Horoskopi Horoskopi, e martë 4 gusht 2020

Horoskopi, e martë 4 gusht 2020

Dashi

Sot do të bëheni protagonistë të padiskutueshëm të jetës suaj, pas muajve të fundit me tensione dhe probleme. Në ditët në vijim do të kërkoni shikueshmëri dhe qartësi të re. Është koha për të filluar planifikimin përpara vjeshtës. Në dashuri, megjithatë, ka ende vështirësi: një person i caktuar duket i largët.

Demi

Edhe sot ju do të ndiheni mjaft të shqetësuar dhe të menduar. Shmangni shkaktimin e momenteve të pakëndshme, përmbahuni nga debatet në shtëpi dhe në punë, veçanërisht në lidhje me paratë. Ju jeni një tip shumë romantik, por prapë mbeteni një shenjë tokësore dhe si e tillë duhet të keni tokë të fortë nën këmbët tuaja.

Binjakët

Sot duhet të përfitoni nga dita për të trajtuar disa çështje, për të përmbushur angazhime të rëndësishme, sepse e mërkura dhe e enjtja do të jenë 48 orë pak konfuze. Për fat të mirë, Mërkuri fillon një tranzicion të favorshëm që do të sjellë disa përmirësime në jetën tuaj, para së gjithash në vendin e punës dhe në situatat ligjore dhe financiare që kanë mbetur të bllokuara. Jini të sigurt, sepse po përballeni me fundin e vitit me kokën lart.

Gaforrja

Sot, të mërkurën dhe të enjten do të keni tre ditë me të vërtetë të rëndësishme! Në dashuri Gushti do të jetë një muaj që do të ofrojë shumë emocione, të cilat do të shohin lindjen e historive të reja. Megjithatë, në frontin e punës, problemet vazhdojnë: ju po përjetoni një bllokim, një pushim të detyruar ose detyroheni të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë.

Luani

Sot do të ndjeheni pak të irrituar, mbase të lodhur, ashtu si të hënën. Ju jeni ende duke përjetuar probleme pune: mbase nuk keni kapërdirë një largim, ose ju është dhënë një detyrë shumë e rëndë. Jeni shumë të tensionuar, ndjeni shumë përgjegjësi ose viheni në situatë ku duhet të bëni një zgjedhje drastike. Sidoqoftë, përpiquni të mos e shkarkoni të gjithë këtë nervozizëm në dashuri.

Virgjëresha

Përfitoni nga 24 orët e ardhshme për të bërë gjithçka që planifikoni të bëni, sepse ditën e mërkurë dhe të enjte do të jetë më mirë të jeni të qetë. Në këtë moment ju dukeni më të fundosur në punë, nga disa çështje praktike, në kurriz të dashurisë. Ende ka shumë për të bërë, mbase dikush madje ka një projekt ambicioz për ta realizuar deri në vjeshtë.

Peshorja

Sot dhe deri të enjten do të jenë ende ditë aktive, të cilat garantojnë suksesin personal. Ju kanë caktuar një rol që nuk ju bind plotësisht, mbase ju po përjetoni disa ndryshime që nuk janë ende të qarta. Është e mundshme që në një të ardhme të afërt të përjetoni një fazë disi kritike, një fazë që do të sjellë një dëshirë në rritje për transformim.

Akrepi

Këtë të martë do të ndjeheni ende shumë të lodhur dhe, për fat të keq, dy javë pak të ndërlikuara ju presin, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike. Në këtë periudhë ka njerëz që shkaktojnë probleme, mbase ka një aktivitet, një projekt në vazhdim që duhet të rishikohet ose një diskutim për një kontratë, të paktën për sa i përket parave. Me pak fjalë, ju shqetësoheni shumë për të ardhmen tuaj.

Shigjetari

Sot do të ndjeheni të mërzitur, ndërsa ditën e mërkurë do të pësoni një rënie të lehtë fizike. Ditët e ardhshme duhet të përpiqeni të rrethoheni me njerëz që doni, të cilët ju bëjnë të ndiheni mirë dhe, nëse është e mundur, të përpiqeni të qëndroni më shumë jashtë. Që nga marsi i kaluar Venusi ka shkaktuar tensione në dashuri, shumë dyshime për lidhjen tuaj. Kini kujdes, sepse gushti dhe shtatori do të jenë dy muaj që do të vënë në provë ndjenjat tuaja.

Bricjapi

Këto ditë ju jeni shumë dyshues në lidhje me historinë tuaj të dashurisë, për ndjenjat që keni. Disa Bricjapë janë të detyruar të qëndrojnë larg partnerit të tyre për arsye familjare ose personale; dikush tjetër, nga ana tjetër, i kanë dhënë fund një lidhje kohët e fundit dhe tani mendojnë për gjithçka, përveç që të përfshihen përsëri. Cilado qoftë arsyeja, kohët e fundit ju keni vetëm një pikëpyetje të madhe dhe asnjë siguri për dashurinë.

Ujori

Sot do të keni Hënën në shenjë që do t’ju bëjë shumë të shqetësuar, elektrizues madje. Ditët e ardhshme do të duhet të menaxhoni financat me shumë kujdes, veçanërisht nëse keni disa kursime. Mundohuni të kurseni para për shkak të fundvitit në të cilin Saturni, në shenjë, do të veprojë si një auditor i ashpër. Në dashuri mbretëron qetësia.

Peshqit

Po i afroheni mesit të javës, kur do të ketë një mundësi për të rihapur një diskutim mbi dashurinë. Ata që kanë dyshime serioze për lidhjen e tyre, në gusht do të kenë mundësinë të sqarohen. Gjithashtu në punë këtë muaj do t’ju lejojë të ballafaqoheni me veten, të hiqni disa guralecë, veçanërisht nëse ka pasur probleme në të kaluarën.