni dhe nuk është e lehtë. Kokëfortësia dhe vendosmëria juaj do t’ju ndihmojnë të rritet rëndësia juaj, sepse tani ju duhet të gjeni veten dhe të ndiqni pasionet tuaja. Kënaqësia do të arrijë deri të enjten.

Virgjëresha

Dielli ka hyrë në shenjën tuaj, por ju duhet të përballeni me Hënën kundër dhe madje mund të zemëroheni. Njerëzit që kanë qenë të padrejtë ndaj jush, të cilët kanë folur pas shpine, tani mund t’ju ​​bëjnë shumë nervozë dhe të zemëruar. Lodhja dhe nervozizmi do të kalojnë nga e mërkura, por këto dy ditë do të duhet të përpiqeni të mbani kontrollin e situatës.

Peshorja

Historitë që dalin në këtë moment janë të rëndësishme, pranimi i tyre mund të rezultojë shumë shpërblyes për ata që kanë lindur nga shenja që duan dashurinë. Sidoqoftë, disa konflikte që përfshin puna mund t’ju bëjnë nervozë. Shumë nuk janë të sigurt se çfarë do të bëjnë në të ardhmen, ose kanë nevojë të bëjnë ndryshime në biznesin e tyre. Dhe ndaj këtyre angazhimeve ka edhe armiq e njerëz ziliqarë që kundërshtojnë. Por kjo është një periudhë shumë novatore në të cilën ia vlen të rezistoni dhe të jeni të fortë.

Akrepi

Venusi do të jetë në shenjë nga 10 shtatori, ka fat në takime që mund t’ju sjellin emocione pozitive. Nëse tashmë keni një dashuri, shtatori do të jetë muaji i zgjedhjeve dhe vendimeve të mëdha. Kush u nda vitin e kaluar ose muajt e fundit, është i kujdesshëm ndaj njohjeve të reja. Por ju nuk dini si të jeni vetëm, prandaj mos e derdhni gjithë emocionin tuaj mbi të afërmit, fëmijët dhe të dashurit. Keni nevojë për një partner dhe gjetja e optimizmit për të ardhmen mund t’ju ​​bëjë të ndiheni më mirë.

Shigjetari

Po kërkoni pak liri. Dhe më të pakënaqurit madje mund t’i nënshtrohen tradhtisë ose të marrin vendime drastike. Shumë çifte duhet të zgjojnë pasionin, pas një periudhe të vështirë apatie, dhe ata që duan me të vërtetë do të gjejnë një mënyrë për të qenë në krah të partnerit të tyre për të kërkuar një ekuilibër të ri dhe më shpërblyes.

Bricjapi

Doni të shpallni idetë tuaja dhe aftësitë tuaja, jeni të lodhur duke qenë të kënaqur me pak dhe për shumë është koha për të qenë më kërkues. Problemi është se mundësitë nuk janë në përputhje me pritshmëritë tuaja. Mos i derdhni tensionet e punës në dashuri, mbase do të detyroheni të bëni kompromis.

Ujori

Në punë jeni duke kërkuar stimuj të rinj, doni të krijoni një projekt, të kryeni zgjidhje të ndryshme se sa në të kaluarën. Por burimet tuaja shpesh nuk janë të mjaftueshme për të mbështetur të gjitha ambiciet tuaja. Dhe do të detyroheni të pranoni ose të gjeni një kompromis. E gjithë kjo mund t’ju ​​shtyjë të izoloheni, por mos jini shumë pesimistë, krijimtaria juaj gjithmonë ju ndihmon të gjeni një pikënisje të reja.

Peshqit

Hëna është në shenjë, mos hezitoni të bëni më shumë. Ndoshta në punë jeni ende të detyruar të pranoni gjithçka, por 2 vite pjellore janë në përpara. Jupiteri do të hyjë në shenjë dhe më në fund do të ktheheni për të gjetur optimizëm më të madh ndaj së ardhmes. Paolo Fox sot kujton se Jupiteri do të jetë aktiv nga 29 Dhjetori dhe më pas për të gjithë 2022 dhe madje edhe më shumë në 2023. Pra, planifikoni diçka të bukur për të ardhmen dhe kthehuni të jeni më të sigurt.