Horoskopi Horoskopi, e martë 24 nëntor 2020

Horoskopi, e martë 24 nëntor 2020

Dashi

E marta do të jetë një ditë shumë pozitive, falë tranzitit të Hënës në shenjën tuaj. Do të zgjoheni me një forcë të këndshme, duke krijuar një ide të asaj energjie dhe zjarri që do t’ju shoqërojë gjatë gjithë vitit 2021. E mërkura do të jetë edhe më e mirë! Do të ketë disa propozime të vogla, fillime të reja, asgjë të bujshme, por ato do t’ju japin energjinë e duhur për të vazhduar të sigurt, edhe në dashuri.

Demi

Do të duhet të bëni kujdes të jashtëzakonshëm në dashuri. Ju duhet të përpiqeni të menaxhoni xhelozinë dhe situatat tuaja të errëta në mënyrë inteligjente. Ju nuk do ta gjeni veten domosdoshmërisht duke debatuar me partnerin tuaj, por mund të jeni duke përjetuar një lidhje në distancë që ju bën të ndiheni keq. Në këtë moment ju ndjeni nevojën për t’u rikuperuar, për të sqaruar atë që nuk shkon.

Binjakët

Do ta filloni ditën me një rënie të vogël fizike. Ju do të duhet të vendosni rregull në jetën tuaj, por veçanërisht në kokën tuaj. Në këtë periudhë keni shumë ide, mbase tepër! Mbi të gjitha, është tipike për ju shenjat e ajrit të lëvizni nga një ide në tjetrën, të keni mendjen gjithnjë të zënë. Në ditët në vijim duhet të ndaleni dhe të filloni të analizoni gjithçka në detaje. Mundohuni të organizoheni, në funksion të një viti 2021 plot premtime të mëdha.

Gaforrja

Një velë melankolie mund të dalë sonte në mbrëmje. Në përgjithësi, ju po kaloni një kohë të mirë të rimëkëmbjes. Puna, bashkëpunimet dhe marrëdhëniet me të tjerët janë plot kënaqësi, por ju nuk e keni çliruar plotësisht veten nga ato tensione që ju kanë shqetësuar muajt e fundit. Në dashuri mund të keni disa vështirësi me partnerin ose kohët e fundit i keni dhënë fund një lidhje. Fakti është që ju mund të bini në grackën e kujtimeve të së kaluarës, të akuzave. Bëni kujdes!

Luani

Këtë të martë Hëna do të jetë në një aspekt të favorshëm. Ju do të zgjoheni me një dozë të mirë fuqie, vullneti dhe kurajo. E mart do të jetë një ditë produktive: shfrytëzojeni atë për të diskutuar çështje të rëndësishme të biznesit. Në dashuri, megjithatë, tensionet mund të lindin për shkak të shpërqendrimit tuaj. Në kohët e fundit, në fakt, ju jeni shumë të zënë me probleme pune ose gjithmonë përfundoni duke folur për paratë.

Virgjëresha

Dita do të fillojë në një mënyrë të trazuar dhe frenetike, por për fat të mirë do të përfundojë më paqësisht. Mbetet një qiell shumë premtues për ju, por mundtë përballoni pak më shumë stres. Fakti është që keni kaq shumë gjëra për të bërë, po hidheni në shumë projekte të rëndësishme. Sado pozitive të jetë kjo, përfundimisht mund të ndiheni më të lodhur sesa duhet. Aq më tepër nëse e konsideroni faktin që doni të kujdeseni për çdo detaj të vetëm dhe frenetizmi i këtyre ditëve mund t’ju bëjë të lini disa detaje të rëndësishme.

Peshorja

E marta do të jetë një ditë interesante, por ndërsa orët kalojnë, mund të shfaqen shqetësime ose pak lodhje. Në fund të fundit, ju po lini pas tre muaj shumë të vështirë, por dhjetori dhe veçanërisht 2021 do t’ju shpërblejnë për sakrificat e bëra! Diçka shumë e bukur do të ndodhë. Jini të sigurt!

Akrepi

E marta do të jetë një ditë shumë stimuluese. Lajme interesante mund të vijnë. Venusi në qiellin tuaj ju jep humor të mirë, sharm dhe pozitivitet. Me këtë gjendje shpirtërore ju mund të tërhiqni disa goditje me fat. Gjëja më e rëndësishme do të jetë të lini pas vështirësitë dhe shqetësimet e përjetuara gjatë muajve të kaluar. Shikoni vetëm përpara!

Shigjetari

Dita e sotme premton të jetë një ditë mjaft interesante. Hëna në një aspekt të favorshëm do të jetë një shenjë e mirë. Keni në mendje shumë ide ambicioze gjatë kësaj kohe. Por përpiquni të mos e teproni! Vërtetë, dëshira për t’u rikuperuar është e madhe, por nuk duhet të rrezikoni të bëni shumë gjëra së bashku, përndryshe do të gjendeni në kaos. Tani është më mirë të shmangni konfuzionin.

Bricjapi

Do të duhet të përballeni me Hënën në disonancë. Si rezultat, mund të vuani nga disa rënie të vogla fizike, të tilla si çrregullime të kyçeve ose reumatizmës. Dikush do të ketë gjithashtu disa dyshime të vogla, asgjë që nuk do të kalohet deri në fund të ditës. Në përgjithësi, do të jetë një ditë tjetër e favorshme, si i gjithë ky 2020. Po, ka qenë një vit i komplikuar për të gjithë, por ata të shenjës suaj lejohen të arrijnë diçka më shumë. Në dashuri, ju mund të mbështeteni në një Venus të bukur.

Ujori

Sot do të jeni mjaft të trazuar, debatues, mbase edhe pak të paduruar. Ju nuk po përjetoni një kohë të keqe, por këto ditë nuk i duroni ata që ju bezdisin. Njerëzit që përpiqen të importojnë idetë e tyre, ata që përpiqen t’ju mbajnë mbrapa, për t’ju tërhequr vëmendjen nga projektet tuaja, bëhen më të padurueshëm për ju se kurrë. Mundohuni t’i kushtoni vëmendje të madhe marrëdhënies tuaj, pasi do të jetë shumë e lehtë të arrini një pikë prishjeje, veçanërisht nëse çifti ka vazhduar probleme për muaj të tërë.

Peshqit

Sot, sidomos në mëngjes, dashuria do të favorizohet patjetër. Venusi aktiv mund t’ju ​​ndihmojë të rikuperoni një marrëdhënie, një ndjenjë. Në katër javët e ardhshme do të ketë shumë Peshq të cilët do të përjetojnë momente plot emocione. Sigurisht, jo të gjitha historitë do të vazhdojnë. Ata me probleme të pakapërcyeshme mund të përfundojnë nga mesi i dhjetorit, ndërsa në ditët në vijim marrëdhëniet afatgjata do të kenë mundësinë të rivendosin një mirëkuptim të mirë. Edhe në punë, gjërat do të shkojnë mirë, falë Jupiterit dhe Saturnit në një aspekt të favorshëm.