Horoskopi Horoskopi, e martë 7 dhjetor 2021

Horoskopi, e martë 7 dhjetor 2021

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, e marta do të jetë një ditë e vlefshme. Ju keni rifituar vitalitetin e mirë dhe pak ditë më parë duhet të keni marrë edhe një lajm të mirë, një zgjidhje, një rrugëdalje nga një problem praktik. Sigurisht, do të duhet ende shumë durim për të zgjidhur çdo vështirësi, por dalëngadalë po rikuperoni. Në dashuri, një shkëputje e caktuar fizike dhe emocionale vazhdon me partnerin.

Demi

Në mëngjes dita do të nisë mbarë, por me kalimin e orëve mund të shfaqen vështirësi. Me Venusin tuaj në një aspekt të favorshëm, nuk do t’ju mungojë forca për t’u përballur me to, por do t’ju duhet ta vendosni veten në perspektivën që të përballeni ende me tensione dhe shqetësime në punë, me paratë. Ka gjasa që të ketë një ndryshim të madh në muajt në vijim.

Binjakët

E marta premton të jetë një ditë e mirë, plot burime të dobishme, energji mendore. Fatkeqësisht, në nivel fizik do të jeni pak më të lodhur. Me kalimin e orëve, edhe Hëna do të bëhet e favorshme, por ajo përballë Mërkurit mund të shkaktojë komplikime të vogla në punë apo në dashuri. Në këto ditë do të ketë keqkuptime mes kolegëve, marrëveshje që nuk përfundojnë, disa vështirësi të tjera.

Gaforrja

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, duhet të filloni të ndryshoni këndvështrimin tuaj. Ka shumë ndryshime rraskapitëse që po ndodhin tani, mbyllje projektesh, punë ose marrëdhënie. Nuk duhet ta lini veten të pushtoheni nga pesimizmi, por kuptoni se kjo është një periudhë pastrimi të madh në jetën tuaj, ndryshimesh të thella që do të çojnë në marrëdhënie më autentike.

Luani

Dita do të nisë me këmbën e djathtë, por në mbrëmje Hëna do të dalë kundër dhe do të sjellë pak lodhje. Dielli dhe Mërkuri në një aspekt të favorshëm do t’ju ndihmojnë të kapërceni sfidat e reja, të ballafaqoheni me të tjerët në një mënyrë të qetë dhe të relaksuar. Saturni në opozitë, megjithatë, do t’ju detyrojë të bëni një ndryshim rrënjësor në punë, nëse nuk e keni nisur tashmë. Mos e lini pas dore dashurinë!

Virgjëresha

Do të jetë një ditë që duhet trajtuar me kujdes. Mundohuni t’i bëni gjërat t’ju rrëshqasin, në punë dhe në familje, sepse Dielli dhe Mërkuri disonant mund të çojnë në shqetësime të reja. Për fat të mirë, Venusi aktiv do të mbështesë jetën e dashurisë. Ata që duan të përfshihen do të mund të bëjnë takime të reja shumë emocionuese.

Peshorja

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, e marta do të nisë mjaft e qetë, por nga pasditja e tutje mund të rikuperoni mirë. Edhe një përgjigje e rëndësishme, një lajm i mirë, ka të ngjarë të arrijë në mbrëmjen e së mërkurës. Nuk po kaloni shumë lehtë, por duhet të shtrëngoni dhëmbët dhe të vazhdoni përpara. Krahasuar me javët e kaluara, tani keni më shumë forcë dhe guxim, më shumë vendosmëri në përballimin e problemeve tuaja.

Akrepi

Nga pasditja e tutje, do të duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm. Edhe nëse keni të drejtë, do të rrezikoni të gaboni për shkak të mënyrës tuaj të të bërit të gjërave, paksa tepër provokuese dhe sarkastike. Mundohuni të përmbaheni, sepse jo të gjithë e kuptojnë ironinë tuaj! Një mbrëmje pak pa shkëlqim.

Shigjetari

Do të keni ende në shenjë energjinë e Diellit dhe Mërkurit. Këto janë ditë në të cilat mund të bëni diçka të bukur, inovative, krijuese, me një qiell të tillë do të vijnë kënaqësitë! Edhe në dashuri mund të përjetoni momente të bukura, takime të reja intriguese, sidomos në 48 orët e ardhshme, kur edhe Hëna do të jetë në formë të shkëlqyer. Kujdes nga lidhjet jashtëmartesore!

Bricjapi

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, do t’ju duhet të jeni vetëm për të menduar. Shumë Bricjapë po kuptojnë se kanë dëgjuar njerëz që nuk e meritonin dhe tani duan të presin disa degë. Tani e tutje, nevoja për t’u fokusuar në objektivat e synuara do të rritet, pa humbur kohë dhe energji në mënyrë të panevojshme. Në orët e ardhshme, reflektime të thella, madje të forta, janë të mundshme.

Ujori

Dita e martë do jetë premtuese, si në punë ashtu edhe në dashuri. Sidoqoftë, do t’ju duhet të përballeni me agjitacionin tuaj të madh, tensioni nervor do të jetë aq i madh sa do të dukeni elektrikë! Mundohuni ta shkarkoni në mënyrë konstruktive, përndryshe rrezikoni të prishni diçka! Ju duhet të filloni të mendoni për të ardhmen tuaj me më shumë optimizëm dhe besim.

Peshqit

Do të keni një trazirë të thellë të brendshme për t’u mbajtur larg: bëni përpjekje që të mos e shkarkoni atë në familje! Ju jeni duke përjetuar ditë me ulje dhe ngritje të mëdha. Fatmirësisht të enjten ju pret një ditë mjaft interesante dhe do të arrini objektiva. Të premten, megjithatë, do të ketë një rënie të lehtë fizike që do t’ju ftojë të pushoni. Përdorni ditët kur jeni më mirë për të realizuar projektet tuaja, veçanërisht ato që janë ende të bllokuara.